WD_BLACK SN750 SE vám ušetří čas a energii

Super rychlých disků jsme si ukázali hned několik. Ale co teprve disk, který je nejen rychlý, ale zároveň vám ušetří obrovské množství energie?

Jakou rychlostí a kapacitou disponuje nejvýkonnější SSD?

Za nejrychlejší a zároveň s nejvyšší kapacitou je aktuálně považován SSD disk od značky OWC. V tomto článku se podíváme na zoubek disku, jehož kapacita dosahuje až 64 TB.

Kingston ohlásil ultra rychlé NVMe SSD

Společnost Kingston ohlásila svůj nový PCIe 4.0 NVMe SSD se jménem KC3000. Na disku je zajímavá jeho vysoká rychlost a zároveň možnost velké kapacity na poměry SSD.

Samsung 980 PRO s heatsinkem cílí na majitele PS5

Špičkový disk 980 PRO od Samsungu dostal heatsink, který z něj dělá ideální SSD pro rozšíření úložiště konzole PlayStation 5. Do prodeje jdou verze s kapacitou 1 a 2 TB.

Herní externí SSD od Western Digital

Jedná-li se o disky, Western Digital rozhodně ví, co dělá, a to platí jak pro interní, tak pro externí disky. Podíváme se na lahůdku WD Black D30. Externí SSD disk jak k počítači, tak i ke konzoli.

Jak vylepšit PS5? Samsung 980 PRO

Koupili jste si PlayStation 5 a nestačí vám místo na disku? Již pár týdnů ale PS5 umožňuje navýšit velikost disku jakýmkoliv lepším M.2 SSD. Nový Samsung super rychlý disk 980 PRO je na to ideální.

Co se stane, když do PS5 nainstalujete levné SSD?

Sony sice zveřejnila hardwarové požadavky na SSD pro PS5, to ale neznamená, že by do konzole nebylo možné nainstalovat levné SSD. Jak moc se zpomalí načítání her?

Je tu další SSD pro PlayStation 5. Tentokrát od dceřiné společnosti Sony

Jen pár dní po vydání klíčového updatu, který umožňuje rozšíření úložiště konzole PlayStation 5, představila dceřiná společnost Sony novou řadu kompatibilních disků. Mají vynikající parametry!

Jak vybírat NVMe SSD a pro koho je Transcend 240S?

Co znamenají různé specifikace u NVMe SSD a na co se při výběru dívat? Není to tak složité, jak by se mohlo na první pohled zdát.

SSD vedou nad HDD, Office 365 zdraží a akvizice ARM Nvidií nebude tak jednoduchá

Nové uniklé informace o sérii 600 čipů od AMD, americký rover Perseverance se znovu pokusí odebrat vzorky z Marsu, Spotify bude skupovat své akcie a mnoho dalšího v úterním Stručně!

Seznam podporovaných SSD disků pro PS5 se rozrůstá

Po SSD discích FireCuda 530 od Seagate přichází oznámení dalších dvou společností. Do interního slotu konzole PlayStation 5 bude možné umístit i SSD disky od Western Digital a AORUS.

PS5 konečně přidá podporu interního SSD a zlepší uživatelské rozhraní

Podpora SSD, na kterou hráči čekají, je součástí nové beta verze aktualizace systému PS5. Ta bude brzy dostupná pro všechny majitele konzole PlayStation 5. Přijde toho ale více.

SD slot na Steam Decku funguje skvěle

Handheld/počítač od Valve nabízí interní uložiště s maximální velikostí 512 GB, je ale možné využít slot pro SD kartu. Právě rychlost tohoto SD slotu do teď nebyla jasná.

Nové externí SSD od Western Digital cílí na konzolisty

Wester Digital rozšířil řadu WD_Black o tři nové disky. Jeden M.2 a dva externí, které jsou určeny pro majitele konzolí Xboxu Series X/S a PlayStation 5. Čím se liší od klasických disků?

Kryptoměna Chia zvyšuje poptávku po SSD. Výrobci hardwaru ale mají řešení

Kvůli kryptoměně Chia, která se „těží“ pomocí SSD, narostla poptávka po těchto komponentách až o 500 %. Výrobci hardwaru se snaží předejít nedostatku SSD na trhu vývojem speciálních disků.

Nový pevný disk od Seagate se v rychlosti vyrovná SSD

Společnost Seagate uvedla na trh nový typ klasického pevného disku, který nejenže nabízí velkou kapacitu 14 TB, ale rychlostí čtení a zápisu 524 MB/s se vyrovná i SSD. Není ale určen pro běžná PC.

Slot pro SSD disk u PS5 čeká na vylepšení chladicího systému konzole

Sony má v létě zveřejnit aktualizaci, která u PlayStationu 5 zpřístupní rozšíření pomocí externího SSD disku a vylepší chlazení konzole. Společnost musí nejprve navýšit rychlost ventilátoru.

Nástupce populárních SSD Samsung 860 EVO je o třetinu rychlejší

Nová generace oblíbené řady SSD disků od Samsungu s označením 870 EVO nabídne kapacity od 250 GB až po 4 TB.

Sony neslyší kritiku na malou kapacitu SSD disku v PS5

Jim Ryan, generální ředitel a prezident PlayStationu, to tak černě nevidí. Podle jeho slov by mělo být vše v pořádku. Sony vychází z toho, jak hráči využívali pevný disk u PS4. Velikost her ale roste.

PS5 nebude ze začátku podporovat externí SSD úložiště

Alespoň ne pro hry pro PlayStation 5. Díky zpětné kompatibilitě si však na USB můžete přenést hry pro PlayStation 4 a hrát je na konzoli nové generace. Sony však pracuje na oficiálním SSD rozšíření.

Tvůrci u PC verze Marvel's Avengers doporučují SSD

Akční adventura Marvel's Avengers byla ve studiu Crystal Dynamics vytvořena tak, aby si ji mohli na počítači užít i majitelé horších sestav. Přesto tvůrci pro hraní doporučují SSD disk.

Výkon Xboxu Series zajistí lepší rozlišení a obnovovací frekvenci, zatímco speciální SSD u PS5 rychlejší načítání

Názor Thomase Mahlera, zakladatele Moon Studios a kreativního ředitele povedené plošinovky Ori, je obohacen o nadšení technického šéfa vývoje DiRT 5, který se rozplývá nad SSD diskem u Xboxu Series X.

Klíčovým prvkem PS5 je SSD. Je stokrát rychlejší než PS4

Díky speciálnímu SSD disku se mají hry načítat rychleji a k načtení textur a objektů ve hrách má dojít okamžitě.