Vědci vytvořili počítač s pohonem na sinice

Pouze energii z fotosyntézy řas využíval půl roku ARM mikroprocesor, který celou dobu prováděl výpočty. Vědci zmiňují, co by v budoucnu elektronika poháněná sinicemi mohla dokázat.

WhatsApp pracuje na aplikaci pro macOS

Podle serveru WABetaInfo se chystá nová aplikace WhatsApp pro počítače s macOS. Meta údajně vylepšila uživatelské rozhraní a s aplikací se bude snadno manipulovat.

Sony se daří dodávat více kusů PlayStationu 5 do Evropy

Nejprodávanější konzolí v Evropě zůstává sedmý měsíc v řadě Nintendo Switch. Následuje PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Z her byl největší zájem o Lego Star Wars: The Skywalker Saga.

ASUS ROG přináší komponenty a příslušenství ve spolupráci s EVANGELIONEM

Republic of Gamers, herní divize společnosti ASUS, přináší komponenty a jiné příslušenství ve spolupráci s anime sérií EVANGELION. Dostupné budou třeba grafické karty, sluchátka, myš a další.

Prohlížečové rozšíření od DuckDuckGo blokuje cílení reklam Googlu

DuckDuckGo svým prohlížečovým rozšířením blokuje nové způsoby cílení reklam od Googlu. Ten se snaží najít náhradu za soubory cookies třetích stran, jeho experimenty jsou ale kontroverzní.

Pixel 6A nabídne skvělý výkon

Na I/O konferenci Google ukázal i nový telefon Pixel 6A. Jde sice o odlehčenou verzi Pixelu 6, klíčové specifikace ale i na nižší cenovce zůstávají. Pixel 6A by se tak mohl mnohým zalíbit.

Nová Sony Xperia 1 IV potěší nejen milovníky fotografování

Společnost Sony představila novou vlajkovou loď Xperia 1 IV, která je určena hlavně náročným uživatelům. Potěší třeba milovníky fotografování nebo vášnivé hráče her.

Nové ovladače AMD přinesou vyšší výkon pro hry na DirectX 11

AMD ukázalo nové preview ovladače, které slibují vyšší výkon u her s rozhraním DirectX 11. A díky aktualizaci RSR bude možné doostřit obraz dle libosti. Podívejte se.

Grafické karty jsou o 5 % levnější, stále ale ne na doporučených cenách

Nová zpráva webu 3DCenter ukazuje další snižování cen grafických karet, stále ale nejsou na svých doporučených cenách. Nová generace je přitom už téměř za dveřmi.

Google konečně odhalil své hodinky Pixel Watch

Po měsících plných spekulací a úniků jsme se konečně dočkali. Společnost Google představila na konferenci I/O nové hodinky Pixel Watch. Poháněny budou systémem Wear OS 3.

AMD Ryzen Threadripper 7000 by mohl mít až 96 jader

Společnost AMD pokračování série Threadripperů nepotvrdila, díky zdrojům YouTubera Moore’s Law Is Dead se ale dovídáme zajímavé informace. Půjde o Pro verzi? A skutečně nabídne 96 jader?

Nothing Launcher je dostupný na všech zařízeních od Android 11

Nothing náhled toho, jak bude vypadat jeho nástavba na Android předvádí prostřednictvím aplikace. Ta na váš Android přinese řadu designových prvků, které Nothing plánuje využít i u svého mobilu.