https://techfeed.cz/clanek/herni-mobil-od-lenova-ma-hned-dva-vetraky-785byv Herní mobil od Lenova má hned dva větráky - TechFeed A nejen to, také dvě baterie nebo třeba dva USB-C porty. Proč Lenovo zvolilo pro svůj telefon Legion Phone Duel 2 tak zvláštní design? Martin Havlíček https://techfeed.cz/r/havlis

Legion by Lenovo se neomezuje jen na herní notebooky, počítače, monitory a příslušenství. Pod tímto brandem nabízí Lenovo také mobilní telefony pro hráče. První Legion Phone představila firma v létě minulého roku a už tehdy upoutal pozornost výrazným designem, ale především dvojicí baterií. Výrobce vysvětloval, že rozdělením baterie vedví docílil lepší regulace tepla. 

Čerstvě odhalený nástupce mobilu v podobě Legion Phone Duel 2 má rovněž dvě baterie, ale také dva USB-C konektory, a dokonce i dva aktivní větráčky. Dvojici baterií už jsme si vysvětlili, ale k čemu dva USB-C porty? I ty mají souvislost s baterií. Pokud si pořídíte speciální adaptér a budete nabíjet telefon přes oba porty naráz, dvojice baterií (každá s kapacitou 2 750 mAh) se kompletně nabije za 30 minut.

Účel dvou ventilátorů je jasný. Ten viditelný slouží k nasávání vzduchu, druhý, který je po stranách, zase odvádí teplo. Kromě toho chladí výkonný čipset Snapdragon 888 také odpařovací komora. Větráky byly umístěny tak, aby nefoukaly teplý vzduch na ruce hráče. Hraní bylo ostatně při navrhování telefonu podřízeno vše. Panel s foťáky (64 a 16Mpx ultraširokohoúhlá) je nezvykle uprostřed mobilu a rovněž selfie kamera s rozlišením 44 Mpx vyjíždí z prostředka levého boku mobilu. Primárně ale není určena na cvakání selfíček, je to především kamera pro streamování mobilních her

Specialitou jsou dotykové plošky fungující jako tlačítka. Čtyři ultrazvukové senzory se zpětnou odezvou plní roli shoulder buttonů a triggerů z gamepadu, dále jsou dvě kapacitní plošky na zadní straně telefonu a konečně v displeji jsou dvě místa citlivá na tlak (force touch). O haptickou odezvu se starají dva lineární motorky.

Pokud jde o (papírový) výkon, telefon se řadí k těm nejlepším na trhu. Legion Phone Duel 2 nabízí až 18 GB LPDDR5 RAM a 512 GB velké úložiště (UFS 3.1). AMOLED displej má úhlopříčku 6,92 palce, rozlišení 2460 x 1080 pixelů, jas 1300 nitů a obnovovací frekvenci 144 Hz.

Cena byla stanovena na 799 eur (21 tisíc Kč) za verzi se 12 GB RAM a 256GB úložištěm a 999 eur (26 tisíc Kč) za model se 16 GB RAM a 512 GB velkým úložištěm. Verze s 18 GB se bude prodávat jen v Číně. Nutno dodat, že v České republice se původní mobil oficiálně neprodával a není tedy jisté, zda bude tato novinka k dispozici na českém trhu. 

Pokračovat na web
]]>
2021-04-09T21:36:58+02:00 2021-04-11T12:00:00+02:00 4
https://techfeed.cz/clanek/hlasove-ovladani-spotify-galaxy-s21-rychle-ztraci-hodnotu-22yn4x Hlasové ovládání Spotify, Galaxy S21 rychle ztrácí hodnotu a argumenty ve sporu mezi Applem a Epicem - TechFeed Na sobotu jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se o notebooku Alienware s procesorem od AMD, konferenci I/O od Googlu nebo třeba o novém designu aplikace Obchod Play. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Na sobotu jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se o notebooku Alienware s procesorem od AMD, konferenci I/O od Googlu nebo třeba o novém designu aplikace Obchod Play.

Je samozřejmé, že elektronika časem ztrácí hodnotu, u Galaxy S21 se to ale děje až překvapivě rychle. Za tři měsíce je hodnota telefonu oproti prodejní ceně na polovině, zatímco loňský iPhone 12 ztratil z hodnoty jen asi třetinu.

V praxi to znamená, že prodejní cena z druhé ruky bude relativně nízká. To je špatná zpráva pro kohokoli, kdo telefon obměňuje každým rokem.

Konference I/O od Google se po koronavirové pauze vrátí, tentokrát virtuálně. V minulosti byla na těchto konferencích představena řada nových zařízení, jako je Pixel 3A a Nest Hub Max smart display v roce 2019.

Konference bude probíhat od 18. do 20. 5. a účast je zdarma pro všechny. Zaregistrovat se můžete na oficiální stránce.

AMD v poslední době prokazuje, že konkurenci Intelu válcuje; benchmarky se mezi konkurenčními firmami totiž dají jen těžko porovnávat. Kromě desktopových procesorů ale roste AMD i v těch pro laptopy, nový notebook Alienware v sobě nese místo Intelu AMD.

Herní notebook m15 od podznačky DELLu bude disponovat buď procesorem Ryzen 7 5800H nebo Ryzen 9 5900HX. Prodávat se budou společně s grafikou RTX 3060 nebo RTX 3070 pro laptopy od NVIDIE.

V roce 2019 Spotify adaptoval hlasové ovládání aplikace v autě, teď funkce přichází i na mobilní telefony. Hlasové ovládání bylo již pro velkou část uživatel spuštěno, o české lokalizaci se ale zatím nedá ani spekulovat.

Spotify půjde zapnout hlasovým příkazem „Hey Spotify“ následovaný tím, co si od aplikace přejete zahrát. Třeba příkaz „Hey Spotify, play Queen“ tak spustí skladby kapely Queen.

Nemusíte se bát, že byste spuštění funkce prošvihli, Spotify se připomene v notifikacích.

Epic Games obviňuje Apple z ovlivňování trhu potom, co byla hra Fortnite stažena z App Store kvůli nedodržení 30% podílu platformy na ziscích. Právě tuto 30% marži Epic Games napadá a požaduje její zrušení. Soud by měl začít v květnu/máji.

Argumenty Epic Games:

 • Apple nutí zákazníky nést vysoké náklady, pokud se rozhodnou opustit ekosystém, a tak je uzamyká uvnitř.
 • Tím, že Apple zamknul uživatele do ekosystému význam prodeje softwaru zákazníkům společnosti Apple vzrostl.
 • Apple ovládá jediný způsob instalace softwaru na iPhone prostřednictvím App Store.
 • Apple používá svůj proces App Review, který ručně kontroluje jednotlivé aplikace, přičemž eliminuje ty, které mu nejsou příjemné a aplikace pak odstraňuje i z obchodních důvodů pod záminkou zabezpečení.
 • Kvůli 30% podílu ze zisku mířícímu společnosti Apple zákazníci platí více. Příkladem je Fortnite.

Argumenty Apple:

 • 30% provize je v podstatě stejná jako u ostatních online obchodů se softwarem, jako je Google Play, nebo obchodů s herními konzolemi, a poplatek Applu se časem snižoval.
 • Zásady App Store vedly k rozmachu v softwarovém průmyslu a vedly k větší bezpečnosti uživatel.
 • App Store je základní integrovaná funkce iPhone, a používání plateb za digitální nákupy je klíčovou funkcí.

Microsoft na pár chvil omylem zveřejnil stránku zatím nepředstaveného Microsoft Surface Laptop 4 a potvrdil tak očekávání, že bude nabízet jak variantu s procesorem AMD, tak s procesorem Intel. Více informací bohužel na stránkách zahrnuto nebylo, můžeme si být jisti jen tímto.

Chipolo ONE bude prvním trackerem, který bude kompatibilní s Find My App od Apple, ten ji totiž otvírá výrobcům třetích stran. Chipolo ONE můžete připnout třeba ke klíčům, a pokud je nebudete moci najít, můžete je „prozvonit.“

Nové uživatelské prostředí Play Store na Androidu se zbavuje nabídky, kterou můžete otevřít na levé straně obrazovky. Nově se bude nabídka zobrazovat v okně (viz níže).

Řada uživatel textovací aplikace WhatsApp mohla v poslední době od přítele dostat zprávu nabízející 60 dní Netflix Premium zdarma. Nabídka vede na falešnou Netflix aplikaci na Play Store, která si nechá vyplnit údaje o kreditní kartě a rozešle vašim kontaktům stejnou nabídku.

Aplikace už byla z obchodu stažena, na kolik peněz si tvůrci přišli se ale nejspíš nedozvíme.

Microsoft adoptuje chlazení serverových počítačů tekutinou, která vaří při 50 stupních celsia. Tím, že tekutina vaří dokáže z elektroniky odvádět teplo zvlášť efektivně. To pro počítače znamená, že se vyhnou risku přehřátí.

Google postupně ruší Google Play Music, aplikaci pro přehrávání hudby, kterou nahradilo YouTube Music. Potom co bezmála před měsícem skončila možnost stáhnout si své playlisty pomocí Google Takeout, dostává aplikace finální aktualizaci.

Zůstává obrazovka aplikace ohlašující její konec, přibývá ale možnost vymazání všech lokálních dat a skrytí aplikace.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-09T21:28:56+02:00 2021-04-10T08:00:00+02:00 1
https://techfeed.cz/clanek/oneplus-9-pro-se-prehriva-znfng8 OnePlus 9 Pro se přehřívá - TechFeed Nová vlajková loď od OnePlus se údajně přehřívá, a to hlavně při používání kamery. Problémy nahlásilo mnoho uživatelů, podle OnePlus bude ale problém pomocí aktualizace brzy vyřešen. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

OnePlus 9 Pro se teď pomalu dostává do rukou běžných uživatelů, a s tím přicházejí první problémy. Někteří si stěžují, že se telefon přehřívá při používání kamery. Podle OnePlus se ale naštěstí opravy dočkáme již brzy.

Problém nebyl ani z daleka ojedinělý, na podpoře ho nahlašovala řada uživatelů. Ve většině případů měl problém souviset právě s používáním kamery, jejíž software byl společností mnohokrát vyzdvihován.

Problém má být konkrétně takový, že při delším používání kamery se telefon přehřeje, a zobrazí hlášku: „Teplota vašeho zařízení je aktuálně příliš vysoká. Přestaňte na chvíli fotit, abyste ji snížili,“ nebo „Nelze pořídit snímky, protože teplota telefonu je příliš vysoká.“

O problémech výrobce ví, a bude je v příštích týdnech adresovat softwarovými aktualizacemi. V létě, kdy jsou tyto problémy nejčastější to tak snad už nebude problém.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-09T13:58:36+02:00 2021-04-09T17:00:00+02:00 2
https://techfeed.cz/clanek/soutezte-o-specialni-herni-doupe-za-200-tisic-cyge4s Soutěžte o speciální herní doupě za 200 tisíc v akci Be a Gamer na CZC.cz - TechFeed Začíná se vám počítač zadýchávat u nejnovějších her a je nejvyšší čas na jeho upgrade? Be a Gamer na CZC.cz přichází jako na zavolanou! Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky

Článek vznikl v rámci placené inzerce: Začíná se vám počítač zadýchávat u nejnovějších her a je nejvyšší čas na jeho upgrade? Be a Gamer na CZC.cz přichází jako na zavolanou! Ať už si vyberete něco za pár korun nebo se do toho pořádně opřete, s každou objednávkou jste navíc automaticky zařazeni do slosování o nabušené herní doupě. Stačí si udělat radost mezi 7. až 27. dubnem a koupit si libovolnou věc z široké nabídky herních slev.

Slosování proběhne pochopitelně až po skončení celého herně-slevového veselí a ten, koho vylosujeme, se může těšit nejen na herní počítač a monitor, ale také na herní stůl, set pro virtuální realitu a aby toho nebylo málo, tak přihodíme i pohodlnou židli.

Kompletní výpis všech produktů v akci najdete na tomto rozcestníku. Tam také naleznete veškerá pravidla akce.

Během Be a Gamer padají ceny dolů až o 50 % u všech prověřených herních značek jako Logitech, Dell, Samsung, Intel, Razer nebo CZC.Gaming. Vybrat si můžete z obrovské nabídky herních klávesnic, myší, volantů, počítačových komponentů, monitorů nebo nadupaných notebooků. Není na co čekat – utíkejte si vybrat něco hezkého do svého herního doupěte a doufejte, že v soutěži vylosujeme právě vás.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-09T15:40:48+02:00 2021-04-09T15:40:46+02:00 1
https://techfeed.cz/clanek/apple-pracuje-na-aute-a-ar-headsetu-chce-vratit-parler-na-0x6bzv Apple pracuje na autě a AR headsetu, chce vrátit Parler na App Store - TechFeed Šéf společnosti Apple Tim Cook v rozhovoru naznačil řadu plánů jeho společnosti. Chtěl by vrátit sociální sít Parler na App Store a potvrdil, že Apple pracuje na autonomním automobilu. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Šéf Apple dával v pondělí rozhovor pro New York Times, kde naznačil další směřování společnosti. Mluvil o plánech vlastního automobilu nebo o rozšířené realitě. Cook je ředitelem Apple od roku 2011.

Mimo jiné zmínil, že chce, aby se sociální síť Parler na iOS vrátila. Aplikace, která staví na absenci regulace obsahu, byla z App Store stažena dříve v tomto roce, a to právě kvůli neregulování extrémistických příspěvků.

„Mít více sociálních sítí je lepší než jich mít méně,“ řekl v komentáři k otázce. Doplnil, že se Parler na App Store vrátí, až bude splňovat podmínky platformy.

V rozhovoru se šéf jedné z největších firem nevyhnul ani otázkám ohledně plánovaného autonomního automobilu, o němž se už nějakou dobu spekuluje. Na otázku, zda bude Apple vyrábět auto sám nebo jen jeho technologie, Tim Cook odpověděl: „Rádi spojujeme hardware, software a služby, a přesně tam, kde se tyto tři množiny protínají, se děje ta magie.“

Ačkoli tedy na otázku přímo neodpověděl, naznačil, že bude Apple na výrobě auta spolupracovat se specializovanou firmou.

Rozhovor zaplul i do vod rozšířené reality. Ta je podle Tima Cooka pro budoucnost Apple „kriticky důležitá.“ „Už teď vidím, že se AR v některých oblastech využívá díky telefonu. A myslím, že je do budoucna ještě slibnější,“ zmínil. Doplnil také, že si dovede představit její využití ve zdravotnictví, vzdělávání, maloobchodě a ve hrách.

Úniky naznačují, že by Apple vlastní AR headset mohl vydat už v příštím roce. Třeba Microsoft je na trhu už dál, a dokonce prodává headsety armádě.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-09T13:57:19+02:00 2021-04-09T13:57:18+02:00 0
https://techfeed.cz/clanek/monitory-dell-podporuji-variabilni-obnovovaci-frekvenci-i-4yntlq Monitory Dell podporují variabilní obnovovací frekvenci i na konzolích - TechFeed Dell představil čtveřici monitorů pro hráče. Tentokrát ale myslel i na majitele konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X. Martin Havlíček https://techfeed.cz/r/havlis

Společnost Dell představila čtveřici herních monitorů, tři zakřivené, jeden rovný. Všechny podporují variabilní obnovovací frekvenci (VRR) a to nejen u PC, ale také u konzolí Xbox Series X a PlayStation 5 (byť konzole samotná získá podporu VRR až se slibovanou aktualizací). Variabilní obnovovací frekvence zabraňuje roztržení obrazu (screen tearing) při výrazných změnách počtu snímků za sekundu.

Největší model s označením S3422DWG nabízí 34palcovou úhlopříčku, rozlišení 3440 x 1440 a obnovovací frekvenci 144 Hz. Jedná se o zakřivený (1800R) VA displej s podporou DisplayHDR 400 a AMD FreeSync, který pokrývá 90 % barevného prostoru DCI-P3.

Další dvojice monitorů se od sebe liší jen velikostí, jinak parametry mají stejné. Jedná se model S3222DGM s 32palcovou a model S2722DGM s 27palcovou úhlopříčkou. Monitory jsou vybaveny VA displejem s QHD rozlišením, 2ms odezvou a obnovovací frekvencí 165 Hz. Oba monitory jsou také zakřivené (1500R, tedy poloměr 1500 mm) a podporují AMD FreeSync.

Pro hráče, kteří preferují klasické, tedy rovné panely, je určen model S2522HG s full HD rozlišením a úhlopříčkou 24,5 palce. Jedná se o IPS displej a podporuje jak FreeSync Premium, tak i G-Sync. Obnovovací frekvence je 240 Hz a zmínku si zaslouží také datová odezva pouhých 1 ms.

Všechny monitory jsou vybaveny stojánkem, který nabízí široké možnosti polohování, ať už jde o úpravu výšky, pozorovacího úhlu nebo otáčení. Ceny zveřejněny nebyly, prodej by ale měl být zahájen 22. června v případě zakřivených monitorů a u rovného panelu už 27. května. 

Pokračovat na web
]]>
2021-04-09T12:39:01+02:00 2021-04-09T10:30:36+02:00 3
https://techfeed.cz/clanek/yahoo-answers-konci-90hz-displej-v-levnem-telefonu-a-p3w9pu Yahoo Answers končí, 90Hz displej v levném telefonu a ovladač 8BitDo pro Switch - TechFeed Na čtvrtek jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Whatsapp testuje migrování historie mezi systémy Android a iOS, Google otevře Android Auto vývojářům třetích stran. A ještě víc! Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Na čtvrtek jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Whatsapp testuje migrování historie mezi systémy Android a iOS, Google otevře Android Auto vývojářům třetích stran. A ještě víc!

Fórum Yahoo Answers spuštěné v roce 2005 teď definitivně končí. Může za to nízká popularita a velké zastoupení konspiračních teorií. Hlavní stránce dominují otázky jako: „přežije Amerika 4 roky Bidena?“

Částečně za její úpadek může i podobná Quora nebo Reddit. Právě na tyto platformy nyní směřují lidé své dotazy častěji.

V rámci snah o rozšíření platformy mezi více zařízení i pro jeden účet WhatsApp testuje možnost migrace historie mezi systémy Android a iOS. Kdy bude funkce dostupná i běžným uživatelům, zatím nevíme.

V posledních dnech se objevily první nezávislé recenze nového kousku od 8BitDo. Ovladač primárně určený pro konzoli Nintendo Switch nazval PCmag „skvělým a cenově dostupným,“ podle The Verge se pak jedná o nejlepší ovladač pro konzoli.

8BitDo Pro 2 za cenovku 49,99 dolarů (asi 1000 Kč) nabídne design příjemný do ruky, užitečná zadní tlačítka i podporu nejen Switche, ale i PC. Recenzenti mu vytknuli chybějící možnost zapnout konzoli jen pomocí něj, nebo mírně limitovaná programovatelná makra.

