Google čelí další žalobě a zájem o ukrajinštinu v aplikaci Duolingo vzrostl o 485 %

Společnost Google čelí další žalobě. Problémem je tentokrát upřednostňování rozvozů jídla před samotnými restauracemi ve vyhledávači. Duolingo mezitím tvrdí, že zájem o ukrajinštinu vzrostl o 485 %.

Instagram umožnil přidání moderátorů živého vysílání a Google vyhrál další soudní spor

Sociální síť Instagram konečně zavádí funkci, která umožní tvůrcům přiřadit k živému vysílání moderátory. Google vyhrál soudní spor se serverem Genius, jenž zveřejňuje texty skladeb.

Oculus Quest 2 bude synchronizovat data o pohybu s Apple Health a Google upozorňuje Ukrajince na nálety

Oculus Quest 2 umožní synchronizaci pohybových dat s aplikací Apple Health. Google mezitím podporuje Ukrajince s Androidem před nálety pomocí speciálních hlášení.

Novinky ze světa Google a Instagram chystá automatické titulky pro videa.

Google nám v uplynulých dnech odhalil pár zajímavých novinek. Instagram mezitím uvedl automatické titulky pro svá videa, čímž zlepší zážitek třeba neslyšícím.

Galaxy S22 nenabijete se 45wattovým adaptérem rychleji a proběhne přechod z Hangouts na Google Chat

K telefonu Samsung Galaxy S22 si můžete pořídit 45wattový adaptér. Rozdíl v čase nabití mezi ním a standardním 25wattovým je jen v řádu minut. Na konci března proběhne přechod z Hangouts na Chat.

Společnost Nothing chystá vlastní smartphone a vyšla nová aplikace pro studenty

Společnost Nothing, jež je známá například díky bezdrátovým sluchátkům, chystá vlastní smartphone. V App Store se objevila nová aplikace, která může usnadnit život některým studentům.

Do Teams dorazily 3D emotikony a Meta zaplatí 90 milionů dolarů

Microsoft dávno sliboval, že se ve Windows 11 objeví 3D emotikony. Ty se měly taktéž objevit i v Microsoft Teams, kam nyní dorazily. A za co Meta zaplatí 90 milionů dolarů?

Ferrari spolupracuje s Qualcommem a Instagram umožní hromadně mazat příspěvky

Vítejte u nového Stručně, dnes výjimečně v pátek. Ferrari bude spolupracovat s Qualcommem a Instagram konečně dovolí mazat příspěvky hromadně, čímž ušetříme čas.

Vozy Tesla prý nevysvětlitelně brzdí a YouTube předělává vzhled přehrávače na mobilech

Vítejte u dalšího čtvrtečního Stručně. Někteří majitelé vozů značky Tesla se potýkají s velkým problémem, auto jim totiž nevysvětlitelně samo brzdí. YouTube upravuje vzhled přehrávače na mobilech.

Apple Music si trochu utahuje ze Spotify a prodeje telefonů v roce 2021 vzrostly

Po víkendu se opět vidíme u pondělního Stručně. Prodeje chytrých telefonů v roce 2021 vzrostly a Apple Music si tak trochu utahuje ze Spotify. Jak? To se dozvíte ve Stručně!

Nvidia a Meta budou spolupracovat na superpočítači a v iOS 15.3 byl opraven závažný bug v Safari

Čtvrteční Stručně je opět tady. Společnosti Nvidia a Meta vyvinou superpočítač, který bude sloužit třeba k vyhledávání nevhodného obsahu. Apple vydává iOS 15.3 a opravuje závažnou chybu v Safari.

Uživatelé iPhone 13 se potýkají s růžovou obrazovkou a TikTok testuje předplatná

Vítejte u dalšího pondělního Stručně! Někteří majitelé telefonu iPhone 13 se potýkají s chybou, jež zbarví obrazovku na růžovo. TikTok začal testovat předplatná.