Raketa od Astry po vzletu letěla do strany

Americká společnost Astra se v sobotu pokusila dosáhnout oběžné dráhy kolem Země, kvůli anomálii ale raketa těsně po zážehu letěla místo vzhůru na stranu. Přesto byla mise částečně úspěšná.

Vesmírná stanice se začala nekontrolovatelně otáčet

Dnes se podíváme, proč se začala nekontrolovatelně otáčet mezinárodní vesmírná stanice, mrkneme se na nový filtr vzduchu od IKEI a taky na chytrý respirátor od Razeru.

Mezinárodní vesmírná stanice zachráněna před nekontrolovatelnou rotací

Dlouho odkládaný, nově nadokovaný ruský modul vychýlil mezinárodní vesmírnou stanici z kurzu, když „omylem“ zažehnul své motory.

Jeff Bezos podle FAA není astronaut

Americký úřad FAA kvůli letům miliardářů do vesmíru změnil kritéria pro to, koho považuje za astronauta. Podle nových pravidel tento titul Jeff Bezos nedostává.

Jeff Bezos se vrátil z úspěšné vesmírné mise

Blue Origin dnes odstartovala první zkušební let s posádkou, na kterém nechyběl ani zakladatel společnosti Jeff Bezos. Mise úspěšně přistála a její účastníci jsou tak astronauty.

Bezos letí do vesmíru, nový rekord přenosu dat a Tencent bude sledovat obličeje hráčů

Apple varuje před čistícími prostředky, Curiosity je nejspíš poblíž důkazů o životě na Marsu a mnoho dalšího v úterním Stručně!

Facebook rozdá miliardu dolarů, Hubbleův teleskop snad konečně opraven a Edge se stále zlepšuje

WhatsApp se synchronizací bez mobilu, vývoj Starship pokračuje se Super Heavy Boostrem, automatická rotace podle záběrů kamer na Android 12 a mnoho dalšího v pátečním technologickém Stručně!

Letenky do vesmíru zadarmo, hrajte při stahování na Android 12 a iPhone dostane periskopickou kameru

Youtube Shorts rostou, Musk má letenku do vesmíru, těžaři kryptoměn se zbavují karet a mnoho dalšího. Vítejte u nového technologického Stručně!

Richard Branson se stal prvním miliardářem ve vesmíru

Vesmírné společnosti si v posledních letech založilo hned několik miliardářů, Richard Branson se ale stal prvním, kdo se vlastním plavidlem podíval až na okraj naší atmosféry.

Jeff Bezos do vesmíru poletí prvním letem své společnosti

Blue Origin do vesmíru první let s lidskou posádkou pošle v červenci a zakladatel na něm nebude chybět. Letu se přímo zúčastní společně s bratrem. Další lístek je momentálně v aukci.

Čínský rover úspěšně přistál na Rudé planetě

Čína se v prvních desítkách minut soboty zapsala do dějin jako teprve druhý stát, který dokázal přistát s roverem na Marsu. Vozítko Zhurong tam bude sbírat vědecké informace.

Samsung chystá vlastní procesor, AMD roste mezi hráči Steamu a Z Flip 3 bude levnější

Poslední dva dny byly opět nabité; Apple nejspíš pracuje na vlastní konzoli, WhatsApp na webu dostane výrazná vylepšení, AMD dosáhlo 30% podílu procesorů na Steamu a mnoho dalšího.

SpaceX pošle Dogecoin na Měsíc, doslova

Společnost SpaceX pošle na Měsíc sondu DOGE-1 pojmenovanou po populárním meme. Misi objednavatel zaplatí právě v Dogecoinu; ten doopravdy poletí na Měsíc, jak někteří při růstu kurzu vtipkují.

Helikoptéra Ingenuity na Marsu úspěšně vzlétla

V pondělí ráno poprvé na Marsu vzlétla helikoptéra Ingenuity, jež je součástí roveru Perseverance. Jednalo se tak o historicky první let helikoptéry na planetě jiné, než je ta naše.

Spotify má novou aplikaci, karet bude ještě méně a Google vám pomůže s úkoly

Na sobotu jsme si pro vás připravili technologické stručně. Podívejte se s námi na události posledních dní. Spotify dostane redesignovanou desktopovou aplikaci a podle ASUSU bude karet ještě méně.

Starship do třetice přistála, AI nepřekonala světový rekord, Redmi Note 10 představen

Na pátek jsme si pro vás připravili řadu novinek ze světa technologií. Philips má monitor pro hráče, SpaceX na potřetí přistála s raketou Starship, představeno Redmi Note 10 a další.