Android 13 omezí stahování mimo Play Store, ale to je dobře

Google s novou verzí operačního systému Android plánuje omezit stahování aplikací ze zdrojů jiných, než je Play Store. Spíše než o reálné restrikce, jde ale o odražení virů.

Edge je novou dvojkou internetových prohlížečů, předehnal Safari

Nová analytická data ukazují současný stav trhu internetových prohlížečů. Edge od Microsoftu podle nich podílem předehnal Safari od Apple. Chrome si dál drží jisté vedení.

Anker začal prodávat obří 10 000 mAh MagSafe powerbanku

Pokud nemáte iPhone, tak vás tato novinka asi zajímat nebude. Přesto, když vaši pozornost upoutá něco, s čím nejste tolik spjati, tak z této magnetické powerbanky oči určitě nespustíte.

WhatsApp přidává slíbené reakce a sdílení 2GB souborů

WhatsApp konečně přidává dlouho očekávané novinky, jako jsou reakce na zprávy, sdílení 2GB souborů nebo přidávání až 512 lidí do skupiny. Vše by mělo být dostupné s příchodem nové aktualizace.

Odlehčený YouTube Go v srpnu skončí

Poprvé jsme o YouTube Go mohli slyšet v roce 2016. Aplikace slouží jako odlehčená verze YouTube aplikace pro slabší mobilní zařízení. Teď končí.

Kompaktní reproduktor se skvělým zvukem? Marshall jeden má

Marshall představil svůj první ultrakompaktní reproduktor, který nabídne pro firmu typický čistý a plný zvuk. Přichází i s novými funkcemi, které rozhodně nejsou k zahození.

Razer Blade 15 nabízí unikátní displej a potěší i procesorem

Společnost Razer představila nový notebook, který je unikátem díky svému displeji. Kromě toho potěší procesorem, grafickou kartou a pamětí. Dostupný bude ke konci letoška.

Google koupil MicroLED startup, nejspíš kvůli AR headsetům

Google se nejspíš na poli AR opravdu činí. Teď koupil startup, který vyrábí MicroLED displeje. Ty si v brýlích rozšířené reality určitě najdou své místo. Google prý vyvíjí i operační systém.

V Pekingu se projedete v taxíku bez řidiče

Společnost Baidu a startup Pony.ai získali povolení k provozu takzvaných „robotaxiků” bez řidičů v čínském Pekingu. I přesto musí dohlížet kontroloři na jízdu ve vozidlech s tímto povolením.

Apple se soudí s čipovým startupem za krádež obchodních tajemství

Jeden ze startupů zaměřujících se na výrobu čipů prý ukradl obchodní tajemství Apple. Mluvil podle něj s jeho bývalými zaměstnanci a získal od nich důležité informace i interní dokumenty.

Nový typ barevného e-ink displeje je tady! Co všechno umí a jak tato technologie funguje?

Jedna z nejznámějších firem v oblasti e-ink technologií právě oznámila nový typ displeje. Gallery 3 obraz ukazuje v barvách jako nikdy předtím. Co za tímto pokrokem stojí?

Toto budou procesory Ryzen 7000 s architekturou Zen 4

AMD odhalilo první přehled procesorů Ryzen 7000 s architekturou Zen 4. Nachází se zde kousky jak pro desktop, tak i pro notebooky. Co nám nabídnou a kdy vyjdou?