Vědci vyvinuli robota na šmírování ryb

Jednou jsme páni tvorstva, tak by bylo dobré vědět, co se děje pod mořskou hladinou. Máme ale prostředky na to, se to doopravdy dozvědět?

Doktoři bojují s rakovinou plic gamepadem

Rakovina plic si ročně vyžádá značné číslo obětí, za čímž podle expertů stojí zejména složitost diagnózy i následné léčby - například uzliny v hrudi jsou totiž těžko přístupné.

Robot hrdina! HoneyBot je past na hackery

V dnešní době se robotům svěřuje stále více úkolů, což bohužel také znamená, že útok hackerů má rok od rok větší potenciál pořádně zavařit.

Bez toaleťáku? Target Fetch nakoupí za vás

Společnost Target se v amerických domácnostech chystá zautomatizovat nakupování toaletního papíru, kuchyňských utěrek i tekutého mýdla.

Označkujte si jídlo, ať se nezkazí

Můžete být sebeopatrnější, ale i tak se vám určitě někdy stane, že vyhazujete prošlé potraviny.

Vidí v kouři! FedEx rozdá pilotům chytré brýle

Podle Federální letecké správy (FAA) je kouř jedním z největších nebezpečí pro letecký provoz a způsobuje v průměru jedno nouzové přistání denně.

IKEA a její poprvé: Budou Bluetooth repráčky

Sortiment švédského nábytkářského giganta bude do budoucna jen chytřejší. Už nyní prodává IKEA chytré žárovky, v plném proudu je také spolupráce se společností Sonos.

Bez operace! Zařízení měří žaludeční elektřinu

Nelekejte se! To, že ve vaší trávicí soustavě probíhá elektrická aktivita, je úplně normální a souvisí to s kontrakcemi svalstva.

Kybernetická babička? Stroj plete z 3D modelů

3D tiskárny známe. Ale co 3D pletárny? Na Carnegie Mellon University v americkém Pittsburghu vyrobili stroj, který si umí 3D model převést na pletací stehy.

Minitank na ovládání utáhne čtyřtunovou zátěž

Víte, že mravenec unese až padesátinásobek vlastní váhy? Ale že technika je napřed a RVR robot unese až devadesátinásobek? Je to tak!

Loupež za miliardu. Drony pašovaly telefony do Číny

Na hranici mezi Čínou a Hongkongem přišli pašeráci na zajímavé využití dronů - s jejich pomocí natáhli mezi oběma zeměmi lana a po těch pašovali smartphony.

Umění má budoucnost! Picolor namíchá milión barev

Na počítači je to jednoduché - otevřete si spektrum barev a vyberete si, jakou chcete. Ale ve skutečném životě, při malování štětci či fixami?