Samsung pro Indii představil Galaxy F12, telefon, který za 3 250 korun přináší obrazovku s obnovovací frekvencí 90 Hz, podobně jako Motorola G50. Na jeho cenu může být překvapivá i baterie, ta má 6 000 mAh. Jinak disponuje vším, co byste od chytrého telefonu čekali: snímačem otisků prstu, nejnovějším Androidem, USB C rozhraním apod. Zamrzet může displej s „jen“ HD rozlišením.

Nejnovější hry si na něm nezahrajete, na běžné aktivity je ale vybaven více než dostatečně. Jen je škoda, že se do Evropy nejspíš nepodívá.

Uživatelé Android Auto můžou brzy očekávat větší kolekci aplikací pro platformu, Google ji totiž otevírá vývojářům třetích stran, jejichž aplikace najdete na Play Store již brzy.

Google už před touto novinkou vývojářům umožnil vývoj např. textovacích aplikací. Větší otevření platformy společnost nastínila už minulý srpen/august, teprve teď se to ale stává realitou. Ke krokům se Google zdráhal přistoupit hlavně kvůli bezpečnosti. Na tu bude dbát i nadále, na vývojáře apeluje, aby dodržovali jejich podmínky.

Microsoft 21. 4. předvede novou verzi DirectX i s ni spojený SDK. Vývojářům chce Microsoft přechod na novou verzi API ulehčit, podle slov Windows Central by neměl být proces tak „těžkopádný.“ Společnost také předvede nové funkce, jako je podpora HDR. Je se zkrátka na co těšit.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-08T19:22:42+02:00 2021-04-08T19:22:41+02:00 1
https://techfeed.cz/clanek/kvuli-tezbe-kryptomen-se-rozmaha-pasovani-grafickych-karet-gu27ra Kvůli těžbě kryptoměn se rozmáhá pašování grafických karet - TechFeed Hongkongští celníci se pochlubili nevídaným „úlovkem“. Na rybářské lodi zakotvené poblíž mezinárodního letiště zabavili kontraband. Jeho součástí byly bedny se třemi stovkami grafických karet. Martin Havlíček https://techfeed.cz/r/havlis

Hongkongští celníci se pochlubili nevídaným „úlovkem“. Na rybářské lodi zakotvené poblíž mezinárodního letiště zabavili kontraband, jehož součástí bylo kromě mořských okurek, žraločích ploutví nebo třeba mobilních telefonů také 300 grafických karet. Celníci překvapili pašeráky při vykládce zboží, následovala honička s vysokorychlostním člunem, který si to zamířil směrem k pevninské Číně. 

Karty nebyly nijak označeny, ale zřejmě se jedná o model NVIDIA CMP 30HX. Tyto grafické karty vycházejí z GeForce RTX 1660 Super, ovšem jsou speciálně určeny pro těžbu kryptoměn. Sice nepatří k nejvýkonnějším kartám svého druhu (výrobce uvádí Ethereum Hash Rate 26 MH/s), ale i tak se jedná o nedostatkové zboží. Při aktuálních cenách Etherea a bez započtení nákladů na elektřinu by karty mohly za měsíc vytěžit kryptoměnu v hodnotě asi 11 700 dolarů (zhruba 254 tisíc korun). Cena jedné grafické karty – kdybyste ji kupovali v obchodě – se pohybuje kolem 720 dolarů (15 700 Kč).

Jenže pašeráci karty se vší pravděpodobností nekoupili jen tak v nějakém obchodě. Absence jakéhokoliv označení na kartách poukazuje na podezřelý původ. Karty mohly být získány neoficiálním způsobem přímo od výrobce nebo velkodistributora. V obchodě byste takové množství grafických karet hledali jen obtížně. Je ale také možné, že karty pochází z nějaké zrušené farmy z pevninské Číny.

Čína dosud platila za ráj kryptotěžařů, to se ale poslední dobou mění. Kvůli boomu kryptoměn počet těžařských farem narostl tak markantně, že se jejich těžba výrazně podepisuje na spotřebě energie v zemi. Například v čínské provincii Vnitřní Mongolsko už místní vláda těžbu kryptoměn zakázala a je možné, že další oblasti budou její případ následovat. Těžařské farmy se tak přesouvají do jiných oblastí.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-08T15:15:33+02:00 2021-04-08T15:15:32+02:00 5
https://techfeed.cz/clanek/edge-uz-si-nezaslouzi-posmech-predehnal-firefox-y71os1 Edge už si nezaslouží posměch, předehnal Firefox - TechFeed Internetový prohlížeč Edge, který přichází předinstalovaný se systémem Windows, v počtu uživatelů předehnal Firefox. Zprvu nepopulární prohlížeč tak překvapivě rychle roste. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Microsoft na poli internetových prohlížečů zrovna skvělé jméno nemá. Internet Explorer si zvlášť v posledních letech zažíval řadu narážek na jeho rychlost a jeho nástupce, Microsoft Edge si také zrovna mnoho uživatelů neoblíbilo, nebo jsme si to minimálně mohli myslet.

Na technologického giganta bychom se ale měli přestat koukat skrze prsty; Edge podle NetMarketShare předehnal Firefox.

Podíl trhu desktopových prohlížečů

Na druhé místo prohlížeči ale předehnání Firefoxu nestačí, to si drží Safari od Apple. Právě Firefox v tomto roce ztratil téměř dvě promile. Z 8,1% podílu spadl na 7,95 %. Edge naopak od ledna/januára vyrostl z 7,81 % na 8,03 %, to jsou pro prohlížeč Microsoftu rekordní čísla. Edge nedávno dostal třeba funkci rychlého startu.

Je ještě nutné konstatovat, že se jedná o data z desktopového trhu a souhrnně se tak mírně liší.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-08T10:48:47+02:00 2021-04-08T10:48:47+02:00 38
https://techfeed.cz/porad/hardware/nejlepsi-herni-notebook-je-s-amd-ryzen-7-a-rtx-3080-w1kap5 Nejlepší herní notebook je s AMD Ryzen 7 a RTX 3080?! - TechFeed Dnes se podíváme na zařízení, které si většina z vás rozhodně jen tak nekoupí. Ale za to je sranda s tím testovat výkon. Jak se zdá, čekají nás brzy světlé gamingové zítřky díky AMD a RTX 3080. Lukáš Lindner https://techfeed.cz/r/Lukas

Když nám ASUS zaslal na vyzkoušení herní notebook ROG STRIX SCAR G733Q, který stojí na CZC.cz bezmála 81 000,- Kč, říkali jsme si, že to je možná trochu zbytečný test. Takové zařízení přeci zvládne všechno! A taky, že ano.

Nicméně test to zbytečný není. Dává nám vědět, že dříve nebo později k nám dorazí tak silné stroje, že si je budou moci dovolit všichni. Jak to tak ale bývá: bleeding edge něco stojí. A zde kromě výkonu, dostanete i pořádnou kvalitu.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-07T21:18:02+02:00 2021-04-07T21:18:01+02:00 6
https://techfeed.cz/porad/techfeed/velky-unik-facebookovych-uctu-microsoft-prodava-ar-bryle-nih0mf Velký únik Facebookových účtů, Microsoft prodává AR brýle armádě a LG končí s mobily - TechFeed V dnešním díle se dozvíte, za co dostane Microsoft od americké armády 420 miliard korun, jak fungují nové kanály Discordu kopírující Clubhouse a společně vzdáme hold končící mobilní divizi LG. Adam Bárta https://techfeed.cz/r/Bartas

V dnešním technologickém souhrnu se dozvíte, za co dostane Microsoft od americké armády 420 miliard korun, jak fungují nové kanály Discordu kopírující Clubhouse, společně vzdáme hold končící mobilní divizi LG, a mnoho dalšího.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-07T19:46:23+02:00 2021-04-07T19:40:28+02:00 4
https://techfeed.cz/clanek/chytry-respirator-se-sluchatky-s-aktivnim-potlacenim-zvuku-44xvpm Chytrý respirátor se sluchátky s aktivním potlačením zvuku - TechFeed Raper Will.i.am v partnerství s firmou Honeywell a designérem SpaceX skafandrů představil respirátor XUPERMASK prošpikovaný moderními technologiemi. Kromě sluchátek s sebou nese i aktivní ventilaci. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Americký raper Will.i.am v partnerství s firmou Honeywell a designérem skafandrů pro SpaceX představil respirátor XUPERMASK prošpikovaný moderními technologiemi. „Je to nová liga,“ prohlásil ředitel firmy Honeywell.

Raper William Adams není na poli technologií nováčkem. Investoval do Tesly, v roce 2011 se stal ředitelem inovací v Intelu a jeho firma i.am+ se zaměřuje na technologické doplňky.

Respirátor XUPERMASK disponuje dvěma třírychlostními aktivními ventily s HEPA filtry a v noci maska svítí LED diodami. Sluchátka, která jsou v masce zabudovaná, připojíte k telefonu pomocí Bluetooth, a umí aktivně potlačit okolní zvuk. Délku „popruhu“ můžete nastavit podle svých potřeb.

V balení najdete obal pro přenos zařízení, HEPA filtry, které vám vystačí na tři měsíce, několik různých velikostí čepiček sluchátek a dobíjecí kabel.

Respirátor zatím není nijak certifikovaný, ale to se může v budoucnu změnit.

Cenu na rozdíl od potvrzeného podobného zařízení od Razeru známe. Bude to 299 dolarů (asi 4 500 korun). Na to, že respirátor disponuje sluchátky s aktivním potlačením zvuku není cena příliš vysoká.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-07T19:09:41+02:00 2021-04-07T19:19:00+02:00 15
https://techfeed.cz/clanek/microsoft-bude-vyrabet-xboxove-minilednicky-vw5wxo Microsoft bude vyrábět xboxové miniledničky - TechFeed Mem se zhmotní ve skutečný produkt. Manažer Microsoftu slíbil, že firma začne vyrábět miniledničky s designem konzole, pokud fanoušci podpoří twitterový účet Xboxu v anketě Best of Tweets. Martin Havlíček https://techfeed.cz/r/havlis

Konzole Xbox Series X je aktuálně nedostatkovým zbožím a vypadá to, že ještě nějakou chvíli bude. Dokonce je dost možné, že se „na trhu“ objeví dříve xboxová lednička než konzole samotná. Ne, to není opožděný aprílový žertík, ale výsledek sázky marketingového manažera Microsoftu Aarona Greenberga na Twitteru.

Na sociální síti před pár dny vyvrcholila soutěž Best of Tweets. Jednalo se o anketu pořádanou marketingovým oddělením Twitteru, ve které veřejnost hlasovala o nejlepší zastoupením brandu na sociální síti. Z vyřazovací soutěže, do níž se zapojili giganti jako Oreo, Spotify, MTV, Airbnb či Gatorade, vyšel nakonec jako vítěz právě Xbox. Ve finálovém hlasování porazil Skittles o půl procenta. 

Výrazně tomu pomohl právě Greenberg, který slíbil, že pokud účet Xboxu vyhraje, tak Microsoft začne vyrábět miniledničky v designu konzole Xbox Series X.

„Pomozte Xboxu vyhrát, a ještě tento rok začneme vyrábět skutečné miniledničky ve stylu Xbox Series X. Vidíte dobře. Tohle není žádný aprílový vtípek, ani clickbait,“ lákal šéf marketingu. V dalším tweetu dodal, že první vyrobený kousek naplní hrami a pošle lidem od Skittles. 

Při psaní tweetu si ale zřejmě neuvědomil, že několik xboxových miniledniček už vyrobeno bylo. Vznikly v rámci společné kampaně Xboxu a energetického nápoje Zoa, který propaguje Dwayne „The Rock“ Johnson. Stylovou miniledničku s logem Xboxu a Zoa obdrželi vybraní influenceři v polovině března. Jednalo se ale spíše o akci Zoa Energy nežli Microsoftu. 

Vtipy o tom, že nový Xbox vypadá jako lednička, se objevily na internetu krátce po odhalení spartánského designu konzole. Microsoft ovšem prokázal, že má smysl pro humor a jednu takovou lednici skutečně vyrobil. Video s ledničkou, které paroduje herní trailery, zaznamenalo do dnešního dne přes 8 milionů zhlédnutí. Další více než 3 miliony má unboxing v podání youtuberky iJustine. Sázka na meme marketing se Xboxu evidentně vyplácí. 

Pokračovat na web
]]>
2021-04-07T15:20:03+02:00 2021-04-07T15:20:02+02:00 4
https://techfeed.cz/clanek/pixel-dostane-vlastni-procesor-google-wifi-konci-a-oneplus-400ut4 Pixel dostane vlastní procesor, Google Wifi končí a OnePlus stále neprodává základní model mobilu - TechFeed Na úterý jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se o výpadku služeb Microsoftu, konci aplikace Google Wifi nebo o problémech Android Auto na vlajkové lodi OnePlus. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Na úterý jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se o výpadku služeb Microsoftu, konci aplikace Google Wifi nebo o problémech Android Auto na vlajkové lodi OnePlus.

Společnost Google pracuje na vlastním procesoru, kterým by osadila svou vlajkovou loď Pixel 6. Mělo by se jednat o vyšší střední třídu; výkonnostně má konkurovat sedmičkové řadě procesorů Qualcomm, budou ale podobnější řadě Exynos od Samsungu.

Není to poprvé, co se Google o vlastní čip pokouší. Už Pixel 2 dostal díky spolupráci s Intelem v roce 2017 čip přímo od Googlu.

Použití vlastního čipu by umožnilo výrobci série Pixel trošku ušetřit a využít výhod vlastní architektury třeba fotoaparátem.

OnePlus představil nový line-up svých telefonů 23. 2. Předvedl dva telefony: OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro - každý se dvěma modely lišícími se operační pamětí a velikostí uložiště. Základní a levnější model OnePlus 9 Pro ale není k dostání.

Ani v rámci předprodeje, ani když se začaly telefony prodávat se v USA v listu dostupných variant neobjevila verze s osmi gigabajty RAM a 128 gigabajty uložiště. Ta je o sto dolarů levnější, než dostupná tisícidolarová verze s 12 GB RAM a 256 GB uložiště.

Na zmíněnou variantu OnePlus nezanevřel, ale datum, kdy bude Američanům dostupná ke koupi, stále neznáme.

Velká část služeb Microsoftu utrpěla na prvního dubna/apríla v USA úplný výpadek. Teams, Office 365 nebo Bing na nějakou dobu vůbec nefungovaly. Výpadek souvisel s problémy s Cloudfare DNS.

Vlastníci nové vlajkové lodi OnePlus Pro naráží na první problémy. Nejsou schopni spustit aplikaci Android Auto, která zrcadlí mobil na palubní displej automobilu

Nestalo se tak poprvé, aplikace má u nových mobilů problémy relativně často. Opravu tak můžeme čekat brzy.

Google Wifi brzy na naše androidové telefony nenainstalujeme, aplikaci podpora skončí 25. května/máje. Uživatelé aplikace se ale o funkce nemusí bát, ty totiž migrují do Google Home, která s sebou nese třeba ovládání chytré domácnosti.

„Chceme usnadnit správu všech vašich zařízení tak, že budou na jednom místě. Proto jsme přesunuli funkce Wi-Fi do aplikace Google Home,“ prohlásil o změnách tiskový mluvčí.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-07T09:08:39+02:00 2021-04-06T19:30:00+02:00 4
https://techfeed.cz/clanek/lg-oficialne-konci-s-mobily-65zohd LG oficiálně končí s mobily - TechFeed Rada společnosti LG se usnesla na zrušení její mobilní divize, podporu ale ještě nějakou dobu zachová. LG na trh přinášelo řadu inovativních řešení, na trhu se jí ale nedařilo. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Jak se v předešlých týdnech spekulovalo, LG definitivně a oficiálně končí se svojí mobilní divizí. Ta nedokázala od roku 2015 vykázat zisk.

Potom, co bylo radou učiněno toto „strategické rozhodnutí“, se usnesla, že hlavními zaměřeními firmy budou nadále komponenty elektrických aut, internet, chytrá domácnost, robotika, AI a řešení pro individuální klienty.

Podporu si na „nějaký čas“ telefony ještě zachovají, a tak, pokud si chcete jeden z posledních telefonů ještě opatřit, můžete. Definitivní zrušení divize připadá ke 31. 7. 2021.

Rolovacího telefonu LG Wing, který nám společnost nastínila na konferenci CES, se tak skoro určitě nedočkáme.

LG za dobu své působnosti na trhu přinesla řadu unikátních konceptů, jako jsou zahnuté telefony, telefony s nepoškrábatelnými zády, skvělý zvuk, nebo telefony s více obrazovkami.

„Díru,“ která na trhu po společnosti zůstane, se nepochybně bude konkurence snažit zaplnit. Nejvíce si na cílovou skupinu brousí zuby asi Google a Samsung, jisté ale je, že LG Wing bylo poslední vlajkovou lodí společnosti.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-06T14:56:57+02:00 2021-04-06T14:56:56+02:00 4
https://techfeed.cz/clanek/intel-mozna-testuje-graficke-karty-pro-hrace-neoa1q Intel možná testuje grafické karty pro hráče - TechFeed Společnost Intel, která se roky pohybovala pouze na trhu s procesory, v lednu představila vlastní grafické karty. Teď jsme možná viděli, jak Intel testuje karty, které by konkurovaly AMD a NVIDII. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Společnost Intel, která se roky pohybovala pouze na trhu s procesory, v lednu/januári, asi po 10 letech, představila vlastní grafické karty Iris Xe. Tyto grafiky byly namířené k nehráčskému publiku a jako levné méně výkonné karty si určitě své kupce najdou.

Už delší dobu se spekuluje, že Intel míří ke konkurování NVIDIE a AMD na poli grafických karet, jen nevíme, kdy se tak stane. Pokud jsou ale předpoklady vycházející z tweetu zaměstnance Intelu správné, třetího hráče na dosud duopolním trhu grafických karet se dočkáme už brzy.

V tweetu vidíme testování grafické karty v Intelu a předpokládá se, že na stole leží komponent, který má ambice zaujmout hráče. Nemůžeme si samozřejmě být jisti, přeci jen se jedná o pouhý předpoklad. Společně s takřka potvrzenými ambicemi Intelu se ale možnost zdá pravděpodobná.

Spekulace naznačují, že by nové karty měly podporovat ray tracing a vyjít by mohly už tento rok. Pořád se ale jedná jen o spekulace.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-06T08:49:45+02:00 2021-04-06T09:00:00+02:00 10
https://techfeed.cz/clanek/microsoft-proda-americke-armade-120-000-ar-headsetu-xdco9d Microsoft prodá americké armádě 120 000 AR headsetů - TechFeed Americká společnost Microsoft vyhrála tendr na dodání 120 000 AR headsetů pro americkou armádu. Celkem si díky spolupráci přijde na 22 miliard dolarů. V boji přináší vojákům řadu taktických výhod. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Microsoft se už dávno nezaměřuje jen na operační systém Windows a zesměšňovaný Internet Explorer, kromě herního průmyslu investuje i do vývoje technologií rozšířené reality (AR); často brýlí, které díky holografickému displeji obohacují svět kolem nás třeba o navigaci.

