„Naše AI není při vědomí,“ říká Google a suspenduje pracovníka, který mluvil o opaku

Jeden z pracovníků Google, který se podílel na vývoji umělé inteligence, říká, že systém je při vědomí. Jeho závěry ale zaměstnavatel odmítá a suspenduje ho z pracovní pozice.

Meta čelí dalším problémům

Meta naráží na problémy při vývoji vlastních chytrých hodinek. Jeden z prototypů musela úplně vyřadit, na zařízení ale pracuje i nadále. Vyřazený prototyp měl disponovat dvěma kamerami.

Xiaomi to s gamingem myslí fakt vážně a vydává další herní telefony

Ke hraní náročných herních titulů je potřeba výkonné zařízení. Xiaomi to myslí s gamingem skutečně vážně a vydává další řadu telefonů pro hráče s názvem Black Shark.

Na konci června se dozvíme o prvním metaverse telefonu od HTC

HTC se nechce vzdát svého vydlážděného místa ve VR světě. 28. 6 se dozvíme o novém HTC telefonu, který bude mít zajímavý metaverse prvek. Společnost to naznačila poutavým obrázkem na Twitteru.

Dell vylepšuje notebook XPS 13 a představuje XPS 13 2v1

Společnost Dell vylepšila svůj notebook XPS 13 a dala mu procesor Intel 12. generace. Kromě toho představila i notebook 2v1 s názvem XPS 13 2-in-1, vyjde v létě.

Spotify se rozšíří o novou funkci. Budou to audioknihy

Streamingová služba Spotify se neustále rozšiřuje. Nedávno to byly podcasty. Pro tento rok to budou překvapivě audioknihy. K vyladění nové funkce pomohou experti z nedávné akvizice.

USB-C se stane v Evropě povinným od roku 2024

O tom, že se stane konektor USB-C povinným na trhu v EU, se debatovalo dlouho. Teď se ale konečně rozhodlo – stane se tak na podzim roku 2024.

Nevydaný telefon od Googlu se už prodává na eBay

Ohlášený, ale zatím přímo nepředstavený telefon, se objevil na Facebooku i Ebayi. Otázkou je, jak se prodejci k telefonu dostali a co můžeme od nového mobilu čekat.

Apple Mapy konečně dostanou tuto důležitou funkci

Apple Mapy fungují už téměř deset let, přesto jim chyběla jedna důležitá funkce. Přidávat zastávky do trasy nám v systému iOS 16 bude konečně umožněno.

Je to tady, Apple představuje vlajkový čip M2

Po představení systému iOS 16 přichází ještě důležitější novinka – vlajkový čip M2. Nabídne opravdu velké zlepšení oproti minulé řadě M1 a použit bude v notebooku MacBook Air.

iOS 16 vylepší zamykací obrazovku, zprávy a spoustu dalších věcí

Konference Apple WWDC byla zahájena a hned na jejím začátku nám byly odhaleny detaily o systému iOS 16. Dočkáme se třeba obřího vylepšení zamykací obrazovky nebo Zpráv.

Obří únik odhaluje vzhled i specifikace telefonu Motorola Moto Edge 2022

Díky obřímu úniku dat se dozvídáme zajímavé informace o vzhledu i parametrech telefonu Motorola Moto Edge 2022. Nabídne tři fotoaparáty a zřejmě bude spadat do střední třídy.