Desktopové CPU Ryzen 8000 vyjdou v příštím roce pro patici AM5, potvrdilo AMD

V rámci webináře Meet the Experts společnost AMD potvrdila, že desktopové procesory Ryzen 8000, jež využijí architekturu Zen 5, dorazí v následujícím roce. Nové CPU budou vycházet každoročně.

Zoom nyní umožňuje dohnat schůzky pomocí AI

Populární komunikační platforma pro vzdálené konference a videohovory Zoom nově umožňuje svým uživatelům dohnat zmeškané schůzky díky integraci umělé inteligence.

Eurokomisařka Jourová chce, aby byl veškerý obsah vytvořený AI označen

Představitelé Evropské unie v čele s Věrou Jourovou podle posledních zpráv chtějí veškerý obsah, který byl vygenerován umělou inteligencí, veřejně označovat. Důvodem je možnost šíření dezinformací.

Xiaomi se možná také sveze na rostoucí popularitě véček

Podle známého leakera se Xiaomi přidá na seznam výrobců skládacích telefonů typu clamshell, které jsou vhodné pro milovníky kompaktních zařízení. Konkurovat tak bude Samsungu i Motorole.

Nvidia prý vydá refresh nových karet s větší pamětí. RTX 4060 Super má dostat 12GB VRAM a čip AD104

Známý YouTuber přináší informace o údajném refreshi součansé generace grafických karet od Nvidie, který by přinesl více VRAM. Některé specifikace ale zní až moc dobře.

Android 14 obohatí upravitelné hodiny zamykací obrazovky

Podle nejnovějších informací, uniklých z interních zdrojů, se očekává, že operační systém Android 14 přinese nové možnosti pro uživatelské nastavení hodin na zamykací obrazovce.

Realme GT3 s ultra rychlým nabíjením prý klepe na dveře

Smartphone Realme GT3 byl sice představen během únorové konference MWC 2023, ale od té doby jsme o něm prakticky neslyšeli. Již brzy by se ale mohl konečně dostat na trh.

Xiaomi 13 Ultra má potvrzenou evropskou cenu i datum vydání

Zdá se, že Xiaomi konečně odtajnilo evropskou cenu a datum vydání očekávaného smartphonu Xiaomi 13 Ultra. Informoval o tom zahraniční server, jenž podrobnosti dostal přímo od výrobce.

Google odstraňuje 32 škodlivých prohlížečových rozšíření ze svého obchodu

Technologický gigant Google podle posledních informací odstranil ze svého internetového obchodu 32 škodlivých rozšíření, která mohla šířit spam či nežádoucí reklamy.

Rozšíření úložiště pro Xbox Series teď nabízí i Western Digital

Dlouho jste si ke svému Xboxu Series X mohli přikoupit rozšíření úložiště pouze od firmy Seagate. Té teď poprvé přichází na trh konkurence v podobě Western Digital.

WhatsApp vymění telefonní čísla za uživatelská jména

Podle nejnovějších zpráv se připravuje značná proměna oblíbené aplikace WhatsApp. Místo tradičních telefonních čísel budou nyní uživatelé identifikováni svými uživatelský jmény.

Microsoft ukončí podporu Cortany

Technologický gigant Microsoft podle poslední zpráv ukončí podporu virtuálního asistenta Cortana, který je součástí operačního systému Windows. Cortana by měla zmizet do konce roku.