Microsoft Edge dostane speciální režim pro hráče

Vypadá to, že Microsoft Edge brzy nabídne novou funkci zaměřenou primárně na hráče. V testovací verzi Canary byl spatřen nový režim, jenž přináší podobné funkce jako konkurenční Opera GX.

ChatGPT bude získávat informace skrz Microsoft Bing

Microsoft během úterní konference ohlásil, že ChatGPT bude využívat jeho vyhledávač Bing pro získávání aktuálních dat. Funkce prý bude k dispozici i uživatelům bezplatné verze.

Microsoft může na Windows nabídnout Quick Resume z Xboxu

Jednou ze zajímavých funkcí konzolí Xbox Series X/S je Quick Resume, umožňuje uživatelům během několika sekund přejít mezi posledními odehranými hrami a pokračovat ve hře přesně tam, kde skončili.

Microsoft Bing se chce stát defaultním vyhledávačem ve Firefoxu

Společnosti Mozilla letos končí smlouva s Googlem a Microsoft tak bude usilovat o to, aby se Bing stal defaultním vyhledávačem prohlížeče Firefox. V budoucnu by ale mohl mít i vyšší ambice.

Microsoft chystá významnou změnu widgetů pro Windows 11

Technologický gigant Microsoft plánuje velkou změnu widgetů pro svůj operační systém Windows 11. Podle posledních zpráv by uživatelům mohlo být umožněno připínat si widgety přímo na plochu.

Nová pozadí do Microsoft Teams prý zvýší vaši produktivitu

Společnost Microsoft se rozhodla podpořit produktivitu uživatelů programu Teams, a to velmi netradičním způsobem: vydáním nových virtuálních pozadí pro videohovory.

Microsoft Edge už není dvojkou mezi počítačovými prohlížeči, míní analytici

Scéně desktopových prohlížečů bezkonkurenčně vládne Google Chrome a druhou příčku až doteď držel Microsoft Edge. Ten byl ale nyní těsně předehnán svým konkurentem z Cupertina.

Microsoft chce konkurovat Applu s vlastními ARM čipy

Technologický gigant hledá nové pracovníky a inzeráty nasvědčují tomu, že by je využil pro vývoj vlastních čipů založených na architektuře ARM, kterým by mohl konkurovat Applu.

Microsoft se snaží přebrat uživatele Google Bard zákeřným způsobem

Redmondský gigant Microsoft patrně nepřeje svému protějšku Google ani to málo uživatelů, které Bard v testovací fázi aktuálně má. Snaží se mu je přebrat poměrně zákeřným způsobem.

Microsoft pracuje na čipech pro umělou inteligenci

Microsoft se s čipy pohánějícími AI na jeho serverech nechce spoléhat na Nvidii. Pracuje místo toho na vlastní obdobě čipů, podobně, jako už to dělá třeba Google.

U OneDrive to nekončilo. Microsoft v nabídce Start dává další doporučení

Microsoft testuje v nabídce Start oranžový vykřičník, který odkazuje na doporučení týkající se účtu Microsoft či zálohování dat. Jde o reklamy, nebo rady od srdce?

Microsoft prodával software do Ruska i přes sankce, tvrdí americká vláda

Dle vyjádření vlády USA firma nepřímo, ale vědomě obcházela sankce uvalené na obchod s Ruskem. Svůj software prodávala partnerům, kteří ho poté nabízeli na Ruském trhu.

Microsoft přidává AI chatbota Bing do klávesnice SwiftKey

Microsoft přidal chatbota Bing AI do své populární klávesnice SwiftKey. Aktuálně je dostupný pouze v testovací verzi a umožňuje rychlejší a snazší přístup k informacím.

Už běží testování sdílených karet v prohlížeči Microsoft Edge

I vy se můžete přihlásit do testovacího programu, v rámci něhož si budete moci vyzkoušet funkci Pracovních prostorů v Microsoft Edge. Ta umožňuje sdílení karet mezi kolegy či známými.

Otravuje vás automatické přehrávání videí online? Microsoft Edge tomu zabrání

Microsoft momentálně testuje funkci, která uživatelům jeho prohlížeče Edge umožní blokaci automaticky přehrávaného obsahu na webových stránkách. Podívejte se, jak bude vypadat.

Microsoft opravil bug, který umožňoval obnovit ořezané fotky

Počítače s operačními systémy Windows 10 a Windows 11 dostaly aktualizaci, která přináší opravu nebezpečného bugu. Z ořezaných obrázků totiž šlo získat odejmutý obsah.

Microsoft Loop možná usnadní pracovní komunikaci i vám. Nechybí mu ani AI

Redmondský gigant Microsoft spustil aplikaci Loop, která má za cíl usnadnit pracovní komunikaci. Snaží se o propojení dosud známých kancelářských programů. Nechybí ani podpora umělé inteligence.

3D avatary pomalu míří do Microsoft Teams

Konečně se máme dočkat unkce, kterou nám Microsoft slibuje už od roku 2021. 3D avatary v Microsoft Teams nabídnou příjemnou alternativu k tomu mít zapnutou webkameru.

Microsoft Copilot změní způsob, jakým používáme kancelářské aplikace

Microsoft ohlásil funkci Copilota, který vám s prací pomůže napříč aplikacemi Microsoft 365. A to ať už jde o třídění emailů, psaní dokumentů nebo tvorbu prezentací.

Delší konverzace s Bing AI zabíjí kvalitu odpovědí, potvrdil Microsoft

Technologický gigant Microsoft se vyjádřil k současné situaci okolo umělé inteligence ve vyhledávači Bing, který se po delším povídání opakuje, nebo dokonce předkládá nesmyslné informace.

Microsoft Bing bude chytřejší vyhledávač, čeká ho obsáhlá integrace ChatGPT

Technologický gigant Microsoft plánuje ve velkém investovat do společnosti OpenAI a chce využívat její služby ve svých aplikacích. Vyhledávač Bing se dočká spousty nových funkcí díky ChatGPT.

Microsoft zdražuje Xbox Series X a Xbox Series S, ale zatím pouze v Japonsku

Společnost Microsoft přichází se zdražením na trhu, kde výrazně bojuje o přízeň hráčů. Řeč je o Japonsku. Hrozí zdražení Xboxu Series X/S také Evropě a dalším regionům?

Microsoft a OpenAI oznamují dlouhodobé partnerství

Technologický gigant Microsoft oznamuje dlouhodobé partnerství s neziskovou organizací OpenAI, která přinese mnohamiliardé investice pro další výzkum a vývoj.

Technologický gigant Microsoft propustí 10 000 lidí

Redmondský gigant oznámil velké propouštění. Z Microsoftu do 31. 3. 2023 odejde přibližně 10 000 lidí, což představuje 4,5 % z celkového počtu více než 220 000 zaměstnanců.

Kolik Microsoft prodělává na každé konzoli Xbox Series?

Informace o dotování konzolí není překvapivá. V tomhle světě je zcela běžné, že výrobci konzolí v prvních letech od vydání nové generace prodělávají a dohánějí to na službách a hrách.

Takto bude možná vypadat Windows 12. Microsoft omylem odhalil design nového systému

Na konferenci Microsoft Ignite odhalil technologický gigant nové produkty, fanouškům ale neunikl jeden snímek, který možná odhaluje vzhled systému Windows 12.

Nejvýkonnější 2v1? Takto Microsoft prezentuje svůj nový Surface Pro 9

Microsoft představil nový notebook 2v1, který prezentuje jako nejvýkonnější zařízení svého druhu. Surface 9 Pro nabízí slušnou výbavu, ale to se odráží i na ceně, která není nízká.

Microsoft chce z Xboxu udělat významného hráče

Phil Spencer, šéf herní divize Microsoftu, je otevřen dalším akvizicím s cílem udělat z Xboxu významného hráče v herním průmyslu. I přes značné investice teď neplánuje zdražovat konzole.

Microsoft kazí phishingové útoky ruských hackerů na evropské cíle

Společnost Microsoft sledovala skupinu SEABORGIUM, která pochází z Ruska, už od roku 2017. Své oběti se snaží nalákat na dokument s podvodným odkazem, který z ní dostane přihlašovací údaje.

Microsoft zlepšuje výkon konzole Xbox Series S

Společnost Microsoft aktualizovala dev kity a uvolnila „stovky megabajtů“ dodatečné paměti konzole Xbox Series S.. To by mělo přinést lepší plynulost her. Vývojáři si na omezenou paměť stěžovali.

Microsoft varuje před velkou vlnou phishingových útoků

Dávejte si pozor, na jaké odkazy v e-mailech klikáte. Stále rozšířenější jsou totiž phishingové útoky, které jsou schopné obejít i dvoufázové ověření vašich účtů.

Microsoft prodává trička s tapetou Windows XP

Microsoft ve svém internetovém obchodě prodává kolekci oblečení s hardwarovou tematikou. Jedno má na zádech třeba legendární tapetu z operačního systému Windows XP.

S reklamami v předplatných Netflixu pomůže Microsoft

Při práci na levnějším předplatném Netflixu, které by bylo podporované reklamami, si společnost shání pomoc. Tu nabízí Microsoft. Má poskytnout svou technickou i prodejní expertízu.

Microsoft pokračuje v cestě umožnit hrát všem a přibližuje vylepšení cloudového hraní

Morgan Brown z Microsoftu představil několik zajímavých novinek, kterými bude obohacena služba Xbox Cloud Gaming, která je součástí předplatného Xbox Game Pass Ultimate.

Microsoft, Meta a další pracují na standardech pro metaverzum

Metaverzum v poslední době skloňuje velká skupina společností. Co to vlastně je a jak bude možné tvořit pro něj obsah? Na to se bude snažit přijít 36 společností v čele s Microsoftem a Metou.

Microsoft stahuje umělou inteligenci rozpoznávající emoce

Kontroverzní umělá inteligence z dílen Microsoftu, která měla rozpoznávat lidské emoce, je stažena z veřejného přístupu. Společně s ní mizí i další podobné dříve dostupné systémy.

Microsoft Defender teď může chránit i vás

Microsoft Defender se od firem dostává k běžným předplatitelům Office 365. Nainstalovat si ho můžete jak na počítač, tak na mobil. Ochranu nabídne napříč všemi vašimi zařízeními.

Microsoft chce přerušení Teams hovorů vyřešit AI

Umělá inteligence má aplikaci Microsoft Teams pomoct s přerušením spojení při hlasových hovorech. Eliminovat má například i ozvěnu, obecně chce předcházet rušivým šumům.

Microsoft schovává velikost systémových aplikací

Windows 11 přichází s kolekcí předinstalovaných aplikací, které dohromady zabírají asi 1,5 GB z celkového uložiště. Systém se ale sám přiznává k výrazně menší části z tohoto obsazeného místa.

Microsoft by mohl přidat reklamy do Windows 11?

Microsoft přidává v testovací verzi Windows 11 nový banner. Pojďte se s námi podívat, proč by to mohl být problém a co všechno Microsoft zkusil v minulosti.

Feed v Microsoft Edge vám umožní odebírat nová videa YouTuberů

Microsoft začal ve svém prohlížeči Edge testovat novou funkci, která vám umožní sledovat některé YouTubery. Jejich videa se vám následně budou zobrazovat ve speciálním feedu v kolekcích.

Microsoft znefunkčnil možnost, aby se po vyhledávání lupou otevřel cizí prohlížeč

Po vyhledávání lupou šlo ve Windows 11 nastavit, aby se místo Microsoft Edge otevíral jiný volitelný prohlížeč. Microsoft tuto „chybu“ opravil, možnost volby v tomto případě prý není adekvátní.

