Zobrazit vše ve dne 14. 1. 2022

Česko má ve vesmíru další satelit

Česko má ve vesmíru další satelit; VZLUSAT-2 se vznesl ve čtvrtek s raketou Falcon. Nečekají se od něj žádné průlomové objevy, primárně má otestovat přístroje na palubě.

První video na YouTube překonalo 10 miliard zhlédnutí

První videem na YouTube, které překonalo hranici 10 miliard zhlédnutí, se stal klip k dětské písničce Baby Shark. Titul nejsledovanějšího videa ale získal už v roce 2020, když předehnal hit Despacito.

Nový autonomní kurýr Nuro má zepředu airbag

Nuro, firma zaměřující se na autonomní doručování zásilek, ukazuje nový model vozidla, které je právě pro tento účel vytvořeno. Oproti předchozím modelům má dvojnásobné uložiště i airbag.

Na sociálních sítích strávíme 7 z každých 10 minut na mobilech

Výzkum analytické firmy App Annie ukazuje, jak jsme v roce 2021 využívali naše mobilní telefony, kolik jsme utratili za mobilní hry i kolik času trávíme na sociálních sítích.

Počítače mají za sebou další silný rok

Prodeje počítačů rostly i v roce 2021, pokračuje tak vlna započatá pandemií. Meziroční růst je v dvouciferných procentech, výrazně si polepšily třeba laptopy Apple.

Baterie Steam Decku údajně vydrží 2-5 hodin, zahřívání by nemělo představovat problém

Zasílání Steam Decku bude za chvíli zahájeno, díky rozhovoru s anonymním vývojářem se nyní dozvídáme zajímavé informace. Třeba to, jak dlouho vydrží baterie.