Tyto funkce už ve Windows 11 nenajdeme

Windows 11 vypadá skvěle, jenže to je bohužel taky to jediné, co tvůrci Windows 11 přinesli. Vzpomínáme si hned na několik věcí, které nám po upgradu prostě chybí.

Windows 12 možná přijde už v roce 2024

Microsoft mění své vývojové plány a novou verzi Windows chce představit už v roce 2024. Postupně se také zvýší četnost velkých aktualizací na až čtyři za jediný rok.

Windows 11 chce více zaplnit spodní bar

Spodní bar na operačním systému Windows 11 nejspíš dostane nové funkce, které jej o něco více zaplní. Systém dostává ještě několik dalších uživatelských a vizuálních vylepšení.

7 věcí, které nás štvou na Windows 11

Za několik málo měsíců to bude druhý rok, co můžeme na našich počítačích veřejně vlastnit Windows 11. Přesto však stále tento operační systém není bez problémů. Jaké věci nám na něm vadí nejvíc?

Na Windows 11 budete moct dostat aplikace z minulého počítače

Windows 11 dostává způsob, kterým na něj budete moct dostat aplikace z počítače, který jste používali předtím. Dosud jste museli aplikace jednu po druhé stahovat sami.

Do Windows 11 zamíří widgety třetích stran

Widgety jsou součástí systému Windows 11. Jedná se službu, která shromažďuje různé informace o dění okolo nás. Dostupné jsou jenom panely vytvořené Microsoftem, to se ale brzy změní.

Microsoft schovává velikost systémových aplikací

Windows 11 přichází s kolekcí předinstalovaných aplikací, které dohromady zabírají asi 1,5 GB z celkového uložiště. Systém se ale sám přiznává k výrazně menší části z tohoto obsazeného místa.

Spouští se poznámková aplikace Journal od Microsoftu

Poznámková aplikace Journal je pokusem Microsoftu o vytvoření pomocníka pro ty, kteří preferují tvorbu poznámek perem; i tím digitálním. Novinka se po roce od ohlášení dočkává spuštění.

Průzkumník souborů dostává nový vzhled i karty

Aplikace průzkumníka souborů na Windows 11 se oficiálně dočkává nového vzhledu, který zahrnuje karty. O novince už se spekulovalo, teď je konečně oficiálně ohlášena.

Microsoft by mohl přidat reklamy do Windows 11?

Microsoft přidává v testovací verzi Windows 11 nový banner. Pojďte se s námi podívat, proč by to mohl být problém a co všechno Microsoft zkusil v minulosti.

Windows 11 zkouší reklamy snad na nejhorším místě

Nedávno jsme vás informovali o kartách v prohlížeči souborů na novém Windows 11. Nyní přichází další zpráva ke stejnému tématu. A to, že operační systém zde nově dokonce zobrazuje reklamy.

Do průzkumníka souborů nejspíš zamíří karty

Už roky mnozí prosí o přidání funkce karet do prohlížeče souborů Windows. Teď je totiž běžné, že jej máte otevřený v několika instancích, jeho používání by se tak výrazně zjednodušilo.

Galaxy S22 nenabijete se 45wattovým adaptérem rychleji a proběhne přechod z Hangouts na Google Chat

K telefonu Samsung Galaxy S22 si můžete pořídit 45wattový adaptér. Rozdíl v čase nabití mezi ním a standardním 25wattovým je jen v řádu minut. Na konci března proběhne přechod z Hangouts na Chat.

Windows 11 se dočkal nového ukazatele hlasitosti a krást iPody se nevyplácí

Pondělní souhrn novinek je zde! Ve Windows 11 je dostupný nový ukazatel hlasitosti, školní pracovnice kradla iPody určené pro studenty a Ukrajinu zasáhl kybernetický útok. To, a ještě více ve Stručně!

Poznámkový blok ve Windows 11 se dočkal vylepšení, přibyl i tmavý motiv

Microsoft uvedl do provozu vylepšenou verzi Poznámkového bloku. Hlavními změnami jsou dostupnost tmavého motivu, hezčí a přehlednější grafika a snazší práce s textem.

Microsoft se vás novými hláškami snaží odradit od instalace Google Chrome

Microsoft se novými informativními okénky snaží odradit uživatele Windows od instalace prohlížeče Google Chrome, dokonce tvrdí, že Chrome vypadá jak z roku 2008.

Nové emoji od Microsoftu jsou dostupné ve Windows 11, ovšem bez 3D

V nové aktualizaci spolu s opravou chyb přichází i sada nových emotikonů, která byla poprvé představena v minulém roce. Slibovaného 3D designu se však nakonec nedočkáváme.

Microsoft znefunkčnil možnost, aby se po vyhledávání lupou otevřel cizí prohlížeč

Po vyhledávání lupou šlo ve Windows 11 nastavit, aby se místo Microsoft Edge otevíral jiný volitelný prohlížeč. Microsoft tuto „chybu“ opravil, možnost volby v tomto případě prý není adekvátní.

