Widgety, sport, duševní zdraví a další novinky ve watchOS 10

Jak dříve tvrdil známý insider Mark Gurman, tak Apple nyní skutečně učinil. Představen byla nová verze operačního systému watchOS, která klade opět velký důraz na widgety.

Headset od Applu oficiálně představen! Nese název Vision Pro a mění svět AR/VR

Je to tady. Po letech příprav a kontinuálního vývoje se dočkáváme prvního headsetu od Applu, o kterém se říkalo, že půjde o převrat ve světě virtuální reality. Je to skutečně pravda?

AirPods dostanou adaptivní režim, který se přizpůsobí vašemu okolí

Kombinace aktivního potlačení zvuku a transparentního režimu míří na AirPods. Režim vám umožní odfiltrovat nechtěné zvuky a propustit to, co slyšet chcete. AirPods navíc čekají i další novinky.

iOS 17 chce z telefonování znovu udělat zajímavou součást iPhonu

Konference WWDC se klasicky nese i ve znamení softwarových novinek. Odhalení iOS 17 tedy není žádným překvapením. Systém chce znovu udělat z telefonování zajímavou součást a přidává novou aplikaci.

Apple představuje špičkový čip M2 Ultra a nový desktop

Apple na konferenci WWDC 2023 představil očekávaný čip M2 Ultra, který kromě Mac Studia zamíří i do nového Mac Pro. Cenovkou vás kousky ale nejspíš bohužel nepotěší.

MacBook Air s 15palcovým displejem je na světě, disponuje čipem M2 a vydrží 18 hodin

Během konference WWDC představila společnost Apple dlouze diskutovaný MacBook s 15palcovým displejem, který je vybaven čipem M2 a 18hodinovou výdrží. Klasicky se chlubí lehkým a tenkým tělem.

Hackeři mohli tajně krást soubory z Google Disku, tvrdí experti

Bezpečnostní experti ve své zprávě uvádí, že hackeři mohli uživatelům Google Disku bez aktivované enterprise licence krást data bez zanechání jakýchkoliv stop. Google se dosud nevyjádřil.

Podvodníkům se povedlo získat modrý odznak ověření v Gmailu

Modrý odznak slouží jako perfektní indikátor toho, zda je odesílatel vámi přijaté zprávy důvěryhodný či nikoliv. Problém proto nastane ve chvíli, kdy jej získá podvodník.

Honor se pouští do čipového segmentu s novou dceřinou společností

Čínský technologický velikán Honor, který je znám především pro své smartphony, založil novou dceřinou společnost pro vývoj čipů. Vývoj má zasahovat i do oblasti AI.

Investoři by raději od Applu dostali generativní AI než headset, míní analytik

Známý analytik Ming-Chi Kuo je přesvědčen, že by investoři raději od Applu viděli generativní umělou inteligenci, která by mohla konkurovat ChatGPT, nežli headset. Ten totiž nemusí vydělávat tolik.

Některým uživatelům Pixel Watch se rozlepil a upadl zadní kryt

Vícero uživatelů napříč internetem hlásí problém s rozlepeným a upadnutým zadním krytem u chytrých hodinek Google Pixel Watch. Výrobce je naštěstí vstřícný a škodu napravuje.

Google chce umělou inteligencí zlepšit vyhledávání, zatím je ale moc pomalá

Google v rámci svých Search Labs testuje funkci, která vám má pomoct jednodušeji najít, co hledáte. Než se ale souhrn generovaný umělou inteligencí načte, trvá to i několik sekund.