Aplikace Xboxu bude víc jako herní TikTok

Mobilní aplikace konzole Xbox zjednoduší sdílení videí z her a přidá novou sekci s přehlídkou toho nejzajímavějšího, co hráči natočili. Formát připomíná video-feed z TikToku.

Online prodeje za Black Friday poprvé meziročně klesly

Online prodeje na americký Black Friday, rozšířený po celém světě jako den slev pro nakoupení dárků, poprvé meziročně klesly, má to indikovat dřívější nakupování vánočních zásob.

Šéf Twitteru rezignuje, akcie stoupají

Šéf Twitteru, Jack Dorsey, na platformě ohlásil, že rezignuje na pozici CEO společnosti. Rázný Dorsey byl prvním, který na sítích po letech porušování pravidel zablokoval Donalda Trumpa.

Fanatec představil oficiální volant pro Gran Turismo

Vydání hry Gran Turismo 7 se již pomalu blíží, firma Fanatec proto představila nový herní volant. Disponuje například funkcí force feedback, díky které zažijete odpor volantu podobný realitě.

Spotify ruší funkci Car View pro řidiče. Náhradu nemá

Z aplikace Spotify bez varování zmizelo zjednodušené ovládání Car View pro řidiče. Používejte Google Asistenta nebo Siri, radí zaměstnanec společnosti naštvaným uživatelům.

Řešení krize? NZXT prodává herní PC s integrovanou grafikou

Specialista na herní počítače NZXT překvapil představením řady Foundation, která postrádá GPU. Na hraní musí zákazníkům vystačit APU AMD Ryzen 5 5600G. Jak si herní PC poradí s populárními hrami?

Samsung s Note nejspíš definitivně končí

Samsung údajně s koncem roku definitivně ukončí produkci série Note ve prospěch hlavní S linie, a především skládacích zařízení, které bude díky tomu levnější vyrobit.

K čemu je monitor s rozlišením 420 x 1920 pixelů?

Japonská společnost Elsonic představila počítačový monitor s nevšedním poměrem stran 7:32 a novináři se nedokáží shodnout, jakému účelu vlastně slouží.

Nové emoji od Microsoftu jsou dostupné ve Windows 11, ovšem bez 3D

V nové aktualizaci spolu s opravou chyb přichází i sada nových emotikonů, která byla poprvé představena v minulém roce. Slibovaného 3D designu se však nakonec nedočkáváme.

NASA odpálila sondu, která má nárazem odklonit asteroid

Nově odpálená sonda DART má pomoci vyvinout účinný systém ochrany Země, pokud by hrozil naráz asteroidu. Ze současné orbity se tak testem pokusí odchýlit právě asteroid.

Spotify se inspiruje u TikToku. Testuje novou sekci s videoklipy

V betaverzi aplikace Spotify pro iOS se objevilo nové menu, které připomíná video-feed z TikToku. Úkolem nového prvku je doporučit uživatelům hudbu, která by se jim mohla líbit.

Místo figurek tokeny. To je nová Star Trek kolekce od Funko!

Nová kolekce od Funko se neskládá ze sběratelských figurek, ale má formu NFT v podobě digitálních kartiček. Sada obsahuje 120 karet s postavami z původního Star Treku. O figurky ale úplně nepřijdeme.