Microsoft chce z Xboxu udělat významného hráče

Phil Spencer, šéf herní divize Microsoftu, je otevřen dalším akvizicím s cílem udělat z Xboxu významného hráče v herním průmyslu. I přes značné investice teď neplánuje zdražovat konzole.

Microsoft možná chystá herní notebook pod značkou Surface

Na internetu se začala objevovat tabulka se specifikacemi možného herního notebooku od Microsoftu. Nabídnout má procesory Intel 12. generace a karty Nvidia GeForce RTX.

Bude po PS5 dražší i Xbox Series X/S? Microsoft se vyjádřil

Včera došlo k navýšení ceny PlayStationu 5 ve všech oblastech kromě Spojených států o 50 eur (u nás 1000 Kč) u konzole s Blu-ray mechanikou i digitální edice bez ní. Jak bude reagovat konkurence?

Microsoft kazí phishingové útoky ruských hackerů na evropské cíle

Společnost Microsoft sledovala skupinu SEABORGIUM, která pochází z Ruska, už od roku 2017. Své oběti se snaží nalákat na dokument s podvodným odkazem, který z ní dostane přihlašovací údaje.

Microsoft chystá Xbox Elite Series 2 v bílé barvě

Pokud vám vadí, že si Xbox Elite Series 2 nemůžete koupit v bílé barvě jako předchůdce tohoto ovladače, tak se to brzy změní. Bájný bílý ovladač odhaluje YouTuber.

Microsoft zlepšuje výkon konzole Xbox Series S

Společnost Microsoft aktualizovala dev kity a uvolnila „stovky megabajtů“ dodatečné paměti konzole Xbox Series S.. To by mělo přinést lepší plynulost her. Vývojáři si na omezenou paměť stěžovali.

Program odměn Microsoftu je nově dostupný i pro nás

Společnost Microsoft v tichosti rozšířila svůj bezplatný program Microsoft Rewards do dalších zemí, včetně České republiky a Slovenska. Už i my můžeme sbírat body a vyměnit je třeba za dárkové karty.

Microsoft varuje před velkou vlnou phishingových útoků

Dávejte si pozor, na jaké odkazy v e-mailech klikáte. Stále rozšířenější jsou totiž phishingové útoky, které jsou schopné obejít i dvoufázové ověření vašich účtů.

Microsoft prodává trička s tapetou Windows XP

Microsoft ve svém internetovém obchodě prodává kolekci oblečení s hardwarovou tematikou. Jedno má na zádech třeba legendární tapetu z operačního systému Windows XP.

S reklamami v předplatných Netflixu pomůže Microsoft

Při práci na levnějším předplatném Netflixu, které by bylo podporované reklamami, si společnost shání pomoc. Tu nabízí Microsoft. Má poskytnout svou technickou i prodejní expertízu.

Microsoft pokračuje v cestě umožnit hrát všem a přibližuje vylepšení cloudového hraní

Morgan Brown z Microsoftu představil několik zajímavých novinek, kterými bude obohacena služba Xbox Cloud Gaming, která je součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate.

Microsoft, Meta a další pracují na standardech pro metaverzum

Metaverzum v poslední době skloňuje velká skupina společností. Co to vlastně je a jak bude možné tvořit pro něj obsah? Na to se bude snažit přijít 36 společností v čele s Microsoftem a Metou.

Microsoft stahuje umělou inteligenci rozpoznávající emoce

Kontroverzní umělá inteligence z dílen Microsoftu, která měla rozpoznávat lidské emoce, je stažena z veřejného přístupu. Společně s ní mizí i další podobné dříve dostupné systémy.

Microsoft Defender teď může chránit i vás

Microsoft Defender se od firem dostává k běžným předplatitelům Office 365. Nainstalovat si ho můžete jak na počítač, tak na mobil. Ochranu nabídne napříč všemi vašimi zařízeními.

Microsoft chce přerušení Teams hovorů vyřešit AI

Umělá inteligence má aplikaci Microsoft Teams pomoct s přerušením spojení při hlasových hovorech. Eliminovat má například i ozvěnu, obecně chce předcházet rušivým šumům.

