Herní konzole mají své nesporné výhody, zejména pokud jde o snadné používání. Konzoli stačí připojit k elektřině a internetu a můžete ji v podstatě začít používat. Žádné zbytečné rozebírání, žádné řešení kompatibility, žádné nastavování grafiky. Můžete si stáhnout spoustu her z internetu a rovnou je začít hrát. JENŽE, čím lépe a dokonaleji hry vypadají, tím více místa na disku zabírají. A to je problém, který v případě počítače můžete velmi snadno vyřešit zakoupením dalšího a většího disku. Ale co herní konzole? Dnes pro vás mám jedno konkrétní řešení pro jeden konkrétní Xbox. Tedy vlastně dva. Xbox řady X a S.

WD_BLACK C50 pro Xbox je vlastně externí paměťová SSD karta, dalo by se říci takový speciální SSD disk. Dodává se v 512gigabajtové a 1terabajtové verzi a instalace je tak snadná, že by ji zvládlo i pětileté dítě. Asi proto ji dali do rukou mně. Stačí kartu vytáhnout z obalu, zasunout ji do slotu na Xboxu a je to. Žádná instalace, žádné rozebírání konzole, žádné nastavování, váš Xbox má najednou mnohem více místa na disku. Protože má doslova celý další disk.

Karta je rychlostně srovnatelná s interním úložištěm konzole Xbox a je kompatibilní s funkcí Quick Resume, takže můžete pozastavit hru na ní nainstalovanou, hrát něco jiného a vrátit se k původní hře, jako by se nic nestalo. Navíc je její vnější design navržen tak, aby po připojení k Xboxu nevypadala divně. 

Co by vás mohlo odradit od koupě, je vyšší cena. Zde však není na vině Western Digital, ale přímo Xbox nebo samotný Microsoft, protože se rozhodl pro tento port použít drahý standard CFexpress, takže i když cena prakticky všech paměťových médií neustále klesá, v případě těchto karet pro Xbox se stále drží. Na druhou stranu je to v podstatě jediná nevýhoda. 

Drobnou kompenzací v tomto případě může být alespoň měsíční členství v Xbox Game Pass Ultimate, které automaticky získáte s nákupem WD_BLACK C50. Díky němu získáte okamžitý přístup k více než stovce herních titulů pro Xbox a Windows. Díky kartě si můžete do konzole stáhnout mnohem více titulů, vyzkoušet je a nemusíte neustále mazat disk nebo se starat o aktualizace.