Nedávno se mi dostal do rukou tento sofistikovaný kus herního příslušenství, a pokud patříte mezi zasvěcené specialisty na vysoce sedavé činnosti, je vám určitě jasné, na co se díváme. Přesně tak, jedná se o krásný exemplář takzvaného "butt resting device" od populárního prodejce herních židlí DXRACER z čeledi Gladiator a poddruhu GB001/NW. Nám se povedlo tento suchozemský sedací aparát ulovit a otestovat v jeho přirozeném prostředí. Pojďte se tedy se mnou podívat na výsledky pozorování.

Kancelářské i herní židle nebo židle z kmene DXRACER se obvykle vyskytují v blízkosti velmi náročných uživatelů, kteří potřebují především komfort pro svou opěrnou soustavu. Lidové rčení říká, že kvalitní židle k počítači je nejlepším přítelem člověka, který za obrazovkou tráví dlouhé hodiny hraním i prací. DXRacer GLADIATOR GB001/NW se může pochlubit silným ocelovým rámem, který bezpečně udrží vaše pozadí, i když patříte mezi hráče, kteří vydrží normálně sedět sotva dvacet minut. Jelikož spadám do obou výše zmíněných kategorií, musím říct, že sezení na této židli po dlouhém dni ocenila zejména moje bolavá záda. Vysoké opěradlo lze sklopit až do úhlu 135 stupňů a v libovolné poloze si můžete nastavit i funkci houpání. Tuhost této mechaniky se dá také upravit podle vaší hmotnosti středovým šroubem na spodní straně židle. Z pozice sedícího se levou páčkou aktivuje houpání, zatímco pravou se standardně mění výška sezení pomocí plynového pístu.

Pokud však toužíte chodit vzpřímeně, stejně jako civilizace před érou sedavých zaměstnání a epických RPG her, opěradlo v rovné pozici příjemně kopíruje anatomickou strukturu vaší páteře. Stejně jako ostatní zástupci svého druhu obsahuje i tato židle dva ergonomické polštáře - pod bedra a hlavu -, aby vaše páteř a komora ortopedů vrněly blahem. Pokud jste však alespoň trochu jako já, využijete bederní polštářek spíše k tomu, aby vaše chodidla pohodlně spočinula na stole. Ani nutkání položit si nohy kamkoli jinam než na zem totiž není překážkou. Tato prémiová židle vás jistí dokonalou stabilitou a kovová pětiramenná základna zabezpečuje hladkou manipulaci

Při plížení po místnosti využívá židle poměrně tichá polyuretanová kolečka, takže když se třeba vydáte ulovit svačinu do lednice, nemusíte se vůbec zvedat. 4D područky vám sice nepomohou překročit třetí rozměr, ale lze s nimi pohybovat dopředu a dozadu i vpravo a vlevo. Výšku si samozřejmě můžete snadno přizpůsobit také.

Co se týče designu, DXRacer GLADIATOR má schopnost svým zbarvením a dynamickým vzhledem nalákat člověka k sezení, protože stejně jako v přírodě i zde platí, že mechanismus přirozeného výběru upřednostňuje jedince s působivějším zjevem. Židle ukazuje dominanci ve třech barevných provedeních, přičemž do redakce jsme dostali podle mého názoru nejlepší možnou a to černobílou kombinaci. Nicméně i takový apex sedací aparát má malou nevýhodu v podobě koženkového potahu, který není nejideálnější v teplých dnech nebo ve vytápěných místnostech. Na druhou stranu se jedná o imitaci kůže, takže křeslu nepadlo za oběť žádné skutečné zvíře.

Maximální nosnost je uváděna do 130 kilogramů, celkově však židle působí spíše útlejším dojmem. Vzhledem k šířce sedáku se tedy v zájmu maximálního komfortu doporučuje pro osoby do 110 kilogramů váhy a 185 centimetrů výšky. Co se týče skládání, návod je blbuvzdorný, a tak by vám nemělo zabrat více než 20 minut. Zvládne to i taková princezna, jako jsem já. Dobře, přiznávám, že mi to trvalo skoro hodinu, ale na mou obranu chci říct, že jsem se při tom natáčela a většinu času mi zabralo dostat 26kilovou krabici s ještě zabalenou židlí z bodu A do bodu B.

Výsledky pozorování hovoří jasně. DXRacer GLADIATOR GB001/NW splňuje všechna kritéria ergonomického sezení a stane se spolehlivým parťákem herního ponocování i ranní práce z domova. Nemluvě o tom, že vaše herní doupě s ním bude vypadat opravdu cool. Odradit by vás mohla vyšší cena, ale záda máte přece jenom jedny a investice do kvalitní židle se opravdu vyplatí. Zvlášť pokud trávíte v sedě značnou část svého života. DXRacer nezklame prémiovým zpracováním, které zaručuje dlouhou životnost. Takže tato židle vám pravděpodobně pomůže ulovit ještě mnoho virtuálních nepřátel.