I Microsoft už má svůj nástroj na tvorbu webovek

Platformy pro tvorbu webových stránek bez nutnosti psát kód v posledních letech zažívají velkou vlnu popularity. Na té se se svým nástrojem chce svést i Microsoft.

Budoucnost bez hesel? Google, Microsoft i Apple o ni usilují

Hesla jsou problémem. Když jsou dlouhá a komplikovaná, stanou se dobrým zabezpečením, lidé si ale takové řady číslic a symbolů pamatují jen zřídkakdy. Proto se hledá náhrada.

Xbox Series X/S překonávají PS5 na klíčových trzích, chlubí se Microsoft

Je to velká věc. Konzole od Microsoftu se po fiasku s Xboxem One začínají zvedat a americká společnost si postupně ukrajuje větší a větší kus pomyslného koláče.

Microsoft schovává velikost systémových aplikací

Windows 11 přichází s kolekcí předinstalovaných aplikací, které dohromady zabírají asi 1,5 GB z celkového uložiště. Systém se ale sám přiznává k výrazně menší části z tohoto obsazeného místa.

Xbox Series X/S jde na dračku, Microsoft měl nejlepší březen v historii

Březen 2022 si budou v Microsoftu dobře pamatovat. Jde totiž o nejlepší březen ve Spojených státech amerických v celé historii značky Xbox. Jaké hry se nejvíce prodávaly?

Microsoft si zaplatil za to, aby měl přednostně čipy pro Xbox Series

Od podzimu minulého roku si hráči po celém světě všímají jedné věci. V internetových obchodech je mnohem snazší koupit Xbox Series X než PlayStation 5 a ještě snazší je koupit levnější Series S.

Microsoft by mohl přidat reklamy do Windows 11?

Microsoft přidává v testovací verzi Windows 11 nový banner. Pojďte se s námi podívat, proč by to mohl být problém a co všechno Microsoft zkusil v minulosti.

Feed v Microsoft Edge vám umožní odebírat nová videa YouTuberů

Microsoft začal ve svém prohlížeči Edge testovat novou funkci, která vám umožní sledovat některé YouTubery. Jejich videa se vám následně budou zobrazovat ve speciálním feedu v kolekcích.

Microsoft ukončil výrobu všech modelů Xboxu One už dávno, zatímco Sony má s PS4 pokračovat

Konec jedné éry. Microsoft kompletně ukončil výrobu všech konzolí Xbox One, zatímco konkurenční Sony chce pokračovat ve výrobě nových kusů PlayStationu 4 i v roce 2022.

Microsoft se vás novými hláškami snaží odradit od instalace Google Chrome

Microsoft se novými informativními okénky snaží odradit uživatele Windows od instalace prohlížeče Google Chrome, dokonce tvrdí, že Chrome vypadá jak z roku 2008.

Microsoft znefunkčnil možnost, aby se po vyhledávání lupou otevřel cizí prohlížeč

Po vyhledávání lupou šlo ve Windows 11 nastavit, aby se místo Microsoft Edge otevíral jiný volitelný prohlížeč. Microsoft tuto „chybu“ opravil, možnost volby v tomto případě prý není adekvátní.

Microsoft chystá dokument nejen o prvním Xboxu a láká na série Halo

U příležitosti 20. výročí Xboxu představil Microsoft šestidílný dokumentární film Power On – The Story of Xbox, který nás zavede do zákulisí zrodu první konzole americké společnosti.

Microsoft rozdává poukázky do svého obchodu

Vánoce se blíží a Microsoft uživatelům na e-mail zasílá dárkové poukázky do svého online obchodu. Pokud podobnou do schránky dostanete i vy, nemusí se jednat o podvod.

Microsoft Store se při stahování her začne podobat Steamu

Microsoft plánuje s aktualizací vylepšit způsob, jakým se přes jeho služby na počítače stahují hry. Nově jim budete podobně jako na Steamu moci určit třeba umístění.

