Kdybyste měli napsat dopis svému mladšímu já, ve kterém můžete méně zkušenou verzi sebe sama varovat před chybami v budoucnosti, co by v něm stálo? Studium, práce, investice, nebo snad vztahy? Na tohle zapomeňte. Nejlepší rada, kterou si můžete dát, vychází z léty prověřené životní zkušenosti poctivého, svědomitého, ryzího a někdy tvrdého sezení. Pokud patříte k té části civilizace, která tráví drtivou většinu svého pracovního i volného času na zadku, zbystřete pozornost. Židle Gaming Warden z dílny CZC vám totiž může ušetřit hodiny nepohodlí, přesezených končetin a bolavé páteře. Jak by řekl klasik při pohledu na tuto atraktivní židli, sedět či nesedět. To je otázka, kterou si v následujících minutách zodpovíme.

Aby byla židle hodna vašeho pozadí, musí splňovat sedm bodů, které jsem nazval sedm divů ergonomického sezení. Prvním z nich je samozřejmě snadné a spolehlivé naklápění. Židle CZC Gaming Warden standardně umožňuje upravit a zafixovat opěradlo v poloze, která vyhovuje vašim aktuálním potřebám. Pokud musíte soustředěně pracovat osm hodin, opěradlo v rovné poloze bude strážcem vaší produktivity. Chcete-li však odpočívat s ovladačem nebo klávesnicí v ruce, můžete se bez obav nechat "vcucnout" do opěradla. Pamatujete si, jak vám učitelé ve škole říkali, abyste se na židli nehoupali, protože spadnete? Tak u této židle to vůbec nehrozí, protože na spodní straně naleznete levou páčku, která aktivuje houpací mechanismus. Když už je řeč o páčkách, dalším divem, kterému by se dnes už nikdo neměl divit, je klasické nastavení výšky sedáku. Plynový píst a pravá páka, takzvaná židlová klasika. 

Záhlavní a bederní polštářky jsou divem třetím, ale tady se musím přiznat, že sedávám " na divoko", a tak oba dva hned zahazuji. Minimálně na bederní podpěru byste jste však v zájmu zdravých zad dbát měli. Polštářek však bohužel není nijak připevněn, a když sedíte jako paragraf, moc dlouho na svém místě nevydrží. Co je třeba v tomto ohledu ocenit, je jednak příjemný semišový materiál, ale také fakt, že polštářky lze snadno svléknout a vyprat.

Přejděme však směle k divu číslo čtyři, kterým jsou 4D područky. Ty lze otáčet ve všech směrech na ose X aj Y a nastavit jejich výšku. Možná vás však spíše nadchne měkký potah s karbonovým vzorem, díky němuž si vaše otlučené lokty docela oddechnou. Úlevu přinese i pátý div, zejména pokud máte doma kluzké podlahy. Pogumovaná kolečka zajistí hladkou manipulaci, ale nemusíte se bát, že byste nechtěně létali nahoru a dolů. Kolečka jsou totiž opatřena pojistkami, díky nimž židli snadno zafixujete na místě, a to není zrovna běžné.

Musím říct, že to není poprvé, co sedím na židli CZC, protože na našem kanálu jsme recenzovali již celou řadu sedacího příslušenství a mezi nimi i CZC.Gaming Bastion. Neubránila jsem se tedy srovnání. Stejně jako Bastion má i tato židle velmi pevný kovový rám a stabilní pětiramennou základnu. Liší se od ní však nejen pojistkami koleček, které u Bastion nenajdete, ale také šířkou sedáku a celkovou "rozlohou". Bastion už na první pohled vypadá jako mohutná bašta sezení, zatímco štíhlý, sexy Warden budí útlejší dojem. Do křesla se však můžete bez obav spustit celou svou váhu, protože Warden by měl vydržet až 150 kilogramů. Na druhou stranu užší sedák bude víc vyhovovat nižším váhám, zatímco Bastion se hodí pro řekněme konstrukčně širší základny. Oproti Bastion má Warden ještě jednu výhodu, a sice úsporu místa. Židle je stejně bytelná, ale šikovně se vejde i do menších bytů.

A to byl přátelé div šestý, takže jdeme do finále. Potah židle je vyroben z kvalitní PU kůže a látky, takže je pohodlný, ale zároveň odolný. Údržba se zdá být nenáročná a prémiové zpracování zaručuje dlouhou životnost. Celkový styl je vkusný, uhlazený a sofistikovaný.

Sečteno a podtrženo. CZC.Gaming Warden je kvalitní a komfortní volbou, která splňuje naprosto vše, co byste od dobré herní židle očekávali. Dokonce se mi na ní podařilo i zdřímnout si (v pracovní době, a tak jen doufám, že po tomto videu nedostanu padáka), takže i šlofíka na této židli vřele doporučuji!