WD_BLACK SN750 SE vám ušetří čas a energii

Super rychlých disků jsme si ukázali hned několik. Ale co teprve disk, který je nejen rychlý, ale zároveň vám ušetří obrovské množství energie?

Jakou rychlostí a kapacitou disponuje nejvýkonnější SSD?

Za nejrychlejší a zároveň s nejvyšší kapacitou je aktuálně považován SSD disk od značky OWC. V tomto článku se podíváme na zoubek disku, jehož kapacita dosahuje až 64 TB.

„5D“ úložiště dostane na skleněný disk o velikosti CD 500 TB dat

Vědci vylepšují lazerové technologie zápisu dat, která na svých discích vydrží tisíce let. Teď se jim podařilo dosáhnout tak rychlých zapisovacích rychlostí, jako nikdy předtím.

Kingston ohlásil ultra rychlé NVMe SSD

Společnost Kingston ohlásila svůj nový PCIe 4.0 NVMe SSD se jménem KC3000. Na disku je zajímavá jeho vysoká rychlost a zároveň možnost velké kapacity na poměry SSD.

Samsung 980 PRO s heatsinkem cílí na majitele PS5

Špičkový disk 980 PRO od Samsungu dostal heatsink, který z něj dělá ideální SSD pro rozšíření úložiště konzole PlayStation 5. Do prodeje jdou verze s kapacitou 1 a 2 TB.

Herní externí SSD od Western Digital

Jedná-li se o disky, Western Digital rozhodně ví, co dělá, a to platí jak pro interní, tak pro externí disky. Podíváme se na lahůdku WD Black D30. Externí SSD disk jak k počítači, tak i ke konzoli.

Je tu další SSD pro PlayStation 5. Tentokrát od dceřiné společnosti Sony

Jen pár dní po vydání klíčového updatu, který umožňuje rozšíření úložiště konzole PlayStation 5, představila dceřiná společnost Sony novou řadu kompatibilních disků. Mají vynikající parametry!

Seznam podporovaných SSD disků pro PS5 se rozrůstá

Po SSD discích FireCuda 530 od Seagate přichází oznámení dalších dvou společností. Do interního slotu konzole PlayStation 5 bude možné umístit i SSD disky od Western Digital a AORUS.

Některé disky od Western Digital jsou hackery na dálku vymazávány

Western Digital je populární značkou paměťových záření. Teď někteří majitelé jejích produktů našli svá zařízení připojená k síti na dálku resetována.

Grafenové pevné disky by mohly ukládat až desetkrát více dat

Pevné disky čím dál tím častěji nahrazují SSD, které jsou rychlejší a menší. Pro úschovu velkého množství dat ale stále HDD nikdo nepřekonal, díky grafenu by mohly být dokonce 10x větší.

Nový pevný disk od Seagate se v rychlosti vyrovná SSD

Společnost Seagate uvedla na trh nový typ klasického pevného disku, který nejenže nabízí velkou kapacitu 14 TB, ale rychlostí čtení a zápisu 524 MB/s se vyrovná i SSD. Není ale určen pro běžná PC.

Nový „vodník“ od InWin zchladí kromě CPU i paměti a disk

Větráček navíc přidaný k novému All-in-One systému vodního chlazení má poměrně netradiční roli. Jeho úkolem je zchladit komponenty v okolí procesoru. Vodní chlazení se vyrábí ve dvou variantách.

Slot pro SSD disk u PS5 čeká na vylepšení chladicího systému konzole

Sony má v létě zveřejnit aktualizaci, která u PlayStationu 5 zpřístupní rozšíření pomocí externího SSD disku a vylepší chlazení konzole. Společnost musí nejprve navýšit rychlost ventilátoru.

Sony neslyší kritiku na malou kapacitu SSD disku v PS5

Jim Ryan, generální ředitel a prezident PlayStationu, to tak černě nevidí. Podle jeho slov by mělo být vše v pořádku. Sony vychází z toho, jak hráči využívali pevný disk u PS4. Velikost her ale roste.

PS5 nebude ze začátku podporovat externí SSD úložiště

Alespoň ne pro hry pro PlayStation 5. Díky zpětné kompatibilitě si však na USB můžete přenést hry pro PlayStation 4 a hrát je na konzoli nové generace. Sony však pracuje na oficiálním SSD rozšíření.

Na pevný disk se vejde 15 TB. Větší neexistuje

Král je mrtev, ať žije král. Ještě nedávno byla největší kapacita pevných disků 14 TB, teď Western Digital zvedl laťku o další terabajt.