S chutí vzpomínám na dobu, kdy typické velké šedé repráčky u počítače dokázaly předpovědět nevábným zvukem to, že vám někdo volá. Řešení toho, která bedýnka má být vlevo a která vpravo v motanici kabelů, už nám taky není „po chuti". Osobně už kvůli ušetření místa na stole bedýnky na zvuk ani nepoužívám, přestože mám opravdu dlouhý stůl. Proto jsem docela rád, že jsem mohl vyzkoušet kompaktní Creative Sound Blaster GS3, který si pohodlně dáte pod monitor a ušetříte značné místo. Po dlouhé době jsem mohl zase otestovat, jaké je to dívat se na seriály, aniž bych musel mít sluchátka na hlavě. Jaký zážitek to tedy byl? V první řadě musím upřednostnit cenu produktu, která se pohybuje okolo 1400 korun, což za praktické zařízení pro výstup zvuku je velice dobrá cena.

Tvar je velice elegantní a nepůsobí jako nekvalitní plast. Na rozdíl od mých dosavadních bedýnek, které jsem používal k televizi a konzoli v podobné cenové kategorii, působily jako kus plastu zohýbaný na koleni. Pěkný vzhled je rozhodně velké plus. Jedna z otázek, které jsem si pokládal, než jsem začal produkt testovat, byla, jak na tom bude prostorový zvuk, vzhledem k tomu, že se jedná o jeden kus. Tahle otázka byla hned zodpovězena. Zvuk byl až překvapivě dobrý, vše znělo z obou stran tak, jak mělo. Basy i výšky byly na to, kolik zařízení stojí, velice kvalitní, a to i díky tomu, že akustický výkon bedýnek je schopný se vyšplhat až na 24 W. Podpořený o audiotechnologií Super Wide.

Moderní vzhled doprovází i moderní připojení. To znamená, že pro spárování k počítači, mobilu nebo televizi lze využít USB-C, AUX kabel či bezdrátové připojení skrze Bluetooth 5.4. Překvapilo mě i to, že soundbar disponuje sluchátkovým vstupem. Což asi není prvotní důvod, proč používat soundbar, ale pro nějaké prodloužení nebo vyřešení situace, kdy nechcete někoho rušit, je tato možnost dobrá.

Ocenil jsem pěkné a nerušivé zpracování tlačítek pro regulaci zvuku a nastavení připojení, kterým chcete propojit soundbar s jiným zařízením. Možná to zní, že chválím maličkosti, ale většinou si na levných audio zařízeních velice brzy všimnete právě buďto viditelně levného zpracování šasi, nebo až nechutného zpracování tlačítek. Jsem rád, že to nebyl tento případ. Kolečko pro regulaci je obklopeno třemi dalšími tlačítky pro aktivaci či přepínání režimu. Díky minimalistickému vzhledu mi chvíli trvalo přijít na to, jaké tlačítko dělá co. Abyste se nedostali do stejného problému i vy, milerád vám to popíšu.

Máme zde tlačítko pro spárování s Bluetooth zařízením. V tomto případě jsem se nesetkal s žádnými problémy – prostě jsem klikl a spároval, co jsem potřeboval. Další z tlačítek je pro regulaci podsvícení a nastavení různých světelných módů. Sound Blaster GS3 totiž disponuje RGB podsvícením. Nejsem sice nějaký extrémní fanoušek těchto barevných efektů, nicméně pro podporu atmosféry, a i vzhledem ke skutečnosti, že soundbar máte většinou pod televizí či monitorem, je pěkné podsvícení měnící barvy na místě. Třetí tlačítko je pro zapnutí režimu Sound Wide, který změní ekvalizaci tak, aby byla vhodnější pro akční momenty, třeba při střílečkách nebo akčních filmech. Poslední, vlastně největší tlačítko je kolečko, které nejen, že reguluje hlasitost, ale dokonce se dá i stisknout, čímž zařízení zapnete nebo nárazově ztlumíte.

Na zadní straně si můžeme všimnout nenápadně ukrytých vstupů. USB-C vstup slouží nejen k připojení k zařízení, ale zároveň i jako vstup pro napájení. Pro některé může být jedním z velkých mínusů právě to, že Creative Sound Blaster GS3 nedisponuje vlastní baterií. Takže pokud byste se chtěli podělit o váš hudební vkus třeba v parku, knihovně nebo v městské hromadné dopravě, bez externího napájení to není možné. Nicméně pouštět hudbu na veřejných místech mezi lidmi, kteří o to nestojí, by tak či tak mělo být nelegální. Ovšem pro normálně smýšlející lidi opadá možnost využít repráček vždy a všude, což je pro některé pochopitelně důležité. Takže bez napájení soundbar fungovat nebude. Vzhledem k ceně je to pro mě docela pochopitelné. I přesto, že jsem chválil elegantní vzhled repráčků, nastaly chvíle, kdy napájecí kabel navíc hyzdil celou scenérii. Když jsem hrál třeba na PlayