Apple ukončuje značku iPod a přeruší výrobu iPod Touch

Giganti na poli trhu softwaru dělají zřejmě jarní úklid. Tento měsíc jsme psali již o ukončení provozu YouTube Go a Stations od Spotify. Apple se rozhodl ponechat iPod věčnému spánku také.

Budoucnost bez hesel? Google, Microsoft i Apple o ni usilují

Hesla jsou problémem. Když jsou dlouhá a komplikovaná, stanou se dobrým zabezpečením, lidé si ale takové řady číslic a symbolů pamatují jen zřídkakdy. Proto se hledá náhrada.

Apple se soudí s čipovým startupem za krádež obchodních tajemství

Jeden ze startupů zaměřujících se na výrobu čipů prý ukradl obchodní tajemství Apple. Mluvil podle něj s jeho bývalými zaměstnanci a získal od nich důležité informace i interní dokumenty.

Absence nabíječky v balení iPhone stála Apple soud. Prohrál jej

Apple od roku 2020 do krabiček iPhonů nepřidává nabíječku a drátová sluchátka. V Brazílii se kvůli tomu zákazník soudil a spor vyhrál, díky čemuž mu musí společnost zaplatit.

Dodavatelé Apple za poslední rok zdvojnásobili využití čisté energie

Společnost Apple oznámila, že její dodavatelé od minulého roku využívají až dvojnásobek čisté energie. Apple se také pyšní i další podporou obnovitelných zdrojů.

Apple omylem odhalil část svojí letošní série?

Fanoušky Apple možná potěší, že se už teď dozvídáme něco o letošní sérii iPhonů. Jde o novou nabíječku, která má u firmy zatím nevídanou sílu, a kromě iPhonu by mohla zároveň nabít i vaše Apple Watch.

Apple, Facebook a Discord omylem předali data hackerům

Uplynuly zatím tři měsíce v tomto roce a již jsme zaznamenali mnoho kybernetických útoků. Tentokrát hackeři použili trik, který jsme v těchto oblastech neočekávali.

Nový zákon může donutit Apple povolit aplikace mimo App Store

Společnost Apple za přednost svých zařízení považuje uzavřený ekosystém, do kterého nelze instalovat aplikace mimo těch, které stáhnete z App Store. Tomu ale může být v budoucnu konec.

Nothing potvrdil mobilní telefon, chce být rivalem Apple

Nothing na své středeční konferenci sice neukázal specifikace ani vzhled svého telefonu, potvrdil jej ale a zmínil i vlastní nástavbu na operační systém Android. Firma chce vybudovat ekosystém.

Universal Control je jednou z nejlepších funkcí Apple za poslední roky

Skoro před rokem nám Apple poprvé ukázal Universal Control; funkci s jejíž pomocí můžete s jednou klávesnicí a myší přepínat mezi Macem a iPadem. Novinka s omezenou audiencí je vychytaná a užitečná.

M1 Ultra není rychlejší než RTX 3090 navzdory grafům Apple

Grafy při představení čipu M1 Ultra ukazovaly nejen jeho úžasnou energetickou úspornost, ale i to, že v relativním grafickém výkonu předčí RTX 3090. Podle testů tomu tak ale není.

Apple nejspíš pracuje na 20" ohebném displeji

Mezi auto či VR brýle se teď na list potenciálních produktů Apple řadí i dvacetipalcový laptop, který by se mohl stát hybridem mezi iPadem a Macy. Prodávat by ho mohla společnost začít v roce 2026.

Zapište si do kalendáře 8. 3., Apple Event přichází! Na co se připravit?

Opět, po půl roce, přichází další konference společnosti Apple, tentokrát s názvem Peak Performance. Tradičně jsme se dočkali marketingového obrázku a videa oznamujícího další velký den.