Microsoft ohlásil Windows 11 SE a Surface Laptop SE

Microsoft nedávno ohlásil nový Windows 11 SE spolu se Surface Laptop SE, obě novinky by mohly vyhovovat školám, žákům a studentům, přičemž nový notebook se pyšní příjemnou cenou.

Microsoft a Sega chtějí společně vytvářet hry nové generace

Společnosti Microsoft a Sega v neděli oznámily uzavření strategické aliance. Skrz partnerství chtějí vytvářet hry nové generace. Sega bude možnosti zkoumat s využitím cloudové infrastruktury.

Nové rozšíření paměti pro Xbox Series X/S

Microsoft ohlásil, že se Xbox Series X/S dočká nového příslušenství, jmenovitě karet, které rozšíří úložiště konzole. Nová zařízení budou ve dvou variantách – 2 TB a 512 GB.

Mají konzolisté „právo na opravu“? Microsoft reaguje na výzvu neziskovky

Microsoft uzavřel dohodu s neziskovou společností As You Sow, která se snaží donutit výrobce elektroniky, aby respektovali právo spotřebitele na dostupnou opravu. Co z toho plyne pro majitele Xboxu?

Apple z her vydělává více než Microsoft, Nintendo, Sony a Activision dohromady

Díky soudnímu sporu mezi Epic Games a Apple vyšlo na povrch mnoho dat, která bychom se jinak nedozvěděli. Mimo jiné i to, že Apple z her vydělává více než mnozí velcí hráči trhu.

Microsoft se úplně zbavuje hesel

Microsoft vás nově nebude nutit, abyste s účtem měli spojené heslo. Místo toho se přihlásíte třeba pomocí otisku prstu. Alternativní metody přihlášení podporuje už od března.

Den Emoji: Google jich 1 000 vylepšuje, Microsoft vrací Clippy a další emoji novinky

Ačkoli není den emoji nějak známý, společnosti ho a předešlé dny letos využily k představení mnoha novinek na poli ikonek, které se staly nedílnou součástí komunikace přes internet.

Rezervace Steam Decku na Ebay, Xiaomi předehnalo Apple a Microsoft Teams převlékne kabát

Galaxy Watch dostanou větší uložiště, nová architektura procesorů od AMD se nejspíš zdraží a mnoho dalšího v nedělním vydání technologického Stručně!

Microsoft chce do obchodu Windows 11 integrovat Steam a Epic Games Store

Microsoft při prezentaci Windows 11 uvedl, že nový operační systém je určen pro hráče. V souvislosti s tímto přístupem společnost mimo jiné kompletně přepracovala Microsoft Store.

Microsoft představil na E3 i nový hardware – ledničku

Ještě letos si budou moci zájemci koupit miniledničku v designu konzole Xbox Series X. Microsoft trumfnul hatery a posměváčky, kteří si utahovali z podoby konzole. Mem se stal realitou.

Microsoft ukazuje možnosti a barvy svého ovladače

Microsoft se zaměřil na ukázku možností a barev svého Xbox ovladače. Barevných kombinací je celá řada. Kromě nich zaujme možnost nakonfigurovat si jednotlivá tlačítka.

Microsoft testuje řešení, aby ztížil překupníkům nákup Xboxu Series X/S

Konzole nové generace jsou nedostatkovým zbožím. Společnosti Microsoft a Sony z důvodu nedostatku polovodičů nedokážou vyrobit potřebné množství, aby uspokojily vysokou poptávku ze strany hráčů.

Tři nové zranitelnosti procesorů, Microsoft mění výchozí font a Yahoo mění majitele

Vítejte u dalšího vydání technologického Stručně. Možné změny v předplatném Apple Music, laptopový procesor i9-11950H poprvé zachycen a Florida zakazuje banovat politiky na sociálních sítích.

