Apple se soudí s čipovým startupem za krádež obchodních tajemství

Jeden ze startupů zaměřujících se na výrobu čipů prý ukradl obchodní tajemství Apple. Mluvil podle něj s jeho bývalými zaměstnanci a získal od nich důležité informace i interní dokumenty.

Absence nabíječky v balení iPhone stála Apple soud. Prohrál jej

Apple od roku 2020 do krabiček iPhonů nepřidává nabíječku a drátová sluchátka. V Brazílii se kvůli tomu zákazník soudil a spor vyhrál, díky čemuž mu musí společnost zaplatit.

Facebook ukončuje čtyřletý soudní spor dohodou

Už čtyři roky se táhne soudní proces s technologickým gigantem Meta o sběru uživatelských dat. Nahrávat měla třeba délky hovorů nebo čísla samotná. Spor chce teď vyřešit dohodou.

Instagram zase nejstahovanější a Wear OS půjde nosit i na pravé ruce

Čtvrtek je tu se stručným přehledem událostí z minulých dnů. Počítače se i v roce 2021 prodávaly více, data z Androidu půjde přenést jednoduše bezdrátově a mnoho dalšího ve Stručně!

Texaský zákon o cenzuře médií byl federálním soudem zablokován

Americký federální soud zablokoval texaskou legislativu, která by sociálním sítím zakázala banovat uživatele na základě politického názoru.

Google prohrává klíčové odvolání v antimonopolním řízení EU

Evropský soud nevyhověl odvolání Google proti rozsudku v jeho šedesátimiliardovém antimonopolním řízení, společnost se ale může odvolat ještě jednou. Google čelí dalším dvěma podobným žalobám.

Apple musí povolit alternativní platební metody v aplikacích

Jediný bod, ve kterém při soudu s Epic Games Apple prohrál, bylo nastavení pravidel App Store zakazující odkazování na jiné platební metody. To teď musí nehledě na odvolání Apple povolit.

Blue Origin prohrálo soud o smlouvu na lunární plavidlo od NASA

NASA smlouvu o stavbě lunárního vesmírného plavidla poskytla pouze SpaceX. Blue Origin za vlastní zakázku soudně i nesoudně bojovalo, teď ale dostalo od federálního soudce finální ne.

Canon čelí 110milionové žalobě, protože vypíná skenery tiskáren po vyprázdnění toneru

Světoznámý výrobce kamer a tiskáren Canon čelí 110milionové žalobě, protože u svých multifunkčních tiskáren po vyprázdnění zásobníku na inkoust vypíná i funkce na něm nezávislé.

Apple se proti verdiktu soudu odvolává. Kauza s Epic Games bude pokračovat

I přes to, že Apple výsledek soudu s Epic Games označil za velké vítězství, se teď kvůli jednomu nevyhranému bodu z desíti odvolává. Odloží to změnu pravidel App Store.

Nejhledanějším termínem na Bingu je „Google“

V rámci antimonopolního soudního řízení s Googlem vyšlo na povrch, že nejhledanějším termínem v konkurenčním vyhledávači Bing je „Google“, má to dokazovat, že uživatelé zkrátka Google mají rádi.

Aktualizace: Apple vs. Epic Games. Tvůrci Fortnite se odvolávají

Soudkyně Yvonne Gonzalez Rogers vynesla rozsudek v právní bitvě mezi Apple a Epic Games. Tvůrci Fortnite částečně vyhrávají, zatímco Apple mluví o vítězství modelu App Store.

Epic vyhrál? Apple částečně ustupuje ze svých přísných podmínek

Společnost Apple překvapila, oznámila, že vývojářům umožní, aby zákazníky vyzývali k placení mimo své aplikace pro iOS. Tento krok umožní tvůrcům aplikací vyhnout se placení provizí.

Soud s Apple potvrzuje, že Walmart pracoval na své vlastní streamovací platformě

Soudní spor mezi Epic Games a Apple ukazuje mnohem více, než zda se Fortnite vrátí na App Store; ukázalo se také, že Walmart pracoval na své vlastní herní streamovací platformě.

Šéf Tile chce poslat AirTag před soud

Šéf firmy zabývající se převážně výrobou chytrých trackerů chce poslat AirTag před kongres. V čem Apple podle Tile nehraje férově? A jak je jednoduché využít jej třeba ke stalkování?

Apple podle EU porušuje zákon, nová konzole od Atari a RTX 3080 Ti na fotce

Vítejte u nového vydání technologického Stručně. Američany zpět na Měsíc možná nakonec nepřinese SpaceX a celokovový chladič pro karty RTX 30 od Nvidie. A další novinky.

RTX 3080 Ti vyjde v květnu, Apple čelí žalobě a Oculus Quest 2 umí hrát PC VR hry bezdrátově

I v pondělí jsme zpátky s novým Stručně ze světa technologií. Space X nadokovala znovupoužitý Crew Dragon s ISS a ukázka výkonu mobilního procesoru Intel Core i9 série Tiger Lake-H.

Hlasové ovládání Spotify, Galaxy S21 rychle ztrácí hodnotu a argumenty ve sporu mezi Applem a Epicem

Na sobotu jsme si pro vás připravili technologické Stručně. Dozvíte se o notebooku Alienware s procesorem od AMD, konferenci I/O od Googlu nebo třeba o novém designu aplikace Obchod Play.