Apple odpověděl na agresi Ruska. Zastavil tam prodeje

Od nynějška si v Rusku nikdo nekoupí Apple produkty. Ani mobily a ani počítače. Mimo zastavení prodejů se společnost Apple také rozhodla smazat z App Store dvě ruské aplikace.

Apple si patentoval počítač v klávesnici

Kromě notebooků, desktopů a tabletů by mohl Apple vyrábět také počítače zabudované v klávesnici. Aspoň to vyplývá z nově zveřejněného patentu firmy.

M2 čip od Apple letos obohatí čtyři nové MacBooky

V listopadu roku 2020 přišel na svět výkonný a zároveň velmi úsporný čip M1 pro řadu zařízení od společnosti Apple. Letos by mohl přijít M2 ještě s lepším výkonem.

Novinky o Apple AR brýlích a sluchátka, která nikdy nebudete muset sundat!

Apple za svoji existenci zabil spoustu slibovaných produktů. Teď to však vypadá, že se konečně jednoho dočkáme. Apple brýle by mohly konečně rozšířit AR produkty více zákazníkům.

Zaměstnanci Apple Store chtějí založit odbory. Bojí se odposlechů

Zaměstnanci amerických obchodů Apple Store se podle zdrojů listu The Washington Post chystají založit odbory. Domlouvají se přes šifrované aplikace a mobily s Androidem, bojí se totiž odposlechů.

AR brýle Apple nejspíš poběží na novém „realityOS“

Na VR či AR headset z dílen Apple si nejspíš budeme muset ještě chvíli počkat. Na uložištích kódu App Store se ale už teď objevily reference na systém „realityOS“, který by tato zařízení mohl pohánět.

Apple "omylem" odposlouchával naše konverzace?

Apple kvůli chybě omylem odposlouchával naše konverzace, SpaceX přišel o spoustu svých satelitů a Android 12 konečně přijde na více telefonu! To vše a samozřejmě ještě víc v této epizodě.

Apple poslouchal některé konverzace se Siri, i když jste odmítli

Apple kvůli bugu dostal do svých datových center záznamy konverzací se Siri i od části uživatelů, kteří takovéto zpracování odmítnuli. Problém byl s novou aktualizací vyřešen.

V březnu Apple představí vylepšený iPhone SE

Za rohem je další prezentace firmy Apple. S tím přichází i otázka, co nového nám za měsíc vlastně představí. Podle zdrojů toho nebude málo. Pojďme se podívat, co to bude.

Apple Music si trochu utahuje ze Spotify a prodeje telefonů v roce 2021 vzrostly

Po víkendu se opět vidíme u pondělního Stručně. Prodeje chytrých telefonů v roce 2021 vzrostly a Apple Music si tak trochu utahuje ze Spotify. Jak? To se dozvíte ve Stručně!

Apple hlásí nejlepší čísla dosud

Koncem ledna přichází zprávy o příjmech společností z roku předešlého. Apple rozhodně nemusí být zahanben, jde o nejlepší čísla, kterých zatím společnost dosáhnula.

Apple vyplatil přes dva miliony za nalezení zranitelnosti

Apple těm, kteří mu nebezpečnou zranitelnost nahlásí, vyplácí odměny, aby učinili spíše takto, než aby problém zneužili. Společnost teď vyplatila dosud zřejmě největší takovou odměnu.

Apple VR se výkonem i cenou vyrovná MacBooku Pro

Nová dávka spekulací o VR brýlích od Applu. Co bude headset pohánět, co bude umět, kolik bude stát a jak se vlastně bude jmenovat?

Apple těží ze šikany uživatelů s Androidem, tvrdí Google

Barevné rozlišování mezi uživateli s iPhonem a ostatními mobily v aplikaci iMessage od Applu může být záminkou k šikanování, tvrdí zástupce Googlu a obviňuje Apple, že toho využívá ve svůj prospěch.

Apple bude opět ubírat. O co přijde iPhone tentokrát?

Po odstranění jack konektoru z iPhonu a sluchátek a nabíjecího adaptéru z krabičky telefonu se Apple údajně chystá na další „redukci.“ Shoduje se na tom hned několik nezávislých zdrojů.

Headset virtuální reality od Apple bude nejspíš zaměřen na hráče

Nové úniky ukazují, že spekulovaný headset virtuální reality od Apple bude chtít zacílit na hráče, nabídl by tak třeba i vlastní obchod s aplikacemi. Dříve se mluvilo spíše o testovacím zařízení.

Manipuluje Apple s recenzemi na App Store?

Náhlé, a hlavně výrazné zlepšení hodnocení aplikace Podcasty na App Store vzbudilo podezření, zda Apple neupravuje hodnocení vlastních aplikací. K tématu se vyjádřil i Tim Sweeney z Epic Games.

Apple začne prodávat součástky, svůj iPhone si tak opravíte i doma

Apple představil novou službu, díky které si budete moci opravit svůj iPhone z pohodlí domova. Společnost totiž začne prodávat originální součástky, o záruku s opravou nepřijdete.

Apple pokořil prodejní rekord. Za dvě sekundy utržil stovky milionů

Čínské e-shopy hlásí rekordní úspěch letošní slevové akce Singles Day. K nejprodávanějším produktům patřily mobilní telefony od Applu. Díky tomu společnost pokořila prodejní rekord.

Apple musí povolit alternativní platební metody v aplikacích

Jediný bod, ve kterém při soudu s Epic Games Apple prohrál, bylo nastavení pravidel App Store zakazující odkazování na jiné platební metody. To teď musí nehledě na odvolání Apple povolit.

Nová pravidla Apple o sledování uživatelů stála sociální sítě 220 miliard

Apple na svých zařízeních začal vyžadovat, aby společnosti sledovaly uživatele pouze s jejích souhlasem, tato pravidla sociální sítě závislé na reklamách připravilo zhruba o 10 miliard dolarů.

Stahování aplikací mimo App Store by podle Apple ohrozilo uživatele

Podle Craiga Federighiho je spekulované vyžadování možnosti stahování aplikací mimo oficiální obchody nebezpečné pro uživatele, a to i když možnosti neplánují využít.

IFixit ukazuje, co způsobilo zpoždění nových Apple Watch

Rozebrání nových Apple Watch serverem iFixit ukazuje kromě řady změn, které Appelm nebyly ani zmíněny, důvod, proč se oproti zbytku zářijových produktů nové hodinky zpozdily.

Apple představil MacBooky s výřezem v displeji a AirPods 3

Již druhá podzimní konference Applu proběhla podle očekávání. Byly představeny nové MacBooky Pro s novými čipy i sluchátka AirPods 3. generace. Došlo ale i na pár překvapení. Zde je stručné shrnutí.

Apple se proti verdiktu soudu odvolává. Kauza s Epic Games bude pokračovat

I přes to, že Apple výsledek soudu s Epic Games označil za velké vítězství, se teď kvůli jednomu nevyhranému bodu z desíti odvolává. Odloží to změnu pravidel App Store.

Nový Apple event iPhonům přinesl 120Hz displeje

Jak už je zvykem, na svém zářijovém eventu Apple představil nové iPhony, z nichž některé nabídnou 120Hz displeje. Nechybí nové iPady, Apple Watch a několik menších novinek.

Aktualizace: Apple vs. Epic Games. Tvůrci Fortnite se odvolávají

Soudkyně Yvonne Gonzalez Rogers vynesla rozsudek v právní bitvě mezi Apple a Epic Games. Tvůrci Fortnite částečně vyhrávají, zatímco Apple mluví o vítězství modelu App Store.

Na světě je první zákon ohrožující dominantní postavení Google a Apple

Jižní Korea zakazuje společnostem, aby nutily vývojáře k využívání jejich platebních systémů v aplikacích. První takový zákon na světě vstoupí v platnost po podpisu prezidenta. USA se připravuje.