Microsoft nekoupil Discord, Facebooku hrozí další únik dat a zatím nejmenší zařízení Polaroidu

Ani ve čtvrtek jsme nezapomněli na pravidelné technologické Stručně. Logitech představil alternativu k Magic Keyboard pro iPad Pro a Android 12 vyčistí nepořádek po nepoužívaných aplikacích.

Microsoft představil Surface Laptop 4

Microsoft představil další řadu svých notebooků Surface Laptop 4, které tentokrát nabízí jak variantu s procesorem od Intelu, tak variantu s procesorem od AMD, a to u obou velikostní modelů.

Velký únik Facebookových účtů, Microsoft prodává AR brýle armádě a LG končí s mobily

V dnešním díle se dozvíte, za co dostane Microsoft od americké armády 420 miliard korun, jak fungují nové kanály Discordu kopírující Clubhouse a společně vzdáme hold končící mobilní divizi LG.

Microsoft bude vyrábět xboxové miniledničky

Mem se zhmotní ve skutečný produkt. Manažer Microsoftu slíbil, že firma začne vyrábět miniledničky s designem konzole, pokud fanoušci podpoří twitterový účet Xboxu v anketě Best of Tweets.

Microsoft prodá americké armádě 120 000 AR headsetů

Americká společnost Microsoft vyhrála tendr na dodání 120 000 AR headsetů pro americkou armádu. Celkem si díky spolupráci přijde na 22 miliard dolarů. V boji přináší vojákům řadu taktických výhod.

Microsoft chce koupit Discord a přejmenuje Xbox Live

Microsoft plánuje koupit platformu Discord za deset miliard dolarů a přejmenuje Xbox Live na Xbox Network. Discord zažil velký nárůst a v současnosti má měsíčně asi 100 milionů aktivních uživatelů.

Microsoft nabízí Discordu miliardy?!

One Plus odhalilo dva nové telefony, AMD oznámilo, že nebude blokovat těžbu kryptoměn a Microsoft konečně chystá svou cloudovou platformu i pro iOS zařízení a počítače.

Microsoft žádá AMD o pomoc s nedostatkem Xbox Series X/S

Nová generace konzolí se potýká s nedostatkem produkce, málo jich pravděpodobně bude do dubna/apríla. Microsoft teď požádal AMD o zvýšení produkce tak, aby nových Xboxů bylo dost.

Konec závislosti na Intelu? Microsoft údajně vyvíjí vlastní procesory

Nové čipy by měly pohánět datová centra, ale také tablety a notebooky řady Surface.

Unikátní „skládačka“ Microsoft Surface Duo míří do Evropy

Po premiéře v Americe je na řadě Evropa. Podle zákulisních informací by měl unikátní hybrid zavítat na první evropské trhy už na jaře příštího roku.

Microsoft obejde Apple a Xbox Game Pass na iOS nabídne jinak

Společnost pracuje na řešení, které umožní uživatelům s telefony a tablety od Applu využívat xCloud a rozsáhlou knihovnu her Xbox Game Pass. Nebude to ale hned.

Microsoft za dva měsíce zkombinuje Game Pass a xCloud do jednoho předplatného

Plus informace o podpoře Xboxu One a detaily o nadcházející prezentaci her Xbox Game Studios, která zahrne pouze hry, nikoliv informace o hardwaru.

Microsoft představuje architekturu Xbox Velocity, která pohání nejvýkonnější konzoli na světě

Architektura Xbox Velocity byla navržena jako dokonalé řešení pro streamování herních dat a skládá se ze čtyř hlavních komponent, včetně vlastního NVME SSD disku.

Microsoft po vývojářích vyžaduje, aby hráči mohli své hry převést na novou generaci zcela zdarma

Dle několika zpráv se zdá, že společnost Microsoft vyžaduje po vývojářích, aby využili Smart Delivery či jinou funkci, která hráčům nabídne bezplatný převod vlastněných her na nové generace.

Microsoft zavírá všechny kamenné prodejny Microsoft Store

Americká společnost se bude soustředit na digitální prodej a poradnu. Současně několik vyvolených prodejen projde změnou a budou z nich zážitková centra.