Apple obvinil jednu firmu z krádeže obchodních tajemství. V podnětu, který pro soud společnost vyplnila v pátek, říká, že startup Rivos vedl „koordinovanou kampaň“ na získání důvěrných informací. Startup sídlí na Mountain View v americkém státě Kalifornie.

Podle Reuters Apple v první publikaci obžaloby píše, že alespoň dva jeho bývalí zaměstnanci s sebou do Rivos přinesli gigabajty tajných interních informací. Mezi těmito informacemi má být prý i prezentace, která specifikuje parametry zatím nevydaných čipů.

„Apple má důvod se domnívat, že Rivos instruoval přinejmenším některé zaměstnance společnosti Apple, aby si před další komunikací s nimi stáhli a nainstalovali aplikace pro šifrovanou komunikaci (např. aplikaci Signal),“ píše společnost ve stížnosti.

Pokud bude soudní proces pokračovat, přitáhne na sebe nejspíš velké množství pozornosti ze strany veřejnosti. Zájem přitahují už jen samotné uniklé prezentace, po specifikacích dalších čipů z dílen Apple totiž kromě konkurence dozajista lační i veřejnost.

Nejspíš se tak bude opakovat něco podobného, jako při podobném soudu mezi Waymo a Uberem v roce 2017. Nakonec tehdy Uber zaplatil 245 milionů dolarů a šéf jeho technologické divize dostal osmnáct měsíců ve vězení, dokud ho tehdejší americký prezident Donald Trump neomilostnil.