Microsoft chystá dokument nejen o prvním Xboxu a láká na série Halo

U příležitosti 20. výročí Xboxu představil Microsoft šestidílný dokumentární film Power On – The Story of Xbox, který nás zavede do zákulisí zrodu první konzole americké společnosti.

Microsoft rozdává poukázky do svého obchodu

Vánoce se blíží a Microsoft uživatelům na e-mail zasílá dárkové poukázky do svého online obchodu. Pokud podobnou do schránky dostanete i vy, nemusí se jednat o podvod.

Microsoft se úplně zbavuje hesel

Microsoft vás nově nebude nutit, abyste s účtem měli spojené heslo. Místo toho se přihlásíte třeba pomocí otisku prstu. Alternativní metody přihlášení podporuje už od března.

Microsoft chce do obchodu Windows 11 integrovat Steam a Epic Games Store

Microsoft při prezentaci Windows 11 uvedl, že nový operační systém je určen pro hráče. V souvislosti s tímto přístupem společnost mimo jiné kompletně přepracovala Microsoft Store.

Microsoft ukazuje možnosti a barvy svého ovladače

Microsoft se zaměřil na ukázku možností a barev svého Xbox ovladače. Barevných kombinací je celá řada. Kromě nich zaujme možnost nakonfigurovat si jednotlivá tlačítka.

Tři nové zranitelnosti procesorů, Microsoft mění výchozí font a Yahoo mění majitele

Vítejte u dalšího vydání technologického Stručně. Možné změny v předplatném Apple Music, laptopový procesor i9-11950H poprvé zachycen a Florida zakazuje banovat politiky na sociálních sítích.

Microsoft představil Surface Laptop 4

Microsoft představil další řadu svých notebooků Surface Laptop 4, které tentokrát nabízí jak variantu s procesorem od Intelu, tak variantu s procesorem od AMD, a to u obou velikostní modelů.

Velký únik Facebookových účtů, Microsoft prodává AR brýle armádě a LG končí s mobily

V dnešním díle se dozvíte, za co dostane Microsoft od americké armády 420 miliard korun, jak fungují nové kanály Discordu kopírující Clubhouse a společně vzdáme hold končící mobilní divizi LG.

Microsoft bude vyrábět xboxové miniledničky

Mem se zhmotní ve skutečný produkt. Manažer Microsoftu slíbil, že firma začne vyrábět miniledničky s designem konzole, pokud fanoušci podpoří twitterový účet Xboxu v anketě Best of Tweets.

Microsoft prodá americké armádě 120 000 AR headsetů

Americká společnost Microsoft vyhrála tendr na dodání 120 000 AR headsetů pro americkou armádu. Celkem si díky spolupráci přijde na 22 miliard dolarů. V boji přináší vojákům řadu taktických výhod.

Microsoft chce koupit Discord a přejmenuje Xbox Live

Microsoft plánuje koupit platformu Discord za deset miliard dolarů a přejmenuje Xbox Live na Xbox Network. Discord zažil velký nárůst a v současnosti má měsíčně asi 100 milionů aktivních uživatelů.

Microsoft nabízí Discordu miliardy?!

One Plus odhalilo dva nové telefony, AMD oznámilo, že nebude blokovat těžbu kryptoměn a Microsoft konečně chystá svou cloudovou platformu i pro iOS zařízení a počítače.

Konec závislosti na Intelu? Microsoft údajně vyvíjí vlastní procesory

Nové čipy by měly pohánět datová centra, ale také tablety a notebooky řady Surface.

Unikátní „skládačka“ Microsoft Surface Duo míří do Evropy

Po premiéře v Americe je na řadě Evropa. Podle zákulisních informací by měl unikátní hybrid zavítat na první evropské trhy už na jaře příštího roku.

Microsoft zavírá všechny kamenné prodejny Microsoft Store

Americká společnost se bude soustředit na digitální prodej a poradnu. Současně několik vyvolených prodejen projde změnou a budou z nich zážitková centra.