K užitku ale nemusí být jen nám „civilistům,“ jejich použití může pomoci i v boji. Vojáci díky nim vidí mapu, ve tmě díky termokameře nepřátele, nebo třeba mířidla své zbraně. I proto se je rozhodla americká armáda pořídit.

Vyhlášený tendr vyhrál Microsoft. Armádě prodá v průběhu deseti let 120 000 AR headsetů. Celkem by si firma mohla přijít na 21,88 miliardy dolarů. Ve smlouvě se také údajně píše, že dodávka by poté mohla zahrnovat ještě dalších 100 000 zařízení.

Designově se jedná o verzi Microsoft HoloLens 2, jen upravenou pro potřeby armády.

„Technologie rozšířené reality poskytne vojákům více lepších informací pro rozhodování. Tahle smlouva posouvá náš dlouhodobý důvěryhodný vztah s ministerstvem obrany do nové oblasti,“ řekl mluvčí Microsoftu pro TechCrunch.

Obecně je to celkem velká věc. Pro vojáky na bojišti totiž rozšířená realita znamená výraznou taktickou výhodu. Kromě toho je tahle spolupráce významná i pro Microsoft, řada jiných firem se spolupráce s armádou stranila.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T21:06:13+02:00 2021-04-05T17:34:39+02:00 12
https://techfeed.cz/clanek/cortana-na-mobilech-definitivne-konci-5w33jj Cortana na mobilech definitivně končí - TechFeed Virtuální asistent od Microsoftu, který měl ambice zařadit se mezi Siri, Alexu a Google asistenta si už na našich mobilních telefonech nespustíme. Microsoft ho totiž oficiálně vypnul. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Virtuální asistent od Microsoftu, který měl ambice zařadit se mezi Siri, Alexu a Google asistenta, nechala postupně firma upadat a po tom, co nedávno zmizel z chytrých reproduktorů, teď končí i na mobilních zařízeních.

Aplikace Cortana není nadále na Androidu ani iOS podporovaná, takže ji její uživatelé už nemůžou používat. Společně s ni ale nemizí data, ty budou stále dostupná prostřednictvím desktopové verze asistenta.

Ačkoli Microsoft končí podporu Cortany na řadě zařízení, nekončí s ní nadobro. Zatím to totiž vypadá, že ji jen chce přetvořit v nástroj pro zlepšení produktivity. Cortana by tak mohla pracovat s vaším emailem nebo třeba kalendářem.

Bohužel se ale čtvrtého velkého asistenta nedočkáme, Microsoft zkrátka konkurenci Googlu, Amazonu a Applu nedokázal dotáhnout.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-04T17:57:43+02:00 2021-04-05T07:00:00+02:00 7
https://techfeed.cz/clanek/foxconn-potvrzuje-cerny-scenar-x4sk27 Foxconn potvrzuje černý scénář s nedostatkem komponentů pro grafické karty a next-gen konzole - TechFeed Jeden z předních výrobců elektroniky na světě potvrzuje černý scénář. Tchajwanská společnost Foxconn očekává, že celosvětový nedostatek počítačových čipů může trvat až do druhého čtvrtletí roku 2022. Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky

Jeden z předních výrobců elektroniky na světě potvrzuje černý scénář. Tchajwanská společnost Foxconn očekává, že celosvětový nedostatek počítačových čipů může trvat až do druhého čtvrtletí roku 2022. Foxconn je největším dodavatelem pro mnoho technologických společností, včetně firem Google a Microsoft.

Dostupnost nové generace konzolí a grafických karet je skutečnou noční můrou hráčů. Nedostatek důležitých komponentů (zejména polovodičů) pro výrobu těchto věcí je hlavním viníkem malých zásob konzolí PlayStation 5 a Xbox Series X/S, stejně tak grafických karet, u nichž se astronomicky zvyšují ceny. Vše je důsledek globální pandemie koronaviru, jež zpomalila produkci mikročipů a zanechala stopy v celém výrobním řetězci.

Generální ředitel společnosti Foxconn Young Liu odhaduje, že kvůli nedostatku počítačových čipů dodají o 10 procent méně produktů, než se dříve očekávalo. Poptávka po čipech je v současné době o 10 až 30 % vyšší než produkce, což se má postupně zlepšovat, ale celkový nedostatek může trvat až do příštího roku.

Podobně před časem mluvila analytická společnost Trendforce. Ta zmiňovala, že poptávka po čipech převyšuje možnosti výroby až o 30 %. Hlavní továrny na výrobu polovodičů přitom zvýšily meziročně výrobu o 20 %. Přesto to nestačí. Problémy se netýkají pouze herních produktů a mobilních telefonů, ale také například automobilového průmyslu.

Hlavní společnosti v oblasti elektroniky mají urputně bojovat proti sobě, aby si zajistily zásoby. Trendforce před necelým měsícem odhadovala, že nedostatek může trvat tři až čtyři čtvrtletí, tedy do konce letošního roku.

Navzdory prohlášením od Foxconnu a Trendforce herní společnosti uklidňují hráče a vzkazují, že se situace postupně zlepšuje. Společnost Sony v roce 2020 prodala 4,5 milionu kusů konzolí PlayStation 5 a za rok 2021 chce prodat dalších 14,8 milionu (od 1. 4. 2021 do 31. 3. 2022).

Pokračovat na web
]]>
2021-04-06T09:10:11+02:00 2021-04-04T16:16:00+02:00 13
https://techfeed.cz/clanek/retro-konzole-analogue-pocket-inspirovana-gameboyem-se-i2sm4z Retro konzole Analogue Pocket inspirovaná Game Boyem se znovu odkládá - TechFeed Malá firma Analogue opět odkládá začátek prodeje své retro konzole, která bude podporovat např. hry Game Boye z originálních „disket.“ Stalo se tak kvůli nedostatku komponent. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Retro konzole Analogue Pocket, která budoucím vlastníkům umožní hrát hry z Game Boye, Game Gearu, Neo Geo Pocket Color a Atari Lynx z původních disket se znovu odkládá. Může za to nedostatek komponent.

Firma se ve tweetu za odložení omluvila, není to ale prý její chyba. Celá pandemická situace se na trhu se spotřební elektronikou pomalu podepisuje a brání i produkci této unikátní konzole. Chybí totiž komponenty pro výrobu.

Analogue Pocket bude k dostání za 199 dolarů (cca 4500 Kč). Unikátní je na ní právě možnost použití disket originálních strojů, kterou si konzole získala řadu zájemců.

Začátek prodejů je zatím odložen na říjen/október. Je ale možné, že bude odložen znovu. Všem, kteří si konzoli koupili v předprodeji, Analogue nabízí vrácení peněz.

Situace ale ještě poukazuje na to, že nedostatek počítačových komponent se už dávno nevztahuje jen na grafické karty.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-04T10:53:28+02:00 2021-04-04T14:00:00+02:00 4
https://techfeed.cz/clanek/data-533-milionu-uzivatelu-facebooku-jsou-dostupna-zdarma-9ca546 Data 533 milionů uživatelů Facebooku jsou dostupná zdarma - TechFeed Na hackerském fóru byla zdarma publikována data 533 milionů uživatelů sociální sítě Facebook; a to včetně 1,3 milionu dat účtů českých uživatelů. Jména jsou přiřazena např. k telefonním číslům. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Facebook dlouhodobě nepatří ke společnostem, které by data svých uživatelů zvlášť chránily. Incidenty s uniklými daty nejsou výjimečné, nedávno například ta s Cambridge Analytica.

Teď na internetu takřka zdarma visí údaje 533 milionů uživatelů této sociální sítě ze 106 států. Údaje zahrnují jméno, telefonní číslo, lokaci, datum narození a v některých případech emailové adresy. Na stránkách je i 1 375 988 českých účtů.

Pravdivost údajů potvrdil web Buisness Insider.

Data ale neunikla teď, o úniku se ví už od ledna/januára. Tehdy byla nabízena telefonní čísla stovek milionů uživatelů Facebooku za poplatek. Pravděpodobně právě tato databáze byla teď kompletně zpřístupněna.

Takhle velká databáze by mohla posloužit scamerům, pro které by bylo jednodušší „ukrást“ přihlašovací údaje.

Facebook už s tím teď ale nic moc nezmůže, data jsou zkrátka veřejně dostupná na internetu.

Tisková mluvčí na Twitteru prohlásila, že se jedná o „stará data“ z roku 2019. Problém prý vyřešili už v srpnu/auguste téhož roku. Data to ale před šířením neuchrání.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-04T13:17:30+02:00 2021-04-04T12:00:00+02:00 5
https://techfeed.cz/clanek/youtube-povoli-nadavky-nove-playlisty-spotify-a-konec-lg-alnb4h YouTube povolí nadávky, nové playlisty Spotify a konec LG mobilů? - TechFeed Na neděli jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se, co Google dělá pro bezpečnost Androidu, na kolik přijde Samsung tracker klíčů, nebo jestli Twitter Spaces dorazí i na desktop. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Na neděli jsme si pro vás připravili technologické stručně. Dozvíte se, co Google dělá pro bezpečnost Androidu, na kolik přijde Samsung tracker klíčů, nebo jestli Twitter Spaces dorazí i na desktop.

Spotify vám na základě toho, co posloucháte doporučuje další skladby, které by se vám mohly líbit. Platforma pak nabízí každému uživateli několik personalizovaných playlistů, jako např. denní mixy nebo Discover weekly.

Ať už jste předplatiteli nebo službu využíváte zdarma, do vašeho výběru přibydou tři mixy; mix specifického umělce, mix hudby z určité dekády a mix skladeb konkrétního žánru. Všechny se podle Spotify budou pravidelně aktualizovat podle vašich preferencí.

Firma Belkin představila řadu magnetického vybavení pro iPhone 12. Asi nejzajímavějším kusem je stojan na telefon, který vás dokáže rotací následovat a zvládá se otáčet o 360 stupňů. Cena stativu bude 65 dolarů.

Dalším zajímavým kouskem je stojan, který můžete přichytit třeba na stroj v posilovně nebo na kolo. Ten stojí 35 dolarů.

Funkce Spaces sociální sítě Twitter se brzy dostane i na naše počítače. Funkce se inspiruje populární iOS aplikací Clubhouse, která umožňuje uživatelům poslouchat osobnosti formou živého podcastu přímo v aplikaci. 

Spaces se minulý měsíc podívaly na telefony s Androidem. Že se dostanou i na počítače je logickým vývojem. Svůj klon Clubhouse nedávno představil i Discord.

Abyste už nikdy klíče nehledali dlouhé hodiny, řada firem vyrábí tzv. „trackery,“ které na klíčích můžou rozeznít reproduktor a na mapě vám ukázat jejich přibližnou lokaci. K těmto firmám se v lednu/januári přidal i Samsung se svým produktem SmartTag. Teď přichází prémiový SmartTag Plus.

Na rozdíl od původního zařízení využívá prémiová varianta technologii UWB (ultra-wideband), která umožňuje přesnější trackování polohy. Cena bude kolem 40 dolarů.

YouTube aktualizoval svá kritéria pro monetizaci videí a nově umožní středně závažné nadávky i v prvních třiceti vteřinách videí. Pro americké tvůrce to znamená možnost použití slov jako „b**ch“ nebo třeba „shit.“ Aktualizaci ale určitě pocítíme i my v Česku.

Nově bude YouTube také „zeleným dolarem“ označovat i horší nadávky, a to v případě, že zazní v rámci edukativního obsahu nebo humoru. YouTube ale i tak určitě s rozdáváním demonetizací nekončí, jen bude v řadě případů benevolentnější.

LG na trhu smartphonů nikdy moc neprorazila a už od roku 2015 hlásí její mobilní divize ztrátový obrat. Firma pravděpodobně ohlásí stažení z trhu s mobilními telefony 5. 4.

Na konferenci CES LG představilo telefon s unikátní vysouvací obrazovkou, ale jak to tak vypadá, všechny plány na tento rok budou s rozpuštěním divize zrušeny.

Google na Androidu limituje aplikace, které mají přístup k listu ostatních nainstalovaných programů. Jediné dvě kategorie, kde aplikace stále budou moct vidět ty ostatní, jsou: programy, které mají na tomto založenou funkcionalitu (antiviry, prohlížeče souborů atd.), a programy, které v sobě mají možnost platební transakce.

Všechny aplikace, jež nebudou zapadat do výjimek, ale budou stále funkci používat, Google stáhne z Obchodu Play.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-04T11:36:22+02:00 2021-04-04T10:44:55+02:00 8
https://techfeed.cz/clanek/oculus-quest-2-se-prodava-lepe-nez-vsechny-ostatni-oculusy-1g162l Oculus Quest 2 se prodává lépe než všechny ostatní Oculusy dohromady - TechFeed Bezdrátový headset pro virtuální realitu Oculus Quest 2 prodal více kusů než všechny ostatní headsety Oculusu dohromady. Popularitu si VR brýle získaly díky tomu, že není nutné je připojit k PC. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Bezdrátový headset pro virtuální realitu Oculus Quest 2 prodal více kusů než všechny ostatní headsety Oculusu dohromady. Popularitu si VR brýle získaly díky tomu, že není nutné je připojit k PC.

Facebook druhý Oculus Quest představil loni v říjnu/októbri. Ten se po vzoru předešlého modelu dočkal velké popularity. Všechna zařízení Oculusu prý dohromady neprodaly tolik kusů jako Oculus Quest 2.

„Skutečnost, že Oculus Quest 2 za pár měsíců na trhu překonal nejen svého předchůdce, ale všechny své předchůdce dohromady, je obrovským důkazem toho, že jsme se nyní dostali na mainstreamový trh,“ prozradil Bloombergu Andrew Bosworth, viceprezident Facebook Reality Labs.

Své kupce si Oculus Quest získal hlavně díky tomu, že není třeba jej připojit k výkonnému počítači, ale funguje jako samostatně.

Prodeje se ale určitě tímto nezastavily, pro Facebook to znamená, že jde správným směrem.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-03T10:53:18+02:00 2021-04-03T10:53:18+02:00 7
https://techfeed.cz/clanek/discord-predstavil-klon-clubhouse-yw43gt Discord představil klon Clubhousu - TechFeed Platforma Discord přidala tzv. „Stage“ kanály, které přímo kopírují funkce aplikace Clubhouse; jeden nebo více prezentujících mluví k posluchačům, kteří je nemůžou přerušovat. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Platforma Discord zažívá i díky pandemii rychlý růst a rozhodně neplánuje usnout na vavřínech. 31. 3. byly představeny tzv. „Stage“ kanály, které kopírují formát aplikace Clubhouse.

Discord v současnosti také jedná o prodeji Microsoftu za 10 miliard dolarů.

Právě Clubhouse se stal koncem minulého roku hitem, když tato hlasová platforma s připojením jen na pozvání postupně dosáhla evaluace jedné miliardy dolarů a v současnosti má přes 3 miliony uživatelů. Přinesla totiž nový koncept, jednoho nebo více vystupujících posloucháte jako živý podcast.

A co tedy funkce na Discordu zahrnuje? Pokud je váš server nastavený jako komunitní, kromě textových kanálů, hlasových kanálů a kanálů oznámení můžete vytvořit tzv. „Stage channel. V nabídce pak nastavíte, které role budou moci v kanále moderovat, a které budou pouze poslouchat.

Koncept je pak jednoduchý, vybraní moderátoři mohou jako jediní v kanále mluvit. Kdokoli z audience může být pak po přihlášení k prezentujícím pozván.

Funkci si už teď můžete vyzkoušet. Clubhousem se inspiroval např. i Twitter se svými Spaces.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-02T14:41:47+02:00 2021-04-02T15:15:00+02:00 2
https://techfeed.cz/clanek/apple-doporucuje-ruskym-uzivatelum-aplikace-schvalene-statem-7k3yd5 Apple doporučuje ruským uživatelům aplikace schválené státem - TechFeed Americký výrobce mobilních telefonů nakonec pod tlakem Ruska povolil a při prvním nastavení telefonu Rusům doporučuje ke stažení státem schválené aplikace. To zahrnuje třeba i ruský vyhledávač. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Americký výrobce mobilních telefonů nakonec pod tlakem Ruska povolil a při prvním nastavení telefonu s operačním systémem iOS Rusům doporučuje ke stažení státem schválené aplikace

Může za to začátek platnosti zákona, který chce po všech zařízeních s přístupem k internetu, aby předinstalovaly schválený software. Například telefony s Androidem přicházejí s těmito aplikacemi již instalovanými.

Podle Ruska má zákon pomoci domácím firmám. Kritici ale namítají, že poslouží jako regulace obsahu na internetu a jako monitorovací zařízení obyvatelstva.

O jaké aplikace se jedná? Především od dvou ruských technologických gigantů: Yandex a Mail.Ru. Yandex nabízí vlastní internetový prohlížeč, mapy, nebo třeba aplikaci veřejných služeb. Mail.Ru je pro změnu ruský Gmail.

Kromě toho jsou uživatelům doporučovány ještě ruské sociální sítě VKontakte a Odnoklassniki, platební aplikace MIR a Kaspersky antivirus.

Uživatelé v současnosti nejsou nuceni aplikace instalovat, ale nemůžou žádným způsobem obejít jejich doporučení.

Ani společnost Apple původně nechtěla ke krokům přistoupit, ale stejně jako řada jiných firem musela nařízením ustoupit. Například Twitter byl v Rusku zpomalen, protože odmítl z platformy stáhnout „nelegální“ obsah, a ruská vláda mu hrozí úplným zakázáním na území Ruska, pokud jim nevyhoví.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-02T14:37:59+02:00 2021-04-02T14:37:59+02:00 6
https://techfeed.cz/porad/hardware/nejlepsi-herni-volant-thrustmaster-t300-rs-a-pedaly-t3pa-7mxjjo Nejlepší herní volant? Thrustmaster T300 RS a pedály T3PA - TechFeed Když si vybíráte herní periférie a obzvlášť ty specializované, je zapotřebí si vybrat opravdu správně. U volantů to platí dvojnásob. Marek Čabák https://techfeed.cz/r/Killer

Když si vybíráte herní periférie a obzvlášt ty specializované, je zapotřebí si vybrat opravdu správně. U volantů to platí dvojnásob. Naštěstí jsme dostali na vyzkoušení Thrustmaster T300 RS GT edition s pedály T3PA. To ovšem neznamená, že je volant určen jen pro PlayStation. Zvládne i PC hry. Jeho cena je masivní, ale jak uvidíte v našem testu, kvalitou rozhodně odpovídá.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T02:38:44+02:00 2021-04-02T12:00:00+02:00 0
https://techfeed.cz/clanek/youtube-skryje-disliky-arm-chce-300-mld-svych-cipu-a-227e99 YouTube skryje dislajky, ARM chce 300 mld. čipů a Google má vlastní aplikaci pro skenování - TechFeed Na čtvrtek jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se, jaké změny potkaly v aktualizaci Facebook, o ambiciózních plánech ARM procesorů i o novém záměru YouTube. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Na čtvrtek jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se, jaké změny potkaly v aktualizaci Facebook, o ambiciózních plánech ARM procesorů i o novém záměru YouTube.