Modrá smrt ve Windows bude zase modrá

Microsoft ve Windows 11 změnil barvu obrazovky modré smrti na černou, aby lépe seděla do nového designu. Nejspíš z praktických důvodů se k modré barvě vrátí zpět.

Nové nastavení HDR ve Windows 11 usnadní hráčům život

High Dynamic Range je technika, která vylepšuje jas, kontrast a grafiku obecně. Na Windows 10 bylo využívání HDR poměrně složité, jeho nástupce však ulehčil lidem práci.

Windows 11 se dočká funkce pro snazší sdílení obrazovky

Uživatelé Windows 11, kteří se často účastní schůzek, konferencí nebo výuky online, jistě ocení novou funkci, která jim umožní jednodušší sdílení své obrazovky.

Microsoft ohlásil Windows 11 SE a Surface Laptop SE

Microsoft nedávno ohlásil nový Windows 11 SE spolu se Surface Laptop SE, obě novinky by mohly vyhovovat školám, žákům a studentům, přičemž nový notebook se pyšní příjemnou cenou.

Lenovo představilo nové tablety a notebooky; mezi nimi i ultralight s OLED panelem

Lenovo na své konferenci Tech World představilo řadu nových produktů. Mezi nimi jsou laptopy, tablety, monitory i IdeaPad Slim 7 Carbon; lehký notebook s OLED panelem.

Co vše přináší Windows 11 hráčům? Dle Microsoftu je tou nejlepší volbou

Operační systém Windows 11 dnes oficiálně vyšel, což znamená, že uživatelům se systémy Windows 10, kteří zároveň splňují podmínky pro instalaci, bude nabídnuto na něj zdarma přejít.

Z Mozilly teď defaultní prohlížeč uděláte jedním klikem

Windows 10 aplikacím nepřenechává možnost nastavit sami sebe jako základní, Mozzile se ale s novou verzí podařilo opatření obejít, stejně jako Edge jej tak nastavíte defaultně jedním klikem.

Reklama na Windows 11 připomíná novinky i Master Chiefa

Microsoft začíná ve větší míře propagovat nadcházející Windows 11. Minutová reklama vyzdvihuje vizuální styl, nové funkce a Master Chiefa.

Známe datum vydání Windows 11!

Vydání Windows 11 už je skoro tady. Budete na novou verzi přecházet, zůstanete u věrných desítek, jedete stále na sedmičkách nebo dokonce nepoužíváte Windows vůbec?

Windows 11 mají stanovený termín premiéry

Uživatelé předešlé verze softwaru budou moci bezplatně upgradovat na Windows 11. K nim se dostane operační systém postupně. Nejprve bude přechod nabídnut uživatelům novějších počítačů.

Tmavý režim malování, grafiky tu ještě chvíli nebudou a jak by vypadaly Google Photos Perseverance?

Nový systém chytrých displejů s asistentem od Google, sluchátka pro lidi s problémy se sluchem, nový únik o Pixel 6 a další novinky v pátečním technologickém Stručně!

Aplikace Windows dostávají nový vzhled

Ještě před oficiálním vydáním první plné verze Windows 11 dostanou modernizovaný vzhled některé aplikace systému. Hranaté okraje se změní v zaoblené a přijdou i další změny.

Windows 11 změní barvu modré obrazovky smrti

Nedávno představený Windows 11 se postupně dostává k uživatelům přihlášených do Insider programu. Současně se dozvídáme zajímavé informace o novém operačním systému.

Microsoft chce do obchodu Windows 11 integrovat Steam a Epic Games Store

Microsoft při prezentaci Windows 11 uvedl, že nový operační systém je určen pro hráče. V souvislosti s tímto přístupem společnost mimo jiné kompletně přepracovala Microsoft Store.

6 největších změn ve Windows 11

Windows 10 měl být poslední verzí Windowsů. Microsoft nicméně nedostál svému slovu a přináší nám Windows 11. Pojďme se tedy podívat na 6 změn, které nás zaujaly nejvíce.

Windows 11 oficiálně představen. Byl stvořen pro hráče

Microsoft na dnešním odpoledním eventu oficiálně oznámil novou verzi svého operačního systému. Windows 11 bude pro uživatele Windows 10 zdarma a pochlubí se novým vzhledem, novým panelem Start...

Unikl Windows 11. Co nabídne za novinky?

Windows se nové verze už nějakou dobu nedočkal. Podle nových úniků se ale už moc nenačekáme, unikla totiž téměř dokončená verze Windows 11.

Windows 11 je tady!... skoro

V tomto díle se podíváme na oznámení z Razer konference na E3, 2 nové mise společnosti NASA, Jeff Bezos prý hodlá letět do vesmíru a nezapomeneme ani na nový Windows 11.