Vědci vytvořili počítač s pohonem na sinice

Pouze energii z fotosyntézy řas využíval půl roku ARM mikroprocesor, který celou dobu prováděl výpočty. Vědci zmiňují, co by v budoucnu elektronika poháněná sinicemi mohla dokázat.

WhatsApp pracuje na aplikaci pro macOS

Podle serveru WABetaInfo se chystá nová aplikace WhatsApp pro počítače s macOS. Meta údajně vylepšila uživatelské rozhraní a s aplikací se bude snadno manipulovat.

ASUS ROG přináší komponenty a příslušenství ve spolupráci s EVANGELIONEM

Republic of Gamers, herní divize společnosti ASUS, přináší komponenty a jiné příslušenství ve spolupráci s anime sérií EVANGELION. Dostupné budou třeba grafické karty, sluchátka, myš a další.

Prohlížečové rozšíření od DuckDuckGo blokuje cílení reklam Googlu

DuckDuckGo svým prohlížečovým rozšířením blokuje nové způsoby cílení reklam od Googlu. Ten se snaží najít náhradu za soubory cookies třetích stran, jeho experimenty jsou ale kontroverzní.

Pixel 6A nabídne skvělý výkon

Na I/O konferenci Google ukázal i nový telefon Pixel 6A. Jde sice o odlehčenou verzi Pixelu 6, klíčové specifikace ale i na nižší cenovce zůstávají. Pixel 6A by se tak mohl mnohým zalíbit.

Nová Sony Xperia 1 IV potěší nejen milovníky fotografování

Společnost Sony představila novou vlajkovou loď Xperia 1 IV, která je určena hlavně náročným uživatelům. Potěší třeba milovníky fotografování nebo vášnivé hráče her.

Grafické karty jsou o 5 % levnější, stále ale ne na doporučených cenách

Nová zpráva webu 3DCenter ukazuje další snižování cen grafických karet, stále ale nejsou na svých doporučených cenách. Nová generace je přitom už téměř za dveřmi.

Google konečně odhalil své hodinky Pixel Watch

Po měsících plných spekulací a úniků jsme se konečně dočkali. Společnost Google představila na konferenci I/O nové hodinky Pixel Watch. Poháněny budou systémem Wear OS 3.

Nothing Launcher je dostupný na všech zařízeních od Android 11

Nothing náhled toho, jak bude vypadat jeho nástavba na Android předvádí prostřednictvím aplikace. Ta na váš Android přinese řadu designových prvků, které Nothing plánuje využít i u svého mobilu.

Nové chytré brýle od Googlu dokážou překládat v reálném čase

Po méně úspěšných Google Glass předvádí společnost další chytré brýle, tentokrát se maskují za běžné a jejich hlavní funkcí má být překlad jazyků.

Google Wallet chce nahradit vaši peněženku

Jednou z prvních představených věcí na konferenci Google I/O je digitální peněženka Google Wallet. Jejím cílem je nahradit tu fyzickou a nabídne propojení s dalšími aplikacemi Googlu.

Brýle budoucnosti pro každého? - Jak pokročila technologie AR

Svět rozšířené reality se stále posouvá, i když to možná není tak dobře vidět. Jak vypadají současná zařízení, která vás do AR ponoří a kdy je na nosech budeme moct mít všichni?