Epic vyhrál? Apple částečně ustupuje ze svých přísných podmínek

Společnost Apple překvapila, oznámila, že vývojářům umožní, aby zákazníky vyzývali k placení mimo své aplikace pro iOS. Tento krok umožní tvůrcům aplikací vyhnout se placení provizí.

Apple se nejspíš zbaví rámečků díky senzorům pod displejem

Už příští rok by se Apple mohl zbavit výrazných rámečků na telefonech, Face ID, které v něm sídlí, by se totiž podle nových patentů mohlo přesunout pod displej.

Apple hrozí odstoupením z britského trhu

Kvůli sporu o 7 miliard dolarů Apple hrozí odchodem z trhu Velké Británie, pokud bude soudem žádaná částka „komerčně nepřijatelná“.

Rezervace Steam Decku na Ebay, Xiaomi předehnalo Apple a Microsoft Teams převlékne kabát

Galaxy Watch dostanou větší uložiště, nová architektura procesorů od AMD se nejspíš zdraží a mnoho dalšího v nedělním vydání technologického Stručně!

Shrnutí vývojářské konference Apple

Ano, je to opět tady. Jeden z největších výrobců mobilů na konferenci pro vývojáře představil řadu zajímavých novinek a my samozřejmě byli u toho; podívejte se s námi na souhrn novinek.

Apple porušuje zákon EU a SpaceX přišel o smlouvu s NASA?!

Sony oznámila partnerství s Discordem, Apple podle EU porušuje zákon, Netflix má VTuberku a HTC zase anime ve virtuální realitě. Zkrátka to stojí za to.

Spotify spouští „členství“ u podcastů a na rozdíl od Apple nebude mít provizi

Po stopách Apple i Spotify spouští „členství“ pro podcastery, kteří dosud na platformách neměli možnost výdělku. Na rozdíl od Apple si od tvůrců ale nebude brát žádnou provizi.

Chytrá duše do kola, testování Apple AR brýlí a Edge předehnal Chrome?

Vítejte u středečního technologického Stručně. Motorola představila další levný telefon s 90Hz displejem a velkou baterií a někdo koupil jednu z domén Googlu za 65 korun.

Nový iMac, iPady i Apple TV: shrnutí Apple eventu

Nový Apple event přinesl řadu zajímavostí. Dočkali jsme nového iMacu, iPadu, Apple TV a zcela nového zařízení, díky kterému bude lehké najít třeba klíče.

Prodáváním bez nabíječky prý Apple ušetří 861 tisíc tun kovu

Společnost Apple ve své zprávě o udržitelnosti zveřejňuje řadu zajímavých informací o šetrnosti svých produktů. Za posledních 12 let prý Apple snížil průměrnou spotřebu svých produktů o 70 %.

Apple doporučuje ruským uživatelům aplikace schválené státem

Americký výrobce mobilních telefonů nakonec pod tlakem Ruska povolil a při prvním nastavení telefonu Rusům doporučuje ke stažení státem schválené aplikace. To zahrnuje třeba i ruský vyhledávač.

Apple plánuje vlastní headset s virtuální realitou

Známá společnost Apple zřejmě plánuje vlastní VR headset, který bude daleko před konkurencí, minimálně tedy cenovkou. Jednat se bude o tzv. „standalone“, nebude tedy potřebovat připojení k počítači.

Apple údajně pracuje na levnější verzi AirPods Max. Budou z plastu

Použití levnějšího materiálu by mělo srazit cenu sluchátek o více než 6 tisíc korun.

Apple staví vlastní auto. Dočkat bychom se mohli už v roce 2024

Největšími trumfy vozu značky Apple mají být revoluční baterie a LiDAR senzory.

Z Apple Watch se po updatu stanou vysílačky

Update softwaru, s kterým chytré hodinky Apple Watch do konce tohoto roku přejdou na watchOS 5, rozhodně nepřinese jen kosmetické úpravy.