Uživatelé iPhone 13 se potýkají s růžovou obrazovkou a TikTok testuje předplatná

Vítejte u dalšího pondělního Stručně! Někteří majitelé telefonu iPhone 13 se potýkají s chybou, jež zbarví obrazovku na růžovo. TikTok začal testovat předplatná.

Canon nemá čipy pro tonery. Radí zákazníkům, jak obejít jejich kontrolu

Společnost Canon chtěla pomocí čipů zajistit, aby uživatelé jejích tiskáren používali pouze originální tonery. Kvůli krizi ve výrobě čipů teď musí zákazníky obesílat s návodem, jak kontrolu obejít.

O konzole Xbox Series X/S je rekordní zájem

Aktualizace: Známý analytik předpovídá, kolik kusů konzolí Xbox Series X/S mohl Microsoft dosud prodat.

Dočkáme se více konzolí? AMD zvyšuje výrobu

Následující a další rok by měl přát většímu prodeji konzolí nové generace. Neustálý zájem o PlayStation 5, Xbox Series X a Xbox Series S donutil AMD zvýšit výrobu čipů.

Chystá se další mini PC od AMD, bude mít opět procesor s konzolovým čipem

Byly odhaleny obrázky a některé specifikace nástupce AMD 4700S Desktop Kitu, který ponese označení 4800S. Jeho procesor bude disponovat konzolovým čipem.

Nové Snapdragon 8 Gen 1 čipy jsou tu

Po únicích Qualcomm představil novou vlajkovou loď svých mobilních čipsetů společně s novým systémem pojmenovávání produktů. Pojďte se s námi na novinky podívat.

Příští čip Qualcommu nejspíš dostane jméno 8Gx Gen1

Qualcomm už dlouho své čipy pojmenovává stejně, slůvko Snapdragon bude ale nejspíš nově pro zjednodušení z názvů čipsetů vypuštěno. Příští vlajková loď by se mohla jmenovat 8Gx Gen1.

Samsung vybuduje v Texasu továrnu na čipy za 17 miliard dolarů

Společnost Samsung oficiálně oznámila výstavbu nové továrny na čipy. Ta se bude nacházet v americkém státě Texas. Cena se odhaduje na závratných 17 miliard dolarů.

IBM vyvinulo kvantový čip, který nelze současnými superpočítači simulovat

IBM prý udělalo velký krok vstříc praktickému využití kvantových počítačů; jeho nový čip prý současné superpočítače nedokážou simulovat; kvantová dominance tu ale ještě není.

Koupit PlayStation 5 bude ještě těžší. Sony snižuje počet vyrobených kusů

Konzole PlayStation 5 se bohužel stane ještě nedostupnějším zbožím. Společnost Sony byla nucena do konce fiskálního roku snížit výrobu kvůli nedostatku dílů a problémům v logistice.

TSMC začne 3nm čipy vyrábět už příští rok

Tchajwanská firma TSMC specializující se na výrobu mikročipů začne komerčně vyrábět zařízení svou novou 3nm technologií již v druhé polovině příštího roku, Samsung jej ale možná předběhne.

Nintendo kvůli nedostatku čipů snižuje produkci o 20 %

Nintendo kvůli nedostatku počítačových čipů omezí produkci své konzole Nintendo Switch, to je větší snížení, než které společnost očekávala v květnu, problém je to hlavně pro zájemce o OLED verzi.

Samsung ztrojnásobí výrobu čipů

Samsung plánuje v následujících letech výrazné zvýšit produkci čipů a snažit se tak dosáhnout na současného největšího producenta TSMC. Pomůže tím i zlepšit nedostatek komponentů.

Pesimistická předpověď Intelu ohledně grafik, PS5, Xbox Series X a Switch OLED

„Nyní se nacházíme v nejhorší době,“ říká šéf Intelu. Nedostatek důležitých polovodičů má podle něj pokračovat. Kdy jednotlivé společnosti odhadují, že se bude situace s důležitými čipy zlepšovat?

Jak vyřešit nedostatek polovodičů? Sony s TSMC možná otevře továrnu

Nedostatek polovodičů je hlavním důvodem, proč si v obchodech normálně nemůžeme koupit konzole nové generace. Krize s čipy dolehla také na grafické karty a automobilový průmysl.

Sony zajistila dostatek čipů pro splnění výrobního cíle PS5

Nedostatek polovodičů nebude mít na plány Sony dopad. Japonská společnost zajistila dostatek kusů pro výrobu konzole PlayStation 5. Kolik kusů konzolí bude na trh dodáno?

OnePlus Nord 2 je střední třída s čipem MediaTek a 90Hz displejem

OnePlus dříve bývalo značkou, která se na střední třídu soustředila snad výhradně, ani s jejím posunem k high-endu ale na levnější modely nezapomněli. Oblíbená série Nord teď dostává druhou generaci.

OnePlus Nord 2 dostane čip MediaTek

OnePlus na jarním eventu představil pouze dva modely, na levnější OnePlus Nord ale nezanevřel. Známe datum vydání a to, že využije procesor od MediaTek.

Nedostatek čipů může vést i ke zdražení starších konzolí

Nedostupnost konzolí nové generace zvedlo poptávku po konzolích PlayStation 4 a Xbox One. Některé americké řetězce hlásí vyprodáno, jiné zdražují až o desítky procent. Jaká je situace na českém trhu?

Nový čip, ANC i praktičtější design. Sony zve na premiéru nových sluchátek

Osmého června Sony představí svou novou vlajkovou loď mezi „špunty“. Popis sluchátek, fotky, a dokonce i reklama už přitom dávno unikly na internet. Čím jsou sluchátka Sony WF-1000XM4 zajímavá?

YouTube skryje dislajky, ARM chce 300 mld. čipů a Google má vlastní aplikaci pro skenování

Na čtvrtek jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se, jaké změny potkaly v aktualizaci Facebook, o ambiciózních plánech ARM procesorů i o novém záměru YouTube.

Nedostatek čipů pro grafické karty, PS5 a Xbox Series X/S může trvat celý rok

Nové zprávy nasvědčují tomu, že po celý letošní rok bude nedostatek důležitých čipů potřebných k výrobě grafických karet a konzolí nové generace od Sony a Microsoftu.