Za cenu patnácti dolarů nabízí Adobe svůj balíček pro iPad. V něm jsou k dispozici aplikace Photoshop, Illustrator, Fresco i Spark. Ze služeb pak třeba Adobe Fonts a k tomu 100 GB cloudového uložiště. Součástí balíčku nejsou desktopové aplikace, pro uživatele tabletů od Apple se ale určitě jedná o zajímavou nabídku, plné předplatné Adobe totiž stojí 53 dolarů.

YouTube testuje nový vzhled své platformy, který skrývá počty dislajků u videí. Učinil tak prý na základě zpětné vazby.

Dislajky nezmizí úplně, tvůrci je stále uvidí v administraci svého kanálu a YouTube je i nadále bude používat jako metriku pro svůj algoritmus.

Proti kroku se vyrojila řada kritiky. Jeden tweet se ptá: „A co obsah, který lidem objektivně škodí? Třeba scamy atd.?“

I zaměstnanci Windows ve svých programech často schovají nějakou skrytou funkci, na kterou uživatelé můžou, nebo nemusí přijít. Jsou to tzv. easter eggy. A právě jeden takový byl teď objeven ve Windows 95, po 25 letech od vydání softwaru.

Otevřete Internet Mail, kliknete na Help a poté About. Když se obrazovka About otevře, klikněte na zobrazený soubor comctl32.dll a poté napíšete MORTIMER na klávesnici. Otevře se okno se jmény vývojářů.

Abychom ARM procesory našli, nemusíme chodit daleko. Najdeme je v našich telefonech, laptopech i v některých cloudových serverech. Tyto čipy teď dostaly novou architekturu; ARM v9. Firma se u ní chtěla zaměřit na tři hlavní aspekty: zabezpečení, výpočty týkající se AI a celkovou výpočetní kapacitu.

Cíle firmy ARM jsou neskromné; chce, aby architektura poháněla 300 miliard čipů.

Do mobilních aplikací sociální sítě Facebook míří aktualizace s několika novinkami. Nově vám umožní seřadit příspěvky od přátel a sledovaných skupin chronologicky podle času, ne podle toho, jak je seřadí algoritmus.

Nově také půjde vypnout politické reklamy, nebo ztlumit skupinu, abyste nadále neviděli její příspěvky.

Umožněním „GPU Passthrough“ na svých kartách NVIDIA konečně dovolí využití grafické karty jako součást virtuálního počítače. To znamená, že na stroji poběží „simulace“ dalšího počítače, která bude moct využívat grafiku.

To mimo jiné znamená, že si uživatelé Linuxu budou moct zahrát hry pro Windows. Nová funkcionalita pak určitě potěší vývojáře her; ti totiž budou moci své hry otestovat na více zařízeních a operačních systémech díky virtuálnímu počítači.

Ačkoli novinka neovlivní tolik lidí, pro ty, kterých se dotkne, se jedná o podstatné vylepšení.

Google má vlastní aplikaci pro skenování dokumentů, je to Stack. Stejně jako ostatní podobné aplikace používá Stack fotoaparát telefonu k pořízení snímku dokumentu, který pak převede do požadovaného formátu. 

Google ale přináší něco navíc, dokumenty totiž sám čte, a tak vám umožní v nich hledat klíčová slova, nebo zobrazit sumu ze složenky. Stack má navíc ještě integraci s Google Drivem, a tak ještě může dokumenty přehledně zálohovat.

Aplikace je zatím pro Android dostupná v USA. Kdy se jí dočkáme i my, zatím Google neohlásil.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-01T19:43:03+02:00 2021-04-01T17:04:32+02:00 13
https://techfeed.cz/porad/techfeed/mikrotransakce-v-autech-respirator-s-rgb-a-nove-spotify-p3wjtj Mikrotransakce v autech, respirátor s RGB a nové Spotify?! - TechFeed V tomto díle se podíváme na zajímavý projekt Hazel od Razeru, mikrotransakce ve vozech BMW, či na novou Spotify aplikaci. Motorola se navíc opět snaží prorazit do světa telefonů. Filip Kraucher https://techfeed.cz/r/Fiola

V tomto díle se podíváme na zajímavý projekt Hazel od Razeru, mikrotransakce ve vozech BMW, či na novou Spotify aplikaci. Motorola se navíc opět snaží prorazit do světa telefonů, tak schválně jak jí to vyjde tentokrát.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T02:12:22+02:00 2021-04-01T12:00:00+02:00 0
https://techfeed.cz/clanek/sluchatka-draha-jako-xbox-series-x-izvshy Prémiová sluchátka od Microsoftu drahá jako Xbox Series X - TechFeed Microsoft představil ve spolupráci s Bang & Olufsen high-end sluchátka primárně určená pro konzole, sprárujete je ale i s počítačem nebo telefonem. Dokáží svou nemalou cenovku obhájit? Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Firma Bang & Olufsen ohlásila společně s Microsoftem výrobu prémiových sluchátek primárně pro konzolové hráče. Ke konzoli Xbox Series X/S nebo Xbox One se můžete připojit jen stiskem párovacího tlačítka.

Článek o představení headsetu začíná takhle: „V Xboxu věříme, že možnost výběru je kritická pro kvalitní zážitek z hraní.“ Jak jinak totiž ospravedlnit cenovku 499 dolarů, kterou sluchátka nesou.

Pokud vás ale první věta Xboxu nepřesvědčila, možná to dokáží specifikace; sluchátka totiž nabízí například i aktivní potlačení zvuku.

Konektivita se neomezuje jen na konzole Xboxu, headset disponuje i rozhraním Bluetooth 5.1. Z konzolí ale umožní přenos zvlášť kvalitního 2.4GHz bezztrátového audia. Sluchátka tak mohou být parťákem nejen pro hry na Xboxu, ale i pro poslech na mobilu nebo zvuk z PC.

Na jedno nabití, které by měla sluchátka zvládnout za 3 hodiny, z nich dostanete se zapnutým Bluetooth, aktivním potlačením zvuku a Xbox Wireless 12 hodin výdrže. Když ale konzoli mít připojenou nebudete, vydrží sluchátka hrát i 24 hodin.

Headset se chlubí i mikrofonem, který sice nemá fyzickou nožičku, ale díky technologiím potlačení okolního zvuku by měl být zvuk z něj velice čistý.

Přívětivá by tady měla být i mobilní aplikace Bang & Olufsen, která vám umožní nastavit i ekvalizér. Tahle přehledná aplikace ale samozřejmě ekvalizérem nekončí, najdeme zde nastavení mikrofonu, jednoduché aktualizace softwaru a další možnosti.

Po stránce designu se headset určitě nemá za co stydět, všechny tři barvy vypadají skvěle. „Čepičky“ sluchátek jsou pak dotykové. Posunem nahoru a dolů regulujete hlasitost, mikrofon pak vypnete/zapnete dvojitým poklepáním.

Sluchátka jsou v černé barvě již dostupná, zbylé dvě barvy se začnou prodávat brzy, všechny za 499 dolarů. Cenu, za kterou si koupíte i Xbox Series X.

Na stránce specifikací určitě nezaostávají, jen zůstává otázkou, kolika lidem se bude chtít za konzolová sluchátka utratit tolik peněz, Xbox totiž už na trh poslal svá vlastní sluchátka, která jsou k sehnání za 99 dolarů.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-01T07:59:03+02:00 2021-03-31T13:30:00+02:00 11
https://techfeed.cz/clanek/v-telefonu-xiaomi-najdeme-kapalnou-cocku-3o38yt V telefonu Xiaomi najdeme kapalnou čočku - TechFeed Xiaomi v telefonech Mi MIX vždy přinese novou experimentální technologii; tentokrát se do telefonu podívá kapalná čočka. Ta bude teoreticky umožňovat mnohem flexibilnější ostření. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Xiaomi se rozhodně neřídí jen zbytkem trhu a i samo představuje revoluční technologie, které by se v našich telefonech mohly v budoucnu objevit. Aby se v oblasti těchto mnohdy až bláznivých funkcí mohla značka pořádně vyřádit, vydává nepravidelně sérii Mi MIX. Ta teď opět přinese nevídanou technologii.

První telefon zmíněné série měl displej takřka po celém povrchu - a to i ze zadní strany. Poslední přírůstek obsahoval v těle mechanicky „vyjíždějící“ přední kameru. Teď Xiaomi přináší zase něco nového; v telefonu bude kapalná čočka.

Určitě si umíte představit list stromu, na kterém leží kapka vody. Přes ni si pak můžete všimnout zvětšení listu pod ní. V případě čočky je pak konduktivní tekutina mezi skly, a díky jejímu unikátnímu složení při použití napětí změní strukturu. Tak může být dosaženo velmi přesného přiblížení.

Věda za těmito procesy je relativně komplexní, nám ale stačí vědět, že když pozměníme vlastnosti skla, které tekutinu drží, můžeme na jednom senzoru zachycovat jak vzdálené telefoto, tak mikroskopické fotografie z velké blízkosti.

Díky technologii, kterou Xiaomi samo vyvinulo, bude ostření velice rychlé a precizní. Na rozdíl od běžných optik tady totiž mechanismus funguje na mnohem menší ploše, a tak docílí větších rychlostí.

Pro budoucí uživatele to znamená, že telefonu by teoreticky stačil jen jeden senzor místo celé skupiny, kterou většinou nyní vlajkové lodě využívají. Modul fotoaparátu by díky této technologii navíc měl být znatelně menší.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-31T11:25:18+02:00 2021-03-31T09:43:29+02:00 17
https://techfeed.cz/clanek/mikrotransakce-jsou-i-v-automobilech-818c4h Mikrotransakce jsou nejen ve videohrách, ale také v automobilech - TechFeed Mikrotransakce ve videohrách jsou běžnou záležitostí velkých i malých her. Mnohým hráčům vadí, přesto je vývojáři do svých projektů dávají. Teď s nimi přichází známá německá automobilka. Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky

Mikrotransakce ve videohrách jsou běžnou záležitostí velkých i malých her. Mnohým hráčům vadí, přesto je vývojáři do svých projektů dávají. Teď s nimi přichází známá německá automobilka.

Nejnovější vozy BMW mají řadu doplňkových funkcích, za které je nutné zaplatit zvlášť. Dříve byly tyto věci dostupné prostřednictvím SD karty (od roku 2006), ale služba se v průběhu let vyvíjela a nyní nabízí celou řadu dalších funkcí s možností si je koupit jednoduše online a odemknout je ve svém voze.

Novináři, kteří měli možnost novinky od BMW v rámci služby BMW ConnectedDrive otestovat, je přirovnávají k mikrotransakcím ve videohrách. Motoristický žurnalista Jake Groves informuje, že když chtěl na BMW 530e aktivovat asistenta dálkových světel, tak ho palubní počítat vyzval, aby si tuto funkci zakoupil v obchodě BMW ConnectedDrive.

Funkce High Beam Assistant, která v noci automaticky přepíná mezi potkávacími a dálkovými světly, aby se zabránilo oslnění ostatních řidičů, stojí 160 liber (cca 4900 Kč). BMW Music (neomezený přístup do Napstera) je za 79 liber ročně, BMW Online (novinky, počasí a zajímavá místa) za 39 liber ročně, Concierge Services (call centrum, které vám pomůže najít konkrétní místo) za 89 liber ročně nebo IconicSounds Sport (zvuk závodního motoru z reproduktoru) za 99 liber (3000 Kč).

Za aktualizaci map jsou zákazníci BMW nuceni platit 79 liber ročně, za informování o parkovacích místech na ulici 29 liber a za Remote Services (zamykání, odemykání a vyhledávání vozu pomocí telefonu) 29 liber ročně.

Reakce lidí na internetu je smíšená. Některým vadí, že BMW tímto způsobem blokuje nejen funkce ovlivňující pohodlí řidiče, ale také funkce, které zvyšují bezpečnost. Na druhou stranu jde o zajímavou možnost. Zákazník se již nemusí rozhodovat o doplňkových službách při koupi vozu, ale může si je kdykoliv odemknout za poplatek. To každopádně znamená, že funkce jsou ve voze přítomné, ale jsou zamknuté. Z toho pramení srovnání s mikrotransakcemi ve videohrách.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-30T17:33:12+02:00 2021-03-30T17:05:23+02:00 17
https://techfeed.cz/porad/hardware/intel-evo-co-to-je-a-proc-to-u-notebooku-chtit-f4cg48 Intel EVO: Co to je a proč to u notebooku chtít? - TechFeed Intel nás požádal, abychom se podívali na platformu EVO. Dostali jsme zapůjčené dva notebooky s touto certifikací. Fiola se tedy na to podíval a poví vám, proč to u notebooku chtít. Filip Kraucher https://techfeed.cz/r/Fiola

V dnešním tematickém videu nás Intel požádal, zda můžeme prozkoumat jeho nejnovější certifikaci Intel EVO. Respektive platformu, která zaručuje, že pokud si vyberete jakýkoliv notebook s touto nálepkou: vždy dostanete určité parametry, které musely projít měřitelným testem.

Shodou okolností Fiola už nějakou dobu Intel EVO certifikovaný laptop má, a tak je dnešní téma více méně jen urovnání, co vlastně takový notebook dokáže oproti těm, který Intel EVO nálepku nemají.

Na vyzkoušejí jsme dostali Acer Swift 5 a Asus ZenBook S Flip. Neporovnáváme vyloženě jejich výkon. Toto není recenze notebooků, ale slouží zde jako demonstrace, že ačkoliv jsou oba certifikované, každý z nich má trochu jinou konfiguraci, ale zaručený výkon.

Více o zapůjčených noteboocích:

Fiolův notebook:

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T03:27:56+02:00 2021-03-30T12:00:00+02:00 4
https://techfeed.cz/clanek/vysavac-s-laserem-google-asistent-si-bude-pamatovat-vic-a-wvewqd Vysavač s laserem, Google Asistent si bude pamatovat víc a revoluce RAM díky Samsungu!? - TechFeed Na úterý jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se, proč vám bude nový vysavač od Dysonu každý závidět i to, že si Google Asistent bude pamatovat vše, co si přejete. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Na úterý jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se, proč vám bude nový vysavač od Dysonu každý závidět i to, že si Google Asistent bude pamatovat vše, co si přejete.

Korejský výrobce elektroniky Samsung představil svou technologii modulů RAM; 512 GB DDR5 RAM bude podle společnosti o 13 % efektivnější na elektřinu, a přitom dvojnásobně rychlá. Půl terabajtu operační paměti je docíleno osmi vrstvami 16GB modulu. 

Krom toho, že se jedná o high-end technologii, bude ceny ovlivňovat ještě nedostatek komponent. Podle Bloombergu se RAM na začátku bude prodávat 30 až 40 % nad cenou.

Značka Motorola do Evropy a Latinské Ameriky posílá dva telefony, které mají ambice stát se dominantními ve střední třídě. Oba mají 90Hz HD displeje, zvládají 5G a uvnitř nosí 5 000 mAh baterii. Nejvíce ale zamrzí asi to, že levnější telefon disponuje pouze displejem v rozlišení 720p.

Motorolu G100 si už teď můžete koupit u nás za 13 000 korun, levnější G50 na trh teprve dorazí.

Snapchat přidává některé funkce populární aplikace TikTok. Nově podporuje funkci, která se moc neliší od TikTok Duets. Uživatelé budou mít možnost při odpovídání na snap nahrát nový snap, který se s předešlým spojí, a tak jsou oba vidět najednou Součástí funkce „remix“ jsou i další možnosti inspirované TikTokem.

Populární sociální sítí pro sdílení krátkých videí se nechaly inspirovat i další aplikace; Instagram se svými Reels a YouTube se svými Shorts.

Google interně testuje funkci „memories,“ která by vašemu chytrému asistentovi umožnila pamatovat si téměř cokoli, co budete chtít. V současnosti si chytrý asistent zvládá zapamatovat, třeba kde jste nechali klíče nebo jakou upomínku jste nastavili.

Google Asistent by si tak v praxi mohl zapamatovat třeba články nebo stránky, které si chcete uložit na později, a pak je pro vás nechat dostupné přehledně na jednom místě. 

Funkce je zatím pravděpodobně v interním testování, ale pokud se do našich telefonů podívá, určitě přidá vyhledávání na nich další level přívětivosti.

Google opravil chybu, která způsobovala pády Gmailu a některých dalších aplikací. Abyste problém vyřešili, stačí aktualizovat Android System WebView přes aplikaci Google Play. 

Společnost se za problémy omluvila.

O opravdu bezdrátový vysavač společnosti Dyson bychom asi doma stáli všichni. V reálném čase rozlišuje velikost částic prachu a ukazuje jejich množství na displeji. Kromě téhle „cool“ funkce má hlavice na sobě zelený laser, který prach a nečistoty před sebou zvýrazňuje. Díky tomu uvidíte, jak moc je podlaha před vámi znečištěna. 

Vysavač Dyson V15 Detect představený 24. 3. stojí nemalých 700 dolarů. Co myslíte, vyplatí se?

Pracovní organizační platforma Slack se nechce nadále zaměřovat pouze na text. Doteď je totiž Slack, proslulý kombinací mnoha funkcí na jednom místě, primárně textovou platformou.

Podle CEO společnosti na její platformu zamíří videohovory. Ta si také myslí, že by právě hlasová komunikace mohla zaměstnancům pomoct, a to zvlášť v dnešní době. Videohovory by neměly přímo konkurovat Zoomu ani Microsoft Teams, zvolí prý mírně odlišný přístup. 

Zatím nevíme, kdy bude Slack o možnost obohacen, pracuje se na nich ale už od začátku roku.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-30T11:40:20+02:00 2021-03-30T10:25:20+02:00 4
https://techfeed.cz/porad/hardware/zatezovy-test-herni-zidle-ktera-unese-bezpecne-i-gelua-3dvjn2 Zátěžový test herní židle, která unese bezpečně i Gelua - TechFeed Testů na herní židli máme na Indianovi už celou řadu. A přestože se na každé herní židli sedí podobně, tu a tam narazíme na dobré kousky. Jedním z nich je i dnes testovaná židle od CZC.Bastion. Tomáš Otáhal https://techfeed.cz/r/Gelu

Testů na herní židli máme na Indianovi už celou řadu. A přestože se na každé herní židli sedí podobně, tu a tam narazíme na dobré kousky. Jedním z nich je i dnes testovaná židle od CZC.Bastion. Tu jsme dostali od našeho partnera na vyzkoušení a otázka zněla: "Natočíte o židli video, prosím?" Naše odpověď byla: "Prosíme, ne". CZC ale řeklo, že je to vážně dobrá židle. Tak jsme byli přehlasováni iracionálními argumenty o nutnosti dobrého posezení u počítače. Snad se vám video bude líbit. 😂

Více o židli najdete zde!

