USB-C se stane v Evropě povinným od roku 2024

O tom, že se stane konektor USB-C povinným na trhu v EU, se debatovalo dlouho. Teď se ale konečně rozhodlo – stane se tak na podzim roku 2024.

První 240W USB-C kabely jsou tu

USB-C 2.1 umožní těmto kabelům nést dosud nevídané parametry. Už elektrickým výkonem dosáhne na 240 W, přenosové rychlosti jsou pak oproti minulé generaci také nevídané.

Android zařízení s Lightning portem?

Ken Pillonel už dříve do iPhonu vměstnal USB-C. Teď dokončil kruh a dostal i Lightning port do zařízení s operačním systémem Android. Podívejte se na jeho výtvor blíže!

iPhone X s USB-C se vydražil za 86 001 dolarů

iPhone X, jenž měl místo svého standardního Lightning portu USB-C, se na eBay vydražil za neuvěřitelných 86 001, což je téměř 1,9 milionu korun. Jak takový telefon vznikl?

První iPhone s USB-C konektorem vidíme díky studentovi robotiky

Apple a jeho iPhony se stále drží svého Lightning portu, a to i přesto, že celý zbytek trhu používá jiný typ. Díky studentovi robotiky teď vidíme první iPhone s funkčním USB-C konektorem.

Už víme, co způsobilo největší výpadek Facebooku!

Facebook zažil svůj největší výpadek od roku 2008. Nyní však už víme, co ho způsobilo a proč trvalo tak dlouho síť opravit. Krom toho se také podíváme i na robota od Amazonu nebo nové Google Lens.

USB-C kabely dostanou přehledné označení podporovaných proudů

Vybírání USB-C kabelu k silným nabíječkám se stane výrazně jednodušší. USB Implementers Forum přichází se značkami, které by už na krabičce ukázaly, pro jaké síly nabíjení je kabel certifikovaný.

EU bude vyžadovat standard USB-C u mobilů

Evropská unie oficiálně představila zákon, který výrobcům nařídí používat jeden standardní konektor u mobilních zařízení. USB-C tak od roku 2026 najdeme už úplně všude.

Tenhle USB kabel hackerům pošle každou stisknutou klávesu

Až si příště budete půjčovat USB-C kabel, možná si dejte pozor, zda neodesílá vše, co napíšete, není to totiž ani z daleka nemožné. Jeden takový se totiž už vyrábí ve velkém.

iPhony budou nejspíš muset vyměnit Lightning za USB-C

Navzdory tomu, že snad všechny moderní telefony využívají konektor USB-C, Apple stále trvá na svém Lightningu. Podle důvěryhodného zdroje by ale toto „rebelství“ mohla ukončit Evropská unie.

Corsair Virtuoso RGB Wireless XT - Nová vlajková loď z dílny Corsair

Herních sluchátek je na trhu hromada. Corsair přichází s jejich headsetem mířeným na hráče. Vybaveny jsou snad vším, na co by jste si mohli vzpomenout.

USB-C nabídne až 240W nabíjení

USB typu C je v současnosti asi nejžhavějším kandidátem na univerzální konektor. S verzí 2.1 přichází nabíjení až 240W energie. To by mohlo umožnit třeba nepájení větších monitorů.