Proto se nevyplácí pirátit hry a software. Odborníci objevili novou verzi nebezpečného malwaru

Bezpečnostní experti ze společnosti AhnLab objevili novou verzi nebezpečného malwaru. Ukrývá se v cracknutých programech a generátorech klíčů. Proto se pirátství nevyplácí.

Tyto aplikace pro Android obsahovaly malware, stáhlo si je přes 300 tisíc lidí

Přestože se Google snaží, aby byl jeho obchod s aplikacemi bezpečný, občas se mu to zkrátka nepovede. Tyto aplikace obsahovaly malware Joker a stáhlo si je více než 300 tisíc lidí.

Unity kupuje firmu nechvalně proslulou instalátorem virů

IronSource vytvořila program InstallCore, který má negativní pověst, je označován za instalátor virů. Program byl vytvořen za účelem vytváření instalačních balíčků několika programů.

Dejte si pozor na falešné aktualizace Windows, jsou plné virů

Ransomware Magniber se v poslední době začal rapidně rozšiřovat falešnými soubory aktualizací systému Windows. Šifruje soubory a požaduje poplatek za jejich obnovení.

Nový malware Octo na mobilech pracuje s vypnutou obrazovkou

Nově objevený malware Octo po vypnutí displeje dělá mnoho, aby vašeho telefonu co nejvíce zneužil. Nebezpečný může být i sběrem hesel či kódů dvoufaktorového ověřování.

Nový Escobar malware ohrožuje mobily

Ačkoli nemá nový Escobar Malware s Pablem nic společného, vašemu android telefonu může pěkně zavařit. Krade hesla, kódy dvoufázového ověření a přístupy do bankovnictví.

Razer Zephyr Pro vypadá efektně, ale chrání před viry?

Razer musel upravit popis své masky Zephyr Pro poté, co youtuberka Naomi Wu zjistila, že výrobek nemá potřebnou certifikaci. Kritici mluví o podvodu na zákaznících.

Přes půl milionu Android uživatelů si do mobilu stáhlo „Joker“ malware

Relativně nový malware Joker se objevil v jedné z více rozšířených androidových aplikací; o peníze se tak snaží okrást asi půl milionu uživatelů. Ukládá třeba jejich kontakty.

I Gigabyte byl napaden ransomware virem

Ani Gigabyte se nevyhnul ransomware útokům, které míří na velké technologické firmy. Hackerům se v jeho případě pravděpodobně podařilo ukrást citlivá data společnosti.

Na internetu řádí nový vir – Crackonosh

Poměrně nešťastnou zprávu otáčí zejména úsměvný název a fakt, že by se měl nacházet výhradně jenom v nelegálních a cracknutých hrách a dalším populárním softwaru.

Pozor na GTA 5 a další hry zdarma. Obsahují malware

Hackeři našli nový způsob, jak se dostat do počítačů hráčů. Na internetu nabízejí zdarma AAA hry jako Grand Theft Auto 5, NBA 2K19 a PES 2018. Tituly jsou obohaceny o malware, který infikuje počítač.