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T00:32:06+02:00 2021-03-29T20:00:35+02:00 6
https://techfeed.cz/porad/hardware/rozjeli-jsme-cyberpunk-na-pocitaci-za-2000-kc-geforce-now-gn6k46 Rozjeli jsme Cyberpunk na počítači za 2000 Kč - GeForce Now - TechFeed Mezi současně dostupnými streamovacími službami si Geforce Now razí jinou cestu. Nemusíte tu platit žádné předplatné ani hry nakupovat. Je to tak ideální způsob, jak oživit svou Steam knihovnu? Lukáš Lindner https://techfeed.cz/r/Lukas

Mezi současně dostupnými streamovacími službami si jedna razí lehce jinou cestu. U NVIDIA GeForce Now nemusíte platit žádné předplatné ani na této platformě hry nakupovat. Je to tak ideální způsob, jak oživit svoji stávající Steam (nebo Epic Games) knihovnu, pokud jste nestihli upgrdovat hardware pro současné AAA pecky?  

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T00:44:31+02:00 2021-03-29T03:25:00+02:00 6
https://techfeed.cz/porad/hardware/tak-mala-klavesnice-ze-se-nevejde-ani-na-nahled-umr7ej K čemu je hráčům klávesnice velká asi jako banán?! - TechFeed Malé klávesnice jsou více populárnější, a to jak na práci, psaní, tak hraní. Otázkou je proč? Proč byste dobrovolně chtěli méně kláves, než kolik jich můžete mít? To pořádně otestujeme v našem testu. Tereza Krečová https://techfeed.cz/r/Terka

Malé klávesnice jsou více populárnější, a to jak na práci, psaní, tak hraní. A K65 RGB MINI od společnosti Corsair je jednou z nich. Taková klávesnice může posloužit jako ideální společník na cesty, jako klávesnice sekundární, ale také primární - a to klidně pokud se vyžíváte v kompetetivních střílečkách nebo se dokonce profilujete v e-sportu. Otázkou je proč? Proč byste dobrovolně chtěli méně kláves, než kolik jich můžete mít? Proč byste se dobrovolně vzdávali šipek či klávesy delete? To jsme pořádně otestovali v našem hardware testu.

 • Více informací o klávesnici CORSAIR K65 RGB MINI naleznete zde.
Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T00:46:11+02:00 2021-03-27T22:47:55+01:00 5
https://techfeed.cz/clanek/spotify-ma-novou-aplikaci-karet-bude-jeste-mene-a-google-1e18z6 Spotify má novou aplikaci, karet bude ještě méně a Google vám pomůže s úkoly - TechFeed Na sobotu jsme si pro vás připravili technologické stručně. Podívejte se s námi na události posledních dní. Spotify dostane redesignovanou desktopovou aplikaci a podle ASUSU bude karet ještě méně. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Na sobotu jsme si pro vás připravili technologické stručně. Podívejte se s námi na události posledních dní.

O nedostatku karet se bavíme už hodně dlouho a už hodně dlouho čekáme na jeho konec. Ten ale, minimálně teď, určitě nepřichází. ASUS na své konferenci pro investory řekl: „Pokud jde o grafické karty, v současné době je hlavním problémem nedostatek dodávek od Nvidie, proto jsou omezeny dodávky od nás. Protože nám chybí zásoby, ceny rostou.“ Podle všeho to ale není problém jen ASUSu. „Všichni se snaží získat jednotky,“ zaznělo totiž na konferenci.

ASUS společně s těmito vyjádřeními představil odhady zisků nižší, než v posledním čtvrtletí minulého roku. Důsledkem malých dodávek se například karta Asus TUF Gaming GeForce RTX 3080 prodává za 1069 dolarů, místo původních 729.

YouTube a jeho demonetizační a copyrightový systém zažili v posledních letech mnoho špatných ohlasů. Nově bude okno, ve kterém nastavujete metadata videa, zahrnovat kartu „checks“.

YouTube okamžitě po nahrání video oskenuje jak na použití licencovaných klipů, tak na vulgarity nebo další reklamě nepřívětivé (ad-unfriendly) elementy. Případné nálezy pak přehledně shrne a dá autorovi přesně vědět, kde se problém nachází.

Toto opatření by mohlo teoreticky pomoct řadě tvůrců, kteří u spousty videí problémům s vyhodnocovacím systémem čelí.

Google do svého vyhledávacího enginu přidává řadu edukativních funkcí, které vám možná, až dorazí i k nám, pomůžou s úkoly. Podobně jako photomath vám totiž matematické problémy vyřeší a ukáže i postup.

Kromě matematiky přinese i cvičné úlohy na řadu témat, které se týkají chemie, fyziky a dalších; v současnosti třeba příklady na chemické vazby. Funkce je nyní dostupná jen v některých zemích, pokud si ji ale chcete vyzkoušet, stačí si telefon přepnout do angličtiny.

Za posledních bezmála sedm dekád, po které lidstvo expanduje do vesmíru, se na oběžné dráze hromadí odpad tvořený ze zbytků raket a nefunkčních satelitů, které můžou do budoucna znamenat problém. I proto přichází japonská firma s Astroscale se svou novou technologií.

Ačkoli mise, která odstartovala jako první, žádný nepořádek neuklidí, technologie bude řádně otestována. Satelit s pomocí magnetu objekt uchytí, a poté ho společně se sebou nechá shořet v atmosféře.

Americká společnost Qualcomm specializující se na procesory mobilních telefonů představila nový přírůstek do řady střední třídy.

Nový procesor 780G je o 40 % rychlejší než jeho předchůdce a přínáší například i podporu 144Hz displeje. Kromě toho bude schopný zvládnout trojité vyfocení 25MP fotky nebo HDR ve 4K. Podporovat bude také WiFi 6E a Bluetooth 5.2.

Procesor stejné řady má například i Google Pixel 5.

Google Play, galerie aplikací pro Android, před nějakou dobou zrušila notifikace o aktualizacích. Pod tlakem veřejnosti byla ale nucena funkci navrátit. Teď ale na telefonech Pixelu vůbec nefunguje. Nelze totiž zapnout notifikace o dokončení aplikace.

Hudební streamovací služba Spotify dostane konečně redesignovanou aplikaci pro desktop. Starý program v některých funkcích zaostával. A ačkoli přinášel vše potřebné, rozvržení aplikace zkrátka nebylo ideální.

„S tímto redesignem kombinujeme technické možnosti moderních přehrávačů spolu s uceleným designem Spotify a funkcemi, které všichni v desktopové aplikaci očekáváte. Přece jen děláme tuto změnu proto, že věříme v budoucnost obou platforem a chceme zajistit, aby mohla i nadále sloužit našim uživatelům nyní i v budoucnu,“ prohlásil Spotify v oficiální zprávě.

Update, který na počítače přijde prostřednictvím Microsoft Store a Epic Game Store, přinese nové funkce jako například stahování jednotlivých skladeb. K uživatelům se bude dostávat v příštích týdnech.

Samsung pro telefony Galaxy poskytuje bezplatnou aplikaci, ve které najdete zprávy, ovládání televize Samsung, jednoduché hry a nově i podcasty. Těch v aplikaci přibudou, minimálně podle Samsungu, tisíce.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-27T20:22:39+01:00 2021-03-27T17:47:25+01:00 6
https://techfeed.cz/clanek/respirator-s-rgb-proti-covidu-19-se-stava-skutecnosti-exm45m Chytrý respirátor s RGB od Razeru proti covidu-19 se stává skutečností - TechFeed Začátkem letošního roku společnost Razer v rámci CES 2021 představila unikátní chytrý respirátor pro každodenní použití. Z projektu Hazel se nakonec stane skutečný produkt. Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky

Začátkem letošního roku společnost Razer v rámci CES 2021 představila unikátní chytrý respirátor pro každodenní použití. Z projektu Hazel se nakonec stane skutečný produkt.

„Rozhodli jsme se, že projekt zrealizujeme. Chytrou ochrannou masku budeme distribuovat,“ překvapil Min-Liang Tan, generální ředitel Razeru, v rozhovoru pro Yahoo Finance. V něm vysvětlil důvody pro realizaci projektu. Podle něj spočítá v tom, že používání respirátorů bude pravděpodobně pokračovat navzdory globálnímu očkování. Navíc existuje mnoho zemí, u nichž bude trvat rok až dva proočkování populace.

Podle dřívějších informací má mít Project Hazel certifikaci N95. O usmrcení případných bakterií a virů se má starat technologie na bázi UV záření, která má být schopna filtrovat 95 procent částic ve vzduchu. Kromě toho bude maska plně utěsněná, takže o bezpečí nemusíte mít strach. Navíc se vám pak díky aktivní ventilaci bude v masce i dobře dýchat.

Oproti běžnému respirátoru má tento chytrý průhlednou přední část, což umožňuje přirozenější konverzaci. Vaše ústa může navíc maska i nasvítit, takže to, co říkáte, ostatní uvidí zřetelně i v horších světelných podmínkách. Konverzace je ale hlavně o zvuku, díky vestavěnému mikrofonu bude maska váš hlas zesilovat tak, aby vám bylo rozumět.

V neposlední řadě tu máme RGB podsvícení Razer Chroma a voděodolnost.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-26T16:27:44+01:00 2021-03-26T16:27:38+01:00 24
https://techfeed.cz/clanek/sony-predstavuje-televize-nove-generace-pro-hrace-7qqn6d Sony představuje televize nové generace pro hráče - TechFeed V rámci propagace nových televizorů využívá Sony konzoli PlayStation 5 a posílá do světa zprávu, že nové modely BRAVIA XR jsou vynikající volbou pro majitele PS5. Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky

Společnost Sony představuje televize nové generace pro hráče. V rámci propagace nových televizorů využívá konzoli PlayStation 5 a posílá do světa zprávu, že nové modely Sony BRAVIA XR jsou vynikající volbou pro majitele PS5.

Nové televizory nabízejí nízký input lag, variabilní obnovovací frekvenci a díky HDMI 2.1 přinášejí rozlišení 4K při 120 snímcích za sekundu. Současně jde o první televize s technologií kognitivní inteligence. Procesor Cognitive Processor XR se stará o obraz a zvuk nové úrovně. „Ví totiž, jak lidé vidí a slyší, takže může poskytnout nový zážitek, který vás vtáhne do každé scény,“ přibližuje novou technologii japonská společnost.

V necelém minutovém traileru (úplně nahoře) Sony prezentuje hry Ratchet & Clank: Rift Apart a Gran Turismo 7. Ty podle firmy mají předpoklady plně využít potenciál PlayStationu 5. Jen škoda, že Gran Turismo 7 bylo odloženo na příští rok, zatímco Ratchet & Clank: Rift Apart dorazí 11. 6. 2021 s českými titulky.

Revoluční obraz OLED, jak ho vnímá lidské oko: Užijte si dechberoucí kontrast na naší obrazovce OLED s realisticky působící hloubkou. Jeho revoluční procesor využívá analýzu lidské perspektivy a dokáže během okamžiku projít a optimalizovat statisíce prvků. Tato technologie dokáže ve spojení s naším jedinečným panelem OLED zobrazit obraz s čistou černou i neuvěřitelným jasem.

Užijte si realistické odstíny černé s neuvěřitelně jasným obrazem panelu OLED: Náš procesor Cognitive Processor XR analyzuje data způsobem, jakým lidské oko dokáže zaostřit a získat informace o barvách a hloubce. Technologie XR OLED Contrast PRO upravuje jas, aby mohla zobrazit jasnější odlesky a hlubší černou – už nepřijdete o detaily kvůli všepohlcujícím stínům nebo přehnanému jasu.

Široká paleta přirozeně nádherných barev: Spatřete barvy, které jsou pro lidský zrak přirozené. Procesor Cognitive Processor XR poskytuje naší obrazovce přístup k paletě barev a umožňuje jí reprodukovat barvy s rozdíly viditelnými v reálném světě. Rozšířené rozsahy odstínů a sytosti umožňují spatřit svěží odstíny a realistické textury na květinách. I světlé barvy vypadají realisticky.

Inteligentní způsob reprodukce ztracených textur: Ať už sledujete jakýkoli obsah, nebo zdroj, funkce XR 4K Upscaling vám zajistí zábavu v rozlišení blízkém 4K6. Náš procesor Cognitive Processor XR má přístup k mnoha datům, takže pomocí snímků dokáže chytře nahradit textury a detaily. Podívejte se na detaily jako přirozeně definovaná zvířecí srst či ostré skály.

Inteligentní zpracování pohybu pro rychlé scény bez rozmazání: Sledování sportovních přenosů a akčních filmů je nyní ještě lepší. Náš procesor Cognitive Processor XR s technologií XR Motion Clarity pomocí analýzy dat zajistí, že obraz bude plynulý, zřetelný a bez rozmazání.

Proměňte zvuk způsobem, který vás pohltí: Technologie reproduktorů promění ve spojení s procesorem Cognitive Processor XR zdroj zvuku na pohlcující zvukový zážitek. Vychutnejte si zřetelnější a věrnější zvuk, ať už sledujete cokoli. Užijte si zábavu zcela novým způsobem díky dokonale sladěnému zvuku a obrazu.

Obrazovka slouží jako reproduktor a zvuk je sladěn s akci: Funkce XR Sound Position doplňuje obraz o realistický zvuk, který nám zajistí zážitek podobný tomu, jak ve skutečnosti vnímáme svět kolem sebe. Jelikož obrazovka 4K televizoru OLED BRAVIA XR slouží i jako reproduktor, zvuk přesně ladí s děním na obrazovce pro skutečně pohlcující zážitek.

Veškerá vaše zábava se odehrává s 3D prostorovým zvukem: S televizorem BRAVIA XR bude vše, na co se díváte, doplněno skutečným prostorovým zvukem. Technologie XR Surround vytváří prostorový zvuk ze stran a ve svislém směru, takže k dosažení zážitku z 3D zvuku nepotřebujete reproduktory instalované ve stropu nebo nasměrované nahoru.

Ovládejte všechna zařízení jedním chytrým dálkovým ovládáním: Všechna připojená zařízení můžete ovládat naším chytrým dálkovým ovladačem. Díky přístupu ke službám videí na vyžádání jedním tlačítkem si můžete během okamžiku užívat oblíbené pořady a filmy.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-26T11:36:40+01:00 2021-03-26T12:00:00+01:00 10
https://techfeed.cz/porad/hardware/nadlidsky-sluch-pro-playstation-turtle-beach-stealth-b1b9g3 Nadlidský sluch pro PlayStation?! - Turtle Beach Stealth 700 G2 - TechFeed Turtle Beach Stealth 700 gen 2 pro Playstation je – jak už název napovídá headset zamýšlený primárně pro konzole PS4 a PS5. Nejen že se chlubí skvělou kvalitou zvuku, ale slibuje i nadlidský sluch. Lukáš Lindner https://techfeed.cz/r/Lukas

Turtle Beach Stealth 700 G2 pro Playstation je – jak už název napovídá bezdrátový headset zamýšlený primárně pro konzole PS4 a PS5. Nejen že se chlubí skvělou kvalitou zvuku, ale slibuje i nadlidský sluch pro kompetitivní výhodu. To vše ovladatelné přes šikovnou aplikaci.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T00:38:38+02:00 2021-03-26T10:54:56+01:00 3
https://techfeed.cz/clanek/epic-games-store-snizuje-zivotnost-baterie-u-notebooku-0e4wam Epic Games Store snižuje životnost baterie u notebooků - TechFeed Pokud patříte k těm hráčům, kteří paří na herním či jiném notebooku, jistě mi dáte za pravdu, že baterie je jedním z vašich úhlavních nepřátel. A Epic Games Store vaší baterii zrovna neprospívá. Denis Bartek https://techfeed.cz/r/DenisJarosov

Pokud si užíváte hraní her na notebooku, tak jistě víte, že výdrž baterie je jedním z největších problémů. Dnes už samozřejmě máme herní notebooky, které se snaží, aby byla životnost baterie vaší herní mašiny co nejlepší, ale i přesto se nejedná o nic nesmrtelného. K tomu všemu to vypadá, že pokud si rádi zahrajete Fortnite či preferujete Epic Games Store nad Steamem, tak to vaší baterii moc neprospívá.

S tím, že používání Epic Games Storu moc nesvědčí vašemu notebooku přišel magazín PC World, který toto odhalil při testování Microsoft Surface Pro 7+ s novým procesorem Tiger Lake 11. generace. Když došlo na testování baterie, které probíhalo se zapnutým režimem letadlo, tak se dočkali nekonzistentních výsledků. Ty měl na svědomí Epic Games Store, který byl stále spuštěn na pozadí.

V PCWorldu se rozhodli, že podrobí vliv Epic Games Storu na výdrž baterie podrobnějšímu testu. Ten zahrnoval testování se zapnutým či vypnutým Epic Games Storem, s přihlášením a zapnutým nebo s přihlášením a vypnutým Epic Games Storem a v dalších podobných případech. Výsledkem toho bylo, že Epic Games Store snižuje životnost baterie o 20 % na Microsoft Surface Pro 7+, což jsou přibližně dvě hodiny, a o 8 % na Microsoft Surface Laptop 3.

Stejným testům byl následně podroben Steam, ten ale neměl na životnost baterie téměř žádný efekt. Epic Games se k tomuto zjištění vyjádřili pomocí e-mailu, který zaslali magazínu PC World. V něm se dočteme: „Aktivně pracujeme na zlepšení výkonu a snížení potřeby energie našeho launcheru.“

Pokračovat na web
]]>
2021-03-25T10:29:15+01:00 2021-03-25T11:00:00+01:00 17
https://techfeed.cz/porad/hardware/legenda-o-hernich-periferiich-msi-i4yol5 Legenda o herních perifériích MSI - TechFeed Tentokrát se mi dostala ale do rukou bedna, která obsahuje periferie mířené na hráče, a to klávesnice, myši, sluchátka a další vybavení co tento výrobce nabízí. Petr Duppal https://techfeed.cz/r/Duppy

Jako asi většina z vás jsem tak nějak věděl, že MSI dělá základové desky, grafické karty a monitory jim taky nejsou úplně cizí. Tentokrát se mi dostala ale do rukou bedna, která obsahuje periferie mířené na hráče, a to klávesnice, myši, sluchátka a další vybavení, co tento výrobce nabízí. Aniž bych nějak více předbíhal, rozhodně se zde najde něco pro všechny typy hráčů.

Pojďme ale hezky postupně. Než si hodíme na stůl klávesnice, je vhodné mít pořádnou podložku. Pokud nemáte nutně dvoumetrovej stůl, tak vám postačí GD70 s rozměry 90 na 40 centimetrů. Takže i pokud máte větší klávesnici, tak zbude spousta místa pro zběsilé pohyby myší. Spodek je pogumován, takže vám zůstane pevně na místě a odolnou tkaninu jen tak nepoškrábete. Ale hej, pokud jíte u počítače jako já, tak hodně štěstí s drobky.

Když už jsme u té odolnosti, tak membránová klávesnice GK20 za pár korun má také co říct, protože disponuje ochranou proti průniku vody. *Lukáš přijde se kbelíkem plným vody* Ne, co děláš? Je odolná jen do 60 mililitrů… co si taky čekal za litra? Že se s ní budeš koupat?

Touhle odolností ale nedisponuje mechanická klávesnice GK50 Elite. Hlavním důvodem je její tvar a nízký profil. Klávesnice má totiž nízké Kailh White spínače, které v kombinaci s matným povrchem a vyšší váhou vytváří, minimálně pro mě, ideální kombinaci. Nejblíže mají k Cherry MX Brown, které určitě většina z vás zná. Jde o ideální spínače pro dlouhé sezení u počítače, kdy musíte neustále něco psát. Jenže Kailh Box White jsou ještě o trochu nižší a vyžadují menší sílu pro stisk. Já osobně nejsem fanoušek herních vysokých klávesnicí, protože jsem odchovanec notebooků, a hlavně mi nikdy nepřišly ideální napsaní. Tahle klávesnice mě svými rozměry, bytelností a vlastnostmi dokázala udržet i na několik hodin, ať už jsem psal tento scénář, nebo hrál hry. Notebooky jsem ale nezmínil jen tak náhodou, protože jsem na nich byl navyklý na multimediální klávesy, které většinou mají dražší klávesnice. Zde ale najdete MSI tlačítko, které je v podstatě tlačítko Fn. Díky tomu ale můžu ovládat okamžitě hlasitost, ale hlavně jas a barvu kláves, protože každá má vlastní podsvícení. Takže si můžete udělat z klávesnice zbraň proti epileptikům, nebo si ji nechat svítit do zvuky hudby, či hry. A pokud vás mrzí absence podložky pod zápěstí, tak si můžete koupit WR01, jenže mi nepřijde, že by ideálně ke klávesnici padla. 

Já jsem konzolista, takže si nikdy nezvolím myš pro hraní. Myš je pro mě jakýsi doplněk pro pohodlné brouzdání internetem. Za posledních 14 dní mi rukama prolezlo tolik myší, že jsem si více začal uvědomovat nejen rozdíly, ale hlavně mi došlo, jak mi stačí málo. Začal bych GM08, která je zároveň nejlevnější. Vzhledem k ceně jde o klasickou myš pro nenáročné. Přesto si můžete upravit váhu pomocí těžítek v myši. Ale jakmile si ji vezmete do ruky, poznáte, že jde o nejlevnějšího zástupce. Pokud vám tohle vydrží delší dobu, tak budu upřímně překvapenej. 

GM11 si neumí upravit váhu, ale zase je dělaná jak pro praváky, tak leváky. Takže ideální pokud… no máte jednu ruku od jídla a musíte použít druhou. Plus se mi líbí její jednoduchý design.

Pro delší hodiny u hraní je ale dělaná GM20 Elite, která má více ergonomický design. Spodek myši má protiskluzovou strukturu, takže lépe bude držet na stole. A pokud ani to vám nebude stačit, tak můžete upravit její váhu. Cenově je na půli cesty a to i vlastnostmi. Nejde o ideální myš, ale zároveň neurazí.

Já bych raději bral GM30, protože není tolik vysoká a lépe mi sedla do ruky. Osvětlené je jen logo a účko uprostřed. Je menší, po straně má příjemný potah a kabel je o něco výš, než bývá zvykem, takže se mi alespoň nezasekávala tolik o stůl.

Její alternativní verze je GM41 Lightweight. Je téměř totožná, ale více minimalistická, pokud zrovna nejste ten typ člověka, který vyžaduje, aby mu ruka zářila, jako by právě tvořil Rasengan. Má hlavně pokročilé OMRON spínače s výdrží až 60 milionů kliknutí. Což je, pro porovnání, trojnásobek ostatních myší. Je neskutečně lehká, takže jediné, co ucítíte je kabel samotný. To ale inženýři brali v potaz, protože kabel je propletený, díky čemuž se nezadrhává o povrch. Pokud chcete tak jednoduchou myš, která má ale velkou výdrž, můžete s ní po stole až lítat a má DPI až 16000, tak tohle je za mě ideální volba. Třešničkou na dortu je podpora technologie NVIDIA Reflex Latency Analyzer. Tahle myška mi potvrdila, co vůbec hledám u myší. Lehkost, jednoduchý design a dvě postranní tlačítka.

Posledním pánem na holení, teda myší na vyzkoušení je GM50. Vidíte, jak jdeme postupně? Ta má DPI až 7200 a odezvu pouhou milisekundu. S takovými vlastnosti jde o myš pro velké monitory s vysokým rozlišením, protože se rychleji dostanete ze strany na stranu, což u 4K je o něco pomalejší s některými myškami. Ale pokud nepatříte mezi línější sortu lidí, tak si to můžete nastavit i softwarově. GM50 má i dost specifický design pro praváky. Což znamená, že si ji užije pouze úzká sorta lidí. 

Já jsem reprákový člověk, takže po sluchátkách sáhnu většinou jen, když se potřebuju soustředit, nebo abych neslyšel vysavač ve vedlejší místnosti. Přesto ale nechci, aby byl rozdíl mezi repráky a sluchátky znatelný. Všechna sluchátka disponují zesilovačem a 40 mm měničem. Musím si pochválit i kvalitu mikrofonu, která byla obstojná. A rozdíl v kvalitě mezi nejlevnějšími a nejdražšími není tolik znatelný. GH20 i GH30 jsou vysoce kompatibilní a opravdu lehká sluchátka. Samotná váha sluchátek mi běžně opravdu vadí, protože nechci si připadat, jako že mě něco tlačí na hlavě. Tyhle tedy schvaluju. GH50 a GH61 disponují surround 7.1 zvukem a vibračními efekty. Díky tomu budete o něco více vtaženi do hry. Jen bacha na hlasitost, až někdo vedle vás vypálí z raketometu. Já si rozhodně vybral poslední dvoje zmíněné, protože mají znatelně pohodlnější náušníky.

Sluchátka můžete nechat válet jen tak na stole, nebo si je dát na monitor, či samotný stojan. Upřímně, samotné stojany na sluchátka mi vždycky přišly poněkud zbytečné. Jedinou výhodu jsem viděl v čistotě pracovní plochy. HS01 Combo se chlubí bezdrátovou nabíječkou. Pod sluchátka si můžete hodit nabíjet telefon a pomocí LED indikátoru sledovat, jestli se vůbec nabíjí. Qi nabíječka má výkon až 15W, což je takový ideál bezdrátové technologie.

A jsme na dně krabice a na konci videa. Díky velké variabilitě produktů najdeme zástupce v každé cenové kategorii. Ale stejně jako u konkurence, i zde platí, že čím více investujete, tím lepší produkt dostanete. MSI mě ale rozhodně přesvědčilo v tom, že rozumí hráčům a chce nadále rozvíjet způsoby, jakými nám vykouzlí úsměv na tváři. Mě takhle na konci ale zajímá, co si o tomhle výběru myslíte vy. Jaký produkt vám přijde nejlepší a hlavně, taky vám přijde Lucky tak neskutečně roztomilý? Snad se mi to bude hodit do práce na kvalitativní medotologii. Do té doby, čau čau.

Více informací o MSI Periferiích

Pokračovat na web
]]>
2021-03-26T11:49:26+01:00 2021-03-24T19:15:24+01:00 6
https://techfeed.cz/clanek/hrani-na-cestach-i-doma-bez-limitu-to-jsou-notebooky-asus-dcsbwy Hraní na cestách i doma bez limitů. To jsou notebooky ASUS ROG Strix - TechFeed Hledáte dobře skladný a přenosný notebook pro hraní nejnovějších herních pecek bez limitů? Už nehledejte! Přesně k tomu byly vytvořeny herní notebooky řady ASUS ROG Strix. Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky

Článek vznikl v rámci placené inzerce: Hledáte dobře skladný a přenosný notebook pro hraní nejnovějších herních pecek bez limitů? Už nehledejte! Přesně k tomu byly vytvořeny herní notebooky řady ASUS ROG Strix, které pohání moderní výkonné procesory AMD Ryzen a grafické karty Nvidia GeForce RTX řady 30 s architekturou Ampere.

V rámci ASUS ROG Strix se vyplatí investice do každého z nabízených modelů, které se řadí do vyšší třídy a herní špičky. Vyniká u nich ultrarychlý panel až 360 Hz/3 ms a možnost ponořit se do svěžích detailů ve Full HD rozlišení.

Každý váš úder bude přesný díky citlivé opticko-mechanické klávesnici, která vám umožní ovládnout nejen hry pro jednoho hráče, ale také vyniknout v jakékoli online aréně a získat velkou konkurenční výhodu nad ostatními. Klávesnice je podsvícená a má zvýrazněné klávesy WASD.

Dokonalý zážitek z hraní nejnovějších her na noteboocích AUS ROG Strix podtrhuje rychlý SSD disk s volným slotem pro M.2 PCIe.

Herní notebooky ASUS ROG Strix ztělesňují sílu, která dokáže podpořit výkony každého e-sport hráče. Řady ROG Strix nabízejí špičkový herní výkon, se kterým ovládnete každé bojiště a směle můžete vstoupit do světa profesionálního gamingu.

Na výběr máte hned několik konfigurací s úhlopříčkou 15,6 a 17,3. Rozhodnout se můžete pro 8jádrový procesor AMD Ryzen 7 5800H (3,2 GHz, TB 4,4 GHz, 16 vláken) s grafickou kartou GeForce RTX 3070 8 GB GDDR6 nebo 16 GB GDDR6. V jednom případě se můžete těšit na operační paměť 16 GB DDR4. V tom druhém případě na 32 GB RAM DDR4.

Pokud toužíte ještě po větším výkonu, tak přesně pro vás je model s 8jádrovým procesorem AMD Ryzen 9 5900HX (3,3 GHz, TB 4,6 GHz, 16 vláken), grafickou kartou NVIDIA GeForce RTX 3070 8 GB GDDR6 a 32 GB RAM DDR4.

Ať už si vyberete ten nebo ten, tak samozřejmostí je 1 TB M.2 PCIe NVMe SSD, operační systém Windows 10 Home a další výhody, jako je externí Full HD kamera, Bluetooth 5.1, 1x USB 3.1/3.2 Type-C Gen 2 či HDMI.

Více informací najdete na CZC.cz.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-24T19:07:54+01:00 2021-03-24T18:32:00+01:00 1
https://techfeed.cz/clanek/microsoft-chce-koupit-discord-a-prejmenuje-xbox-live-6q2l1e Microsoft chce koupit Discord a přejmenuje Xbox Live - TechFeed Microsoft plánuje koupit platformu Discord za deset miliard dolarů a přejmenuje Xbox Live na Xbox Network. Discord zažil velký nárůst a v současnosti má měsíčně asi 100 milionů aktivních uživatelů. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Podle nedávné zprávy Bloombergu jedná Microsoft s Discordem o jeho zakoupení. Za platformu, kterou měsíčně navštíví sto milionů uživatelů prý plánuje utratit 10 miliard dolarů. Koupě ani cena nejsou definitivní, Discord už údajně v minulosti jednal s Epic Games a Amazonem vlastnícím Twitch, který má už teď na Discordu integraci.

Vyskytlo se však také prohlášení, že by Discord raději vstoupil na akciový trh, než byl odkoupen. Diskuze s Microsoftem tedy také může probíhat kvůli zvýšení potenciální hodnoty Discordu.

Ukazuje se tak, že Microsoft se svými investicemi do herního průmyslu ani zdaleka nekončí a Discord by po případné koupi nejspíš měly plně podporovat i konzole Xbox. Primárně hráčská platforma s miliony uživatelů zkrátka Microsoftu voní řadou možností.

Microsoft pak navíc „ruší“ Xbox Live, ten bude nahrazen názvem Xbox Network. To ale, bohužel, neznamená, že si multiplayer u placených titulů užijeme zdarma, služba se totiž nijak nemění. Alespoň prozatím.

Xbox Live představil Microsoft už v roce 2002.

Jak to s koupí Discordu dopadne, zatím netušíme, ale můžeme doufat, že po případné akvizici nechá Microsoft vývojářům volnou ruku.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-24T20:14:26+01:00 2021-03-24T16:03:49+01:00 16
https://techfeed.cz/clanek/aston-martin-prinasi-luxusni-zavodni-simulator-o14h57 Aston Martin přináší luxusní závodní simulátor se vším všudy - TechFeed Automobilka Aston Martin, která se v letošním roce vrací do Formule 1, ve spolupráci s Curv Racing Simulators vytvořila závodní simulátor AMR-C01. Monokok tvoří celokarbonová vlákna. Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky

Automobilka Aston Martin, která se v letošním roce vrací do Formule 1, ve spolupráci s Curv Racing Simulators a Darrenem Turnerem vytvořila závodní simulátor AMR-C01.

AMR-C01 tvoří monokok z celokarbonových vláken, který zajistí pohlcující zážitek z jízdy v každé domácnosti. To je od Astonu Martin novinka. Britský výrobce vozů, které proslavil James Bond, původně simulátor vytvořil jako prototyp. O něj byl ale velký zájem, a tak se firmy rozhodly přijít s verzí pro domácí podmínky.

I tato verze je luxusní. Nechybí již zmíněný monokok z celokarbonových vláken, obří monitor, pořádný závodní volant s plně barevným LCD displejem, elektronické pedály a myslelo se také na zvuk. Ten zajišťují interní reproduktory a headset Sennheiser. Pod tím vším se pak ukrývá procesor Intel i7 a grafická karta Nvidia GeForce RTX 3070.

AMR-C01 je standardně dodáván se závodním simulátorem Assetto Corsa, ale je kompatibilní také s iRacing a rFactor 2.

Pokud si říkáte, že tohle je přesně něco do vašeho herního doupěte, tak si připravte minimálně 57 500 liber, v přepočtu 1,7 milionu korun.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-24T15:35:08+01:00 2021-03-24T15:35:07+01:00 6
https://techfeed.cz/porad/techfeed/microsoft-nabizi-discordu-miliardy-vjfx5v Microsoft nabízí Discordu miliardy?! - TechFeed One Plus odhalilo dva nové telefony, AMD oznámilo, že nebude blokovat těžbu kryptoměn a Microsoft konečně chystá svou cloudovou platformu i pro iOS zařízení a počítače. Filip Kraucher https://techfeed.cz/r/Fiola

One Plus odhalilo dva nové telefony, AMD oznámilo, že nebude blokovat těžbu kryptoměn a Microsoft konečně chystá svou cloudovou platformu i pro iOS zařízení a počítače. Naše oblíbená komunikační platforma Discord se zase rozhoduje mezi prodejem a vstupem na akciový trh. Tak uvidíme, jak to všechno dopadne!

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T02:12:55+02:00 2021-03-24T12:00:00+01:00 1
https://techfeed.cz/clanek/amd-fidelityfx-super-resolution-odpoved-na-dlss-od-nvidie-iqw7lj AMD FidelityFX Super Resolution, odpověď na DLSS od Nvidie může dorazit letos - TechFeed AMD pracuje na vlastní verzi vysoce oceňované technologie Deep Learning Super Sampling (DLSS), kterou vytvořila konkurenční Nvidia. DLSS se rychle stalo jednou z největších výhod grafických karet RTX. Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky

AMD pracuje na vlastní verzi vysoce oceňované technologie Deep Learning Super Sampling (DLSS), kterou vytvořila konkurenční Nvidia. DLSS se rychle stalo jednou z největších výhod grafických karet GeForce RTX. Technologie strojového učení se postupně zlepšuje, počet her podporující DLSS stále roste a majitelé AMD GPU si kladou otázku, kdy firma nabídne svou alternativu.

Dobrá zpráva, AMD pracuje na rozšířené verzi svého nástroje FidelityFX. Technologii nazvala FidelityFX Super Resolution a dorazit by mohla později v letošním roce. Podporovat by ji mohly všechny grafické karty s architekturou RDNA. Na té jsou postavené i grafické čipy v konzolích PlayStation 5 a Xbox Series X/S.

AMD svou novou technologii ukázala začátkem měsíce při prezentaci AMD Radeon RX 6700 XT na akčním hororu Resident Evil Village. Ukázka byla vylepšena o ray-tracing a FidelityFX. Hra dorazí 7. 5. tohoto roku, ale oficiálně nevíme, zda už v té době bude FidelityFX Super Resolution dostupné.

O vydání v letošním roce je přesvědčen Scott Herkelman (CVP & GM pro AMD Radeon). V rozhovoru pro PCWorld potvrdil, že konkurenci pro DLSS od Nvidie chtějí uvést na trh letos.

„V našich laboratořích postupujeme velmi dobře. Je to náš závazek k herní komunitě, ale musíme zajistit, že bude fungovat a vývojáři her si technologii osvojí. Chceme to spustit letos. Věříme, že to letos dokážeme, ale zároveň je před námi ještě hodně práce. Musíme zajistit kvalitu obrazu. Musíme se postarat, aby se obraz mohl škálovat v různých rozlišení. A zároveň, aby vývojáři her byli spokojeni s tím, co jim nabídneme,“ prohlásil Herkelman.

Zajímavá je jedna věc. FidelityFX Super Resolution nebude založeno na strojovém učení. „Nepotřebujeme strojové učení, můžeme to udělat mnoha různými způsoby. Vyhodnocujeme je,“ překvapil Herkelman. Nejspíš bude řešení AMD podobné DirectML od Microsoftu. Ani tato technologie není postavena na strojovém učení.

Kroky AMD jsou pochopitelné. Odborné testy i hráči potvrzují, že některé hry je nemožné hrát bez DLSS s ray-tracingem. Jde například o Cyberpunk 2077 nebo Watch Dogs: Legion.

Co všechno dnes ovládá umělá inteligence? Možná to nevnímáte, ale A.I. je stále schopnější. Za poslední dva roky jsme díky ní ušli jako lidstvo velký krok kupředu, až se jí celá řada lidí dokonce začala bát.

Díky neuronové síti lidé mohou trénovat takzvané modely teoreticky na cokoliv. NVIDIA si řekla, že zkusí vytrénovat své grafické karty, aby doslova odhadovaly obraz ve vysokém rozlišení. A světe, div se. Ono to vyšlo!

Společnost AMD v minulém roce vydala nové grafické karty Radeon RX 6800 a Radeon RX 6800 XT s podporou ray-tracingu. Není pochyb o tom, že jde o fantastické grafické karty, přesto jim ale schází přitažlivost, kterou se vyznačují GeForce RTX 3080 nebo RTX 3070, z důvodu absence technologie DLSS.

Podle mnohých odborníků bude AMD schopno s FidelityFX snížit výhodu Nvidie a na konkurenci se začít dotahovat. Současné grafické karty AMD vykreslují každý snímek ve vyšším rozlišením, což způsobuje, že jsou karty mnohem pomalejší než jejich ekvivalenty od Nvidie.

Jak se můžete sami přesvědčit, Nvidie dominuje žebříčku nejpoužívanějších grafických karet u uživatelů Steamu, a to i přesto, že GPU Radeon jsou obvykle cenově dostupnější než ekvivalenty GeForce. Změní se to? Uvidíme časem.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-24T11:28:01+01:00 2021-03-24T11:26:24+01:00 6
https://techfeed.cz/clanek/switch-pro-s-vykonem-na-urovni-ps4-pro-rdna-2-pry-neni-o0byz2 Switch Pro s výkonem na úrovni PS4 Pro? RDNA 2 prý není vhodná na těžbu - TechFeed Cena a další neoficiální informace o Nintendo Switch Pro. Xbox Wireless Headset míří do obchodů. GeForce RTX 3080 Ti se blíží. Xbox Cloud Gaming brzy pro PC a iOS. AMD neomezí těžbu kryptoměn. Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Cena a další neoficiální informace o Nintendo Switch Pro. Xbox Wireless Headset míří do obchodů. GeForce RTX 3080 Ti se blíží. Xbox Cloud Gaming brzy pro PC a iOS. AMD neomezí těžbu kryptoměn na Radeonech. Hackeři chtějí po Aceru 50 milionů dolarů.

Magazín Bloomberg přináší další informace o dosud neoznámeném Nintendu Switch Pro. Podle nich mají fanoušci japonské společnosti očekávat výpočetní výkon na úrovní PlayStationu 4 Pro nebo Xboxu One X. Hybrid konzole má údajně dorazit na konci tohoto roku, ve vánoční sezóně, což by klidně mohl být listopad/november jak je pro nové konzole typické.

Vypadá to, že Nintendo je velmi sebejisté. Podle Bloombergu má očekávat, že hráči si během prvních tří měsíců koupí 12 milionů kusů Switche Pro.

Co se ceny týče, tak podle prognóz má být o 20 % dražší než „normální“ Switch. K tomu má nabídnout sedmipalcovou OLED obrazovku s rozlišením 720p, výkonnější procesor a více paměti.

Jednou z prvních her má pak být The Legend of Zelda: Breath of the Wild 2, která vyjde na všechny verze Nintenda Switch, tedy na původní, Lite i Pro. Nintendo má celkově plánovat více her, aby o Switch Pro byl zájem.

Další analytici předpokládají cenu 399 dolarů, což je o 100 dolarů více než za současné Nintendo Switch. Výhodou má být také podpora DLSS (Deep Learning Super Sampling) od Nvidie, aby Switch Pro mohl nabídnout hraní v rozlišení 4K. Pokud je to pravda, tak Switch Pro bude mít více společného s PC než dosavadní modely.

Tak uvidíme, zda má Bloomberg správné informace.

Herní headset od Xboxu míří do prodeje. Uvedení doprovází první recenze. Od dob Xboxu 360 se jedná o první bezdrátová sluchátka od Xboxu, a je o co stát.

Recenzenti většinou vyzdvihují kvalitu mikrofonu. Právě u mikrofonu Microsoft použil svou novou technologii potlačení šumu.

Na jedno nabití USB-C kabelem headset vydrží až 15 hodin, samotné dobíjení pak na plnou baterii zabere 3 hodiny.

Cena se u nás pohybuje na 2 599 korunách.

Grafická karta GeForce RTX 3080 Ti, o které se spekuluje už od začátku roku, by teď podle úniku konečně mohla vyjít, původně zřejmě ustoupila vydání karty RTX 3060.

Narozdíl od původních spekulací, které kartě přisuzovaly 20 GB videopaměti, to ale teď vypadá, že karta s sebou ponese pouze 12 GB GDDR6X VRAM. Přesto je většina spekulací z prosince stále aktuálních.

Karta, stejně jako RTX 3060, bude implementovat bariéru proti těžbě kryptoměn, která je jedním z důvodů nedostatku grafických karet. Stejně jako u poslední představené karty ale o efektivitě těchto opatření můžeme pochybovat, u ní totiž dokonce těžbu Nvidia odblokovala v oficiálním driveru. Stalo se tak omylem.

Po předešlých spekulacích šéf mobilní divize Samsungu potvrdil, že se letos asi nové Note série nedočkáme. Jedním z důvodů je i nedostatek komponent, který pravděpodobně firmu v příštím kvartálu postihne.

„Mohlo by být přítěží odhalit dva vlajkové modely za rok, takže bude těžké vydat model Note tento rok. Načasování představení přírůstku série Note může být ještě změněno, ale budeme se snažit vydat model Note příští rok,“ řekl DJ Koh.

Microsoft nepřestává investovat do cloudového hraní. Společnost plánuje přinést streamovací přes xCloud do PC a iOS. Tato možnost je již dostupná na zařízeních Android prostřednictvím předplatného Xbox Game Pass Ultimate.

Kevin LaChapelle z Microsoftu se na konci nového videa, které vysvětluje fungování xCloudu, zmínil, že pro PC a iOS budete streamování dostupné velmi brzy.

Majitelé slabších počítačů a notebooků si budou moci užít AAA tituly z katalogu Xbox Game Pass v mnohem lepší kvalitě. To platí také pro hardware od Applu v podobě smartphonů a tabletů.

Nish Neelalojanan z AMD potvrdil, že společnost nemá v plánu zavést omezení, které by zpomalilo těžbu kryptoměn na grafických kartách Radeon. Manažer výroby AMD věří, že samotná architektura RDNA 2 nových karet není vhodná na virtuální těžbu kryptoměn. Má totiž menší šířku sběrnice. Z toho důvodu mají nové karty AMD omezenou účinnost při této těžbě.

S využitím grafických karet pro těžbu kryptoměny má problém Nvidia. Těžaři ve velkém skupují nejnovější i starší karty GeForce a ty jsou pak nedostupné pro běžné uživatele/hráče. Navíc roste i cena těchto GPU.

Zajímavé je, že testy naznačují, že Radeony nejsou v těžbě horší než GeForce. Pokud by tomu tak bylo, tak by těžaře pravděpodobně odradilo tyto karty používat.

To Nvidia těžbu zablokovalo, ovšem omylem ji odblokovala.

Nvidia Studio díky platformě Nvidia RTX nabídne akceleraci nových funkcí v populárních kreativních aplikacích využívajících AI. Až 80 % úkonů je i v kreativní tvorbě velmi repetitivních. Jde o ruční odstraňování stále stejného pozadí ze série obrázků nebo úpravu detailů ve videu snímek po snímku. 3D rendery zase mohou méně výkonné systémy zahltit na desítky minut i dlouhé hodiny. Proto se dnes pozornost stále více upíná k AI, která dokáže řadu těchto úkonů usnadnit nebo urychlit.

Adobe Super Resolution je nyní dostupné v Adobe Camera Raw a chystá se do Lightroom a Lightroom Classic. Novinka dokáže navýšit rozlišení fotografie např. z 10 megapixelů na 40 pomocí umělé inteligence. Hodí se třeba k vylepšení fotografií ze starších fotoaparátů nebo práci s výřezy. Na notebooků s RTX 3070 lze nyní tento proces zrychlit až 27x.

Enhance Images pro vylepšení fotografií v Adobe Lightroom běží na NVIDIA GPU až 5x rychleji.

Tchajwanský technologický gigant Acer podle webu Bleeping Computer podlehl ransomware útoku REvil. Jako důkaz hackeři zveřejnili některé soukromé soubory firmy, včetně výpisu transakcí.

Po Aceru teď chtějí za dekódování dat padesát milionů dolarů; největší částku ze známých ransomware útoků.

Acer útoky nepotvrdil, v komentáři k otázce ale zmínil, že nedávnou zvýšenou aktivitu v tomto ohledu ohlásil úřadům, které se jí budou zabývat.

Instagram podle některých zpráv pracuje na verzi pro děti do 13 let, které na platformu zatím nemohou. Podobně jako ostatní sociální sítě totiž Instagram uživatele věkově omezuje.

Verze pro děti by umožňovala větší kontrolu rodiči.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-24T09:46:54+01:00 2021-03-24T09:24:05+01:00 18
https://techfeed.cz/clanek/oneplus-predstavilo-hodinky-a-nove-telefony-tdop6p OnePlus představilo hodinky a nové telefony - TechFeed Shrňme si launch event nové generace produktů OnePlus 23. 3. 2021. Tento rok firma mířila hlavně na kvalitu kamer. Dočkali jsme se ale i prvních chytrých hodinek od OnePlus. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

OnePlus i letos představil nový line-up svých smartphonů. Dva modely; OnePlus 9 a OnePlus 9 Pro budou letos společnost reprezentovat. Na prezentaci byl kladen důraz hlavně na kamery.

O prezentaci jsme už dříve slyšeli řadu spekulací. Kromě vůbec prvních hodinek, které firma představila, jsme se těšili na detailní informace o partnerství s firmou Hasselblad, výrobcem profesionálních kamer.

Začátkem konference bylo partnerství vyzdviženo a na nový kamerový systém jsme slyšeli řadu chvály. Hasselblad má v odvětví fotoaparátů a kamer dlouholeté zkušenosti, ostatně, jejich kamery pořizovaly obraz z přistání na Měsíci. Co ale vlastně partnerství novým telefonům přineslo?

Korekce barev u fotek a videí nových telefonů byla prý díky partnerství výrazně vylepšena, ale nebude se jednat o žádná přesaturovaná veledíla, firma se snažila co nejvíce přiblížit přírodnímu podání barev - „přírodní“ je v podstatě mottem letošní série.

Na ukázkových fotografiích OnePlus předvedlo, jak telefony zvládají protisvětlo, a přitom stále skvěle podávají právě ty už zmíněné barvy.

Partnerství ale samozřejmě neskončilo u korekce barev, Hasselblad pomáhal vyvinout i samotné senzory a další aspekty kamerového softwaru. Dočkáme se tak oranžového tlačítka spouště.

Teď už ale vážně. OnePlus dostává širokoúhlý režim, který nedeformuje své okraje. Širokoúhlý objektiv samozřejmě není na této cenovce výjimkou, ale něčím „extra“ je tady právě absence deformace po krajích, která objekty na okrajích zaoblí.

Ultra-Wide kamera disponuje 50 MP a ta hlavní pak 48 MP, fotky jsou tak detailní.

Integrovaná aplikace kamery ještě umožňuje přepnout na „pro“ mód, kde můžete regulovat řadu nastavení, které jinak najdete na zrcadlovce. Nastavitelná je závěrka, white balance i další.

I u videa platí to, že si korekce barev povšimnete, a kromě výše zmíněných softwarových funkcí pak ještě 8K video při 30 FPS a 4K video při 120 FPS.

Na poli smartphonových kamer se tak OnePlus nemá vůbec za co stydět.

Prvním představeným produktem byla vlajková loď; OnePlus 9 Pro.

Často skloňovaný byl během prezentace design. Záda jsou kromě relativně velkého kamerového modulu pokryta sklem s matným finišem.

Zepředu pak najdeme na okrajích zaoblený displej. Telefon by díky jeho tvaru měl navíc skvěle padnout do ruky.

Prodávat se bude ve třech barvách „inspirovaných přírodou: Morning Mist (světle šedá), Pine Green (světle zelená), a Stellar Black (prostě černá).

Stejně jako ostatní nové vlastnosti byl vyzdvihnut i Fluid Display 2.0. Nová technologie HyperTouch, která je jeho součástí, by, zvlášť hráče, měla potěšit nízkou latencí a vysokou přesností.

Hráče pak navíc ještě může potěšit optimalizace vybraných her, např. BrawlStars.

Se 120 Hz obnovovací frekvencí umí telefon dynamicky pracovat, a tak na některých snímcích ušetřit nějakou tu elektřinu.

OnePlus pak stejně jako v minulých letech dbá na plynulost systému.

Uvnitř telefonu najdeme nejnovější Qualcomm Snapdragon 888. OnePlus pak na konferenci ještě zmiňovalo nové řešení odvodu tepla, které by mělo zajistit to, že se telefon nebude přehřívat.

Aby ale procesor měl, lidově řečeno, „co žrát,“ uvnitř telefonu najdeme 4 500 mAh v baterii.

Na nabíjení se také myslelo, to totiž nově zabere jen třicet minut z nuly na sto; ještě trošku níž a telefony budou moci soupeřit se sporťáky. Co se týče nabíjení bezdrátového, tak tam se 50 Watty telefon nabije za tři čtvrtě hodiny. Na nabíječce si pak může hovět jak vertikálně, tak horizontálně, a tak si při nabíjení můžete třeba pustit Netflix.

Společně s telefonem OnePlus představil i řadu doplňků, k telefonu si tak budete moc koupit oficiální obal nebo spouště na hraní.

OnePlus 9 od svého silnějšího bráchy převzal řadu funkcí a na první pohled byste je od sebe rozpoznali jen těžko.

Ano, designem se mírně liší, slabší varianta má o senzor na zádech méně a plochý displej, jinak ale většinu funkcí sdílí.

Skvělý kamerový systém se od Pro modelu neliší, nejsilnější Snapdragon zde také nalezneme a baterie je také stejná, jen chybí pár těch „prémiových“ funkcí.

OnePlus kromě nových telefonů představilo i své vůbec první hodinky. Mají 1,3palcový kulatý display.

OnePlus samo na konferenci zmínilo, že by hodinky neměly nahradit mobil, ale měly by být pomocníkem, který vás upozorní na hovor nebo zprávu, v noci monitoruje spánek a ve dne aktivity.

Trackovat umí hodinky více než 110 rozdílných aktivit včetně plavání, kvůli kterému mají certifikaci IP68; vodě i prachu odolný. Měřit pak zvládnou i hodnotu kyslíku v krvi, nebo třeba stres. Samozřejmost je pak noční monitorování spánku.

Na jedno nabití vydrží i dva týdny a opět se zde myslelo i na nabíjení, za 20 minut dostanou hodinky „šťávu“ na týden provozu.

Prodávat se později bude i limitovaná edice osazená v kobaltové slitině, místo nerezové oceli.

Zatím to vypadá, že nová série telefonů OnePlus možná zase na čas ovládne svou kategorii, to ale vyjde najevo až v recenzích. Samo OnePlus ale svou sérii na stupnici od jedné do deseti ohodnotilo „One-Plus Nine.“

Pokračovat na web
]]>
2021-03-23T20:46:17+01:00 2021-03-23T20:46:16+01:00 9
https://techfeed.cz/porad/techfeed/anonymni-rezim-chrome-neni-anonymni-grx7s7 Anonymní režim Chrome není anonymní?! - TechFeed Technologie to mají poněkud těžké. Jestli nám uplynulý týden mohl něco dokázat, tak je to rozhodně, že nemůžeme společnostem věřit každé slovo. Filip Kraucher https://techfeed.cz/r/Fiola

Technologie to mají poněkud těžké. Jestli nám uplynulý týden mohl něco dokázat, tak je to rozhodně, že nemůžeme společnostem věřit každé slovo. Google Chrome v anonymním režimu vás stále sleduje, AMD vydává kartu, která není výkonná, jak měla původně být a do toho problémy s čipy. Rok 2021 nemůže být lepší!

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T02:01:58+02:00 2021-03-19T12:00:00+01:00 0
https://techfeed.cz/clanek/geforce-now-prichazi-s-prioritnim-clenstvim-t0nvow GeForce Now přichází s dražším členstvím a bude přidávat více her - TechFeed Streamovací služba GeForce Now vstupuje do svého druhého ročníku a blíží se 10 milionům členům. U té příležitostí přichází Nvidie s novým členstvím a dalšími novinkami, které službu více zpřístupní. Michal Burian https://techfeed.cz/r/Miky

Streamovací služba GeForce Now vstupuje do svého druhého ročníku a blíží se 10 milionům členům. U té příležitostí přichází Nvidie s novým členstvím a dalšími novinkami, které službu více zpřístupní.

Nové Prioritní členství nahrazuje Founders členství se všemi jeho výhodami. Patří mezi ně prioritní přístup k herním relacím, prodloužené délky relací a RTX ON pro ray tracovanou grafiku a DLSS v podporovaných hrách.

Měsíční členství je nově k dispozici za 269 Kč/9,99 €. Přibývá však možnost předplatit si roční členství za 2 690 Kč/99,99 €, majitelé tedy dostanou dva měsíce zdarma.

Majitelé Founders členství se ale nemusí bát. Jako poděkování za pomoc při startu služby si svůj cenový plán ve výši 139 Kč/5,99 € za měsíc budou moci podržet doživotně, pokud mají dobrou platební historii. Více zde.

Nvidie si pochvaluje zpětnou vazbu od uživatelů. Díky ní se podařilo v GeForce Now udělat řadu vylepšení. Mimo jiné:

 • Podpora her hned od jejich vydání. Příkladem je třeba Cyberpunk 2077 a spousta dalších populárních her
 • Rozšíření knihovny podporovaných her, která nyní zahrnuje více než 800 titulů
 • Otevření nových datových center, po celém světě jich je přes 20
 • Rozšíření kapacity ve stávajících datových centrech, díky čemuž je možné službu dále rozšiřovat
 • Zlepšení kvality služeb a další optimalizace jsou na cestě

Jak GeForce Now nadále roste, probíhají práce na zkvalitnění streamování a rozšiřování knihovny. Příkladem je aktualizace 2.0.28, která bude aktuálně k dispozici členům v průběhu týdne.

Jednou z cest, jak zlepšit zážitek ze streamování je V-Sync. Funkce synchronizuje snímek rychlosti na 60 nebo 59,94 Hz na serveru tak, aby odpovídaly frekvenci displeje na straně klienta, což redukuje záškuby obrazu i latenci v podporované hře.

Nová adaptivní technologie pro de-jitter umožní zvýšit bitové rychlosti a zlepšit jejich kvalitu i na méně kvalitním připojení.

GeForce Now také cílí na snazší používání, včetně aktualizací, díky kterým se hráč dostane rychleji do hry. První fáze těchto vylepšení v následujících dvou až třech měsících propojí účty s klíčovými hrami na platformě a zároveň se zlepší pre-loading obsahu, čímž by se měly snížit doby načítání snížit o polovinu.

Navýší se také kapacita nejvytíženějších datacenter a přibudou nové servery. Na řadě je Phoenix v Arizoně a prvním kanadské datacentrum v Montrealu. Realizovány budou v průběhu letošního roku a pomohou snížit čekací doby pro majitele členství Priority a Founders. Komunita také klade řadu otázek o GeForce Now v nových regionech. Proto se zahajují jednání s partnery v Turecku, Saudské Arábii a Austrálií. Alianční partneři GeForce Now provozují regionální datacentra a nabízejí GeForce NOW s jazykovou lokalizací i místními cenami.

To znamená sníženou latenci, výrazně lepší ping a méně čekání. GeForce Now Aliance se brzy rozšíří do nových teritorií. 

Do GeForce Now v roce 2020 přibývalo přibližně 10 her týdně. Do budoucna by se tento počet měl zvýšit přibližně o polovinu díky zrychlenému procesu získávání podpory. Rozšiřuje se také podpora jednotlivých obchodů s digitálními hrami. Minulý týden například přibyly do služby GOG.COM verze her ze série Zaklínač od CD Projektu RED.

Ani tentokrát nechybí pravidelné rozšíření knihovny v rámci programu GFN čtvrtků. Kromě aktualizací služeb, které budou vydány tento týden ve verzi 2.0.28, tak přibývají do GeForce Now tyto hry:

 • Do Not Feed the Monkeys (Steam)
 • GoNNER (Steam)
 • Loop Hero (Epic Games Store)
 • Monopoly Plus (Steam)
 • Snooker 19 (Steam)
 • System Shock: Enhanced Edition (Steam)
 • Wanba Warriors (Steam)
Pokračovat na web
]]>
2021-03-23T23:23:24+01:00 2021-03-18T17:17:00+01:00 9
https://techfeed.cz/clanek/google-celi-5mld-zalobe-homepod-konci-a-6-000-mah-v-n6sh3b Google čelí žalobě za 5 mld., HomePod končí, 6 000 mAh v telefonu za 150 dolarů - TechFeed Další souhrn novinek ze světa technologií. Google čelí pětimiliardové pokutě kvůli anonymnímu režimu, Apple přestal vyrábět chytrý reproduktor HomePod a další zajímavosti. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Další souhrn novinek ze světa technologií. Google čelí pětimiliardové pokutě kvůli anonymnímu režimu, Apple přestal vyrábět chytrý reproduktor HomePod a další zajímavosti.

Samsung v Indii představil nový Galaxy M12, který svou cenovkou rozhodně potěší. V Indii se prodává za zhruba 150 dolarů. Za ně přinese šest a půl palcový displej s obnovovací frekvencí 90 Hz, který bude pohánět 6 000mAh baterie.

Uvnitř schovává procesor Exynos 850 a podle toho, který model si vyberete, 4 GB nebo 6 GB RAM, a 64 GB nebo 128 GB uložiště, pokud si pořídíte dražší model za asi 185 dolarů.

Nedostatek spotřební elektroniky se už nějakou dobu táhne. V současnosti je prakticky nadlidským úkolem postavit herní počítač, nebo domů dostat některou z nových konzolí. Tento problém se údajně propíše i do trhu s telefony.

Největší výrobce mobilních procesorů Qualcomm totiž možná brzy nebude stačit poptávce. Kvůli lockdownu a sankcím proti čínské firmě Huawei je po mobilních čipech větší poptávka a zásoby výrobců se tenčí. Telefony tak možná začnou zdražovat.

Nejnovější Qualcomm Snapdragon 888 také využívá ASUS ROG Phone 5, výkonný herní mobil od ASUSU.

Technologický gigant Google čelí žalobě kvůli monitorování uživatelů přesto, že web prohlížejí v anonymním režimu. Soud odmítl žádost Googlu o zamítnutí žaloby, a tak je pro něj pětimiliardová pokuta stále hrozbou.

Google na obžalobu zareagoval zmínkou, že při každém otevření anonymního okna v Google Chrome je uživatelům možnost monitorování jejich aktivit navštívenými stránkami jasně sdělena. Právě ty navštívené stránky pak využívají Google Analytics a Google Ad Manager, které vaše aktivity monitorují.

Jen něco přes tři roky uplynulo od představení chytrého reproduktoru od Apple. HomePod přináší skvělý zvuk a integrovaného virtuálního asistenta Siri. Apple teď s tímto modelem definitivně končí, pokračovat bude jen výroba HomePodu mini.

Originální reproduktor doplatil hlavně na svou cenovku, ne každému se totiž za chytrý reproduktor chtělo utratit 349 dolarů. I proto se o dost větší popularitě těší HomePod mini, který byl se stodolarovou cenovkou představen minulý rok a bude se prodávat i nadále.

Corsair před asi dvěma týdny představil myš KATAR PRO XT, která teď zamířila do obchodů. Myš vás vyjde na 29 dolarů, v u nás pak na něco málo přes 1 100 korun. Myš jako taková na sobě má 6 programovatelných tlačítek a váží pouze 73 gramů.

Uživatele může kromě cenovky potěšit i citlivost 18 000 DPI, která zajistí skvělou přesnost nejen ve hrách. Spínače pak vydrží přes 50 milionů kliků. Jinak černá myš disponuje ještě programovatelným RGB podsvícením na kolečku myši.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-23T23:26:12+01:00 2021-03-17T18:06:48+01:00 12
https://techfeed.cz/porad/techfeed/starship-pristala-bryle-s-reproduktorem-a-rychlejsi-edge-kw3khb Starship přistála, brýle s reproduktorem a rychlejší EDGE?! - TechFeed Vítejte u našeho pravidelného novinkového souhrnu ze světa technologií. Oproti klasickým 90VTEŘINám, které máme na Indianovi a NerdFixu u Techfeedu dáváme novinkám větší prostor. Filip Kraucher https://techfeed.cz/r/Fiola

Vítejte u našeho pravidelného novinkového souhrnu ze světa technologií. Oproti klasickým 90VTEŘINám, které máme na Indianovi a NerdFixu u Techfeedu dáváme novinkám větší prostor, ale zase na vás magazín čeká jednou týdně. Dejte nám vědět, co si o takovém novinkovém shrnutí myslíte do komentářů.

Pokračovat na web
]]>
2021-04-05T01:56:27+02:00 2021-03-15T12:00:00+01:00 0
https://techfeed.cz/clanek/bryle-s-reproduktory-od-razeru-edge-dostal-vyrazna-cj9i4m Brýle s reproduktory od Razeru, Edge dostal výrazná vylepšení a rozbitá tlačítka na Xbox Controlleru - TechFeed Na neděli jsme si pro vás připravili pár novinek ze světa technologií. Razer představil true wireless brýle s integrovanými sluchátky, OnePlus vydá novou řadu telefonů a problémová tlačítka na Xboxu. Karel Vaněk https://techfeed.cz/r/vanekkarel

Na neděli jsme si pro vás připravili pár novinek ze světa technologií. Razer představil true wireless brýle s integrovanými sluchátky, OnePlus vydá novou řadu telefonů a problémová tlačítka na Xboxu.

ASUS u jednoho ze svých nadcházejících notebooků omylem ve specifikacích zahrnul kartu RTX 3050 Ti - minimálně její laptopovou variantu. Pravděpodobně se bude jednat o nejlevnější a nejméně výkonný kousek série. Uvidíme, kdy se dostane do notebooků a jestli se jí dočkají i počítačoví hráči.

Razer představil brýle Anzu, které mají v rámečku integrované reproduktory. Brýle budou stát 199 dolarů a vybrat si budete moct mezi kulatými a hranatými rámečky. Na výběr bude také mezi čirými skly proti modrému záření a slunečními brýlemi s blokací až 99 % UV záření.

Jednat se bude o true wireless, takže dvě strany brýlí s reproduktory nejsou propojeny fyzicky skrz rám, ale pomocí Bluetooth. To umožňuje, aby byl rámeček tenčí, ale přináší s sebou nešvary true wireless, jako je vypadávání jednoho reproduktoru při přerušení signálu.

Sluchátka jsou odolná proti lehkému dešti, mají zabudované ovládání dotykem a latence se pohybuje na příjemných 60 ms. Na jedno nabití vydrží až 5 hodin hudby.

Prohlížeč Microsoft Edge dostává výrazná vylepšení. Přináší například vertikální karty. Nově se bude prohlížeč také rychleji zapínat, a to díky tomu, že se prakticky nikdy nevypne. V onom hibernačním stavu by ale měl být pouze těžko povšimnutelný, vzhledem k tomu, jak málo výkonu bude podle Microsoftu potřebovat

Sníží průměrnou zátěž paměti RAM z 1,6 GB na 1,3 GB. Edge také dostane spící karty; Edge uspí delší dobu nepoužívané karty, aby vyžadovaly méně operační paměti.

Uvidíme, jak moc dobře si prohlížeč povede.

Už 23. března/marce se dočkáme nové série OnePlus 9. Značka minulý rok řadu uživatelů příjemně překvapila telefony OnePlus 8, které přinesly skvělý poměr ceny a kvality.

OnePlus nově spolupracuje se švédskou firmou Hasselblad, která se specializuje na výrobu foťáků. Spolupráce by se měla podepsat na kamerách telefonu, které by tak mohly dostat výrazná vylepšení.

Zatím nevíme, jak bude nová série vypadat. Leaky naznačená QuadHD obrazovka se 120Hz obnovovací frekvencí, ale určitě nebude na podobné telefony ztrácet.

Ani novému Xboxu se nevyhnuly problémy s ovladačem, stejně jako konkurenčnímu PlayStationu. Někteří uživatelé zažívají neresponzivní tlačítka, tzn., že ovladač ne vždy zaregistruje stisknutí tlačítka.

Zatím není jasné, jak velká část uživatelů tento problém zažívá. Nepochybně se ale jedná o problém stejně závažný, ne-li závažnější, než driftování analogů u ovladačů DualSense.

DELL přináší řadu vlastností z dražší série Alienware do nové G15. Ačkoli zatím neznáme přesné specifikace, víme, že displej se bude obnovovat s frekvencí až 360 Hz a laptop v sobě ponese grafickou kartu RTX 30.

Úplné představení se očekává ke konci měsíce.

Pokračovat na web
]]>
2021-03-23T23:26:06+01:00 2021-03-14T18:48:40+01:00 8
https://techfeed.cz/porad/hardware/proc-si-postavit-pocitac-s-bequiet-r9vp65 Proč si postavit počítač s BeQuiet? - TechFeed Každý, kdo si někdy prošel stavbou počítače ví, že výběr vhodné skříně, zdroje či systému chlazení dokáže výrazně usnadnit nejen samotný proces stavění, ale i pozdější upgrady a úpravy vašeho stroje. Lukáš Lindner https://techfeed.cz/r/Lukas

Každý, kdo si někdy prošel stavbou počítače ví, že výběr vhodné skříně, zdroje či systému chlazení dokáže výrazně usnadnit nejen samotný proces stavění, ale i pozdější upgrady a úpravy vašeho stroje. Nám se ve studiu opravdu osvědčila řešení od BeQuiet. V tomto videu se tak podíváme na pár komponent, které by mohly usnadnit počítačostavitelské chvíle třeba i vám.

Skříň: BeQuiet Silent Base 802

Chladicí okruh: BeQuiet Pure Loop 360

Zdroj: BeQuiet Straight Power 11

Pokračovat na web
]]>
2021-03-13T20:50:07+01:00 2021-03-13T16:12:21+01:00 17
https://techfeed.cz/porad/hardware/mys-od-profesionalniho-hrace-cs-go-yenkee-zero-qgu7a6 Myš od profesionálního hráče CS:GO - Yenkee Zero - TechFeed Yenkee společně s Patriek "Zero" Žúdelem připravili nadupanou a levnou herní myš, která vás nenechá na holičkách ani mezi profesionálními hráči a my jsme dostali možnost si myš vyzkoušet! Tomáš Otáhal https://techfeed.cz/r/Gelu

Yenkee společně s Patriek "Zero" Žúdelem připravili nadupanou a levnou herní myš, která vás nenechá na holičkách ani mezi profesionálními hráči a my jsme dostali možnost si myš vyzkoušet a poptat se na ni samotného Zera.

Více informací o myši včetně její ceny

Oficiální stránka produktu

Pokračovat na web
]]>
2021-02-28T17:34:40+01:00 2021-02-28T11:00:00+01:00 5
https://techfeed.cz/porad/hardware/perfektni-monitor-pro-esport-konzole-i-praci-v-jednom-nytb5j Perfektní monitor pro eSport, konzole i práci v jednom? - MSI Optix MAG274QRF-QD - TechFeed U monitorů, které jsme zatím testovali, jsme si dokázali říct – tenhle je pracovní a tenhle zase herní. U Optix MAG274QRF-QD se ale MSI dotkli toho zlatého středobodu, kde nikomu nebude nic chybět. Lukáš Lindner https://techfeed.cz/r/Lukas

U každého monitoru, který jsme zatím testovali, jsme si dokázali říct – tenhle je pracovní a tenhle zase herní. I když se pokoušeli zvládat obojí. U Optix MAG274QRF-QD se ale MSI dotkli toho zlatého středobodu. Tento monitor díky Rapid-IPS panelu zobrazí svižných 165 fps v 1440p a dokonalých barvách. Zvládne zpracovat signál z PC i PS5 či Xbox Series. A kvalitní sledování filmů či seriálů je tu snad samozřejmostí. Pokud tak od monitoru chcete všechno – možná jsme ho právě našli. 

Více informací o monitoru včetně jeho ceny

Zákazníci, kteří sepíší recenzi na monitor a další produkty MSI mohou získat 20 USD na Steam

Pokračovat na web
]]>
2021-02-26T18:39:56+01:00 2021-02-27T11:00:00+01:00 5
https://techfeed.cz/porad/hardware/samsung-odyssey-g5-g7-g9-dsdfmk Battle Royale herních monitorů - Samsung Odyssey - TechFeed Již jsme vám již přinesli hardware testy na několik Samsung monitorů, ale nikdy jsme je nepostavily proti sobě. Teda až do teď! Petr Duppal https://techfeed.cz/r/Duppy

Jednou za čas je zkrátka důležité upgradovat svou herní sestavu a monitory patří mezi nejpodstatnější součást. My jsme pro vás již přinesli hardware testy na několik Samsung monitorů, ale nikdy jsme je nepostavily proti sobě, což je poměrně škoda. Hned co tady uvolníme místo na stole, se podíváme hned na tři zástupce herní řady Samsungu s názvem Odyssey. Začneme tím největším a nejdražším a nejvýkonnějším, protože je natolik těžký, že ho pak nechci dávat zpátky nahoru. A na konci bych se rád zaměřil na monitor, který svou cenovkou překvapí mnohé z vás. A samozřejmě si je pořádně otestujeme.

Jak jsem již zmínil, začneme tím nejtěžším. A jak se říká, co je těžký, to musí být i dobrý. Odyssey G9 je napěchován jen tím nejlepším, aby vám vydržel několik let. Jde o prohnutý LCD monitor s Quad HD rozlišením 5120 x 1440. Přesto jde o 240Hz displej s odezvou pouhé jedné milisekundy. Nesmí chybět ani FreeSync a podpora HDR. No jo, ale k čemu vám vůbec takový monitor bude? No, jakmile se vám vejde na stůl, tak sice zabere dost místa, ale perfektně nahradí dva, až tři monitory. Nejen, že nebudete mít žádné rámečky mezi nimi, ale díky zahnutí 1000R uvidíte při ideální pozici z rohu do rohu. Takže můžete dělat z pohodlí domova hned několik úkolů najednou. Co si budeme nalhávat, my nehledáme pomocníka při distanční výuce. Hrát hry na širokoúhlé obrazovce je zkrátka slast, ať už mluvíme o masivních RPG, nebo střílečkách. V původním videu Fiola zmiňoval, jak Flight Simulator vypadá krásně, ale co si budem, to je mrhání potenciálem. Takže pokud nemáte VRko, tak tohle je nejlepší způsob, jak usednout do X-Wingu, nebo Millennium Falcona a kosit Impérium. 

Pojďme ale k dalšímu monitoru, který jsem si obzvláště pochvaloval. Odyssey G7 je také 240 Hz displej, ale s klasickým poměrem stran 16:9. 32palcová verze taky zabere velký prostor na vašem stole, ale přece jen si vedle něj můžete dát druhý monitor. Hlavně si můžete nastavit výšku, což je pokaždé velké plus. Díky podpoře HDR a rozlišení Quad HD jde dle mého o skvělý monitor nejen na střílečky, ale hlavně na strategie. Máte totiž před sebou velký a ostrý obraz, kam se vejde spousta informací. Civilizaci jsem si extrémně užil, a to stejné jde určitě říct i o dalších titulech. Cities Skylines sice podporuje širší poměry stran, ale já osobně upřednostňuji u takových her klasický poměr stran. Dokážu si představit, že mnozí si pořídí tenhle monitor, klidně i v 27palcové verzi, jako hlavní monitor a vedle si pořídí menší FullHD monitor. Pojďme si ale monitory pořádně otestovat!

U takového leteckého simulátoru je důležité, abyste byli co nejlépe vtaženi do hry, respektive do kokpitu. Potřebuje se co možná nejvyšší rozlišení, aby vše bylo krásně ostré. Jenže zorné pole by mělo být opravdu široké, abychom nemuseli tolik otáčet hlavou, respektive kamerou. Prohnuté monitory jsou v tomhle opravdu skvělé. Kategorii kraluje G9 s poměrem stran 32:9. Následuje G7 a G5, i když… Gelu tohle tak trochu zkomplikoval.

Jak padlo u leteckých hrách, širší poměr stran je velký taktický prvek, a u stříleček to platí dvojnásob. Chtěli jsme nahodit Valorant, jenže to nějak nevyšlo…

Tak se nahodil s nadšením všech Fortnite a dokonce i Killer si to začal užívat. Takhle poměrně nenáročné hry rozběhnete na vysoký počet snímků, takže se začínají objevovat rozdíly mezi 144 a 240 Hz. Jakmile jsem Gelua ukonejšil, opravdu se začaly objevovat výhody, hlavně na G9. Jako byste viděli až za sebe…

Největší problém nastává u strategií, kdy se ne vždycky hodí širší poměr stran pro vyšší přehlednost. HUDko je mnohdy až tak moc na krajích, že ztrácíte přesnější informace. Zde je výhodou klasický poměr stran a G7 je na to rozhodně ideální.

Pořádně jsme prozkoumali a otestovali všechny monitory, ale zkrátka jsme nedokázali vybrat zaručeného vítěze, protože každý je určen jinému typu hráčů, a zároveň jsou mezi nimi větší cenové skoky. Jedno je ale jisté. Ať už si vyberete jakýkoliv z nich, rozhodně nebudete zklamáni. Čistě záleží na tom, jaký typ hráče jste a na vašem rozpočtu. Každopádně, já si jeden nechám v kanclu a další dva si vezmu domů.

Celá rodina monitorů Samsung Odyssey

Více informací o monitorech včetně jejich ceny na CZC.CZ

Pokračovat na web
]]>
2021-02-20T17:53:45+01:00 2021-02-20T14:52:52+01:00 8
https://techfeed.cz/porad/hardware/gigabyte-rtx-3080-vision-rss1fd Gigabyte RTX 3080 Vision - TechFeed Třítisícová série grafických karet od Nvidie je už od svého oznámení mýtickou komoditou. Nyní se ale konečně můžeme v naší redakci přesvědčit, co tahle karta opravdu nabízí hezky na vlastní hardware. Lukáš Lindner https://techfeed.cz/r/Lukas

Třítisícová série grafických karet od Nvidie je už od svého oznámení mýtickou komoditou. Nyní se ale konečně můžeme v naší redakci přesvědčit, co tahle karta opravdu nabízí hezky na vlastní hardware.

Pokračovat na web
]]>
2021-02-11T01:48:01+01:00 2021-01-31T18:34:19+01:00 11