Chrome OS Flex je připraven oživovat staré a pomalé počítače

Společnost Google kromě Androidu vyvíjí i operační systém Chrome OS určený počítačům a notebookům. Pro jeho instalaci místo Windows nebo macOS je vhodný Chrome OS Flex. Vyšla jeho stabilní verze.

AMD odhaluje procesory pro Chromebooky s 15W spotřebou

AMD odhaluje řadu procesorů Ryzen 5000C, která je vytvořena speciálně pro Chromebooky. Všechny čtyři procesory budou mít spotřeby 15 W a takt nejlepšího z nich je 4,5 GHz.

ChromeOS testuje proměnnou obnovovací frekvenci

Google začal testovat proměnnou obnovovací frekvenci ve svém operačním systému Chrome OS. Funkce má za úkol předejít takzvanému roztržení obrazu a její příchod naznačuje zlepšení herních zážitků.

Chrome OS a hry? Přichází sem Steam

Podpora Steamu na noteboocích s Chrome OS je spekulovaná už relativně dlouho; teď konečně přichází alfa verze tohoto obchodu s hrami. Zatím je ale dostupná jen u některých modelů.

Chrome OS Flex bude výborný nejen pro starší zařízení

Google představil novou verzi svého systému Chrome OS, jež nese označení Flex. Vhodná by mohla být nejen pro starší zařízení, jelikož je jednoduchá a instalace netrvá dlouho.

Vozy Tesla prý nevysvětlitelně brzdí a YouTube předělává vzhled přehrávače na mobilech

Vítejte u dalšího čtvrtečního Stručně. Někteří majitelé vozů značky Tesla se potýkají s velkým problémem, auto jim totiž nevysvětlitelně samo brzdí. YouTube upravuje vzhled přehrávače na mobilech.

Kompletní Windows počítač v Minecraftu i s DOOMem!

Zajímavé změny pro vývojáře, velký průšvih výrobce disků Western Digital a jak postavit funkční Windows počítač v Minecraftu? To vše v tomto novinkovém souhrnu!

Chromebooky by se brzy mohly dočkat videoher

Google se snaží, aby si jeho odlehčený počítačový systém vedl skvěle ve všem, včetně videoher. Firma teď ohlásila partnerství s herním enginem Unity.

Samsung chystá ještě levnější Chromebook

Samsung se za své Chromebooky rozhodně nemusí stydět, jako jeden z největších výrobců těchto zařízení do repertoáru přidává ještě levnější zařízení.

Google kupuje společnost, která přeměňuje staré notebooky na Chromebooky

Google koupil tvůrce populárního softwaru CloudReady. Přispěje akvizice k rozšíření Chrome OS?