Reddit chce být víc jako TikTok. Převezme funkce z apky Dubsmash

Provoz aplikace Dubsmash bude ukončen. Její funkce budou integrovány do aplikace Redditu, který populární alternativu TikToku koupil před rokem.

TikTok se rozšíří na chytré televize Samsung a LG, dočkají se i zařízení s Android TV

Populární aplikace TikTok se rozšiřuje na chytré televize Samsung a LG, přičemž se dočkají i zařízení s Android TV. Vše je optimalizováno pro domácí sledování a videa budou rozdělena do kategorií.

Ceny grafických karet stále neklesají

Listopadový vývoj cen grafických karet neukazuje známky zlepšení, někde ale cena přeci jen mírně klesla. Zařízení tak zůstávají pořád kolem sta procent nad doporučenou prodejní cenou.

Samsung vybuduje v Texasu továrnu na čipy za 17 miliard dolarů

Společnost Samsung oficiálně oznámila výstavbu nové továrny na čipy. Ta se bude nacházet v americkém státě Texas. Cena se odhaduje na závratných 17 miliard dolarů.

DuckDuckGo teď bude na Androidu střežit vaše soukromí

DuckDuckGo se rozhodlo přinést některé funkce, které v rámci ochrany soukromí nabízí Apple, i na Android zařízení jako součást jeho internetového prohlížeče, do systému ale logicky zasahovat nemůže.

Astra poprvé dosáhla oběžné dráhy

Astra se zapisuje mezi soukromé společnosti, kterým se podařilo dostat své plavidlo na oběžnou dráhu kolem Země. Společnost do budoucna takto plánuje rakety odpalovat denně.

Qualcomm plánuje konkurovat AMD a Intelu

Qualcomm se plánuje pustit do výroby počítačových procesorů. Souvisí to s rozšiřováním čipů architektury ARM mimo mobilní zařízení. ARM ale musí ujít dlouhou cestu.

Šifrování konverzací na Messengeru a Instagramu se odsouvá

Plány společnosti Meta (dříve Facebook) kolidují s názory některých britských politiků a neziskovek, podle nichž šifrování automatické zpráv nahrává online predátorům.

Manipuluje Apple s recenzemi na App Store?

Náhlé, a hlavně výrazné zlepšení hodnocení aplikace Podcasty na App Store vzbudilo podezření, zda Apple neupravuje hodnocení vlastních aplikací. K tématu se vyjádřil i Tim Sweeney z Epic Games.

MediaTek Dimensity 9000 je prvním 4nm mobilním čipsetem

MediaTek se po dlouhé době pouští do výroby čipsetu pro prémiové mobilní telefony. Využívá k tomu 4nm architekturu.

Apple začne prodávat součástky, svůj iPhone si tak opravíte i doma

Apple představil novou službu, díky které si budete moci opravit svůj iPhone z pohodlí domova. Společnost totiž začne prodávat originální součástky, o záruku s opravou nepřijdete.

Microsoft znefunkčnil možnost, aby se po vyhledávání lupou otevřel cizí prohlížeč

Po vyhledávání lupou šlo ve Windows 11 nastavit, aby se místo Microsoft Edge otevíral jiný volitelný prohlížeč. Microsoft tuto „chybu“ opravil, možnost volby v tomto případě prý není adekvátní.