TSMC údajně začne vyrábět čipy M2 Pro ještě letos

Na konferenci Apple WWDC nám byl představen nový vlajkový čip M2. Přestože první zařízení s ním bude dostupné v červenci, spekuluje se už o výrobě čipů M2 Pro.

Tchaj-wan limituje vývoz čipů do Ruska

Tchaj-wan je na trhu s čipy jedním z největších hráčů, doteď se ale přímým sankcím proti Rusku na tomto poli vyhýbal. Teď omezuje, jaký výkon můžou vyvážené čipy mít.

Druhou generaci Tensoru od Google bude vyrábět Samsung, ne TSMC

S letošní řadou telefonů Pixel přijde i nová generace čipsetu Tensor od Google. Pro ten společnost zvolila výrobu na 4nm architektuře Samsungu, místo té od TSMC.

Nedostatek čipů je stále problém, varuje Intel

O „čipové krizi“ neslýcháme tak často jako dřív, to ale rozhodně neznamená, že už je vše v pořádku a polovodičů je dostatek. CEO Intelu tvrdí totéž a krize dle něj ještě potrvá.

Oppo plánuje příští rok vydat vlastní čipset

Výrobce mobilních telefonů Oppo plánuje příští rok začít vyrábět svůj vlastní mobilní čipset. Nepůjde ale hned o průkopníka trhu, stavět bude na starší 6nm architektuře.

Intel kupuje první vybavení nové generace, aby se znovu dostal do vedení

Intel na poli výroby čipů už kvůli svým některým pomalým přechodům strádá, vzadu ale zůstat nechce. Jako první kupuje ještě pokročilejší stroje pro výrobu ještě menších čipů.

MediaTek Dimensity 9000 je prvním 4nm mobilním čipsetem

MediaTek se po dlouhé době pouští do výroby čipsetu pro prémiové mobilní telefony. Využívá k tomu 4nm architekturu.

TSMC začne 3nm čipy vyrábět už příští rok

Tchajwanská firma TSMC specializující se na výrobu mikročipů začne komerčně vyrábět zařízení svou novou 3nm technologií již v druhé polovině příštího roku, Samsung jej ale možná předběhne.

Samsung ztrojnásobí výrobu čipů

Samsung plánuje v následujících letech výrazné zvýšit produkci čipů a snažit se tak dosáhnout na současného největšího producenta TSMC. Pomůže tím i zlepšit nedostatek komponentů.

Jak vyřešit nedostatek polovodičů? Sony s TSMC možná otevře továrnu

Nedostatek polovodičů je hlavním důvodem, proč si v obchodech normálně nemůžeme koupit konzole nové generace. Krize s čipy dolehla také na grafické karty a automobilový průmysl.

AMD představilo mini PC s procesorem z PlayStationu 5

AMD 4700S Desktop Kit nabízí takřka identický SoC jako konzole PlayStation 5, hodí se ale spíše ke kancelářské práci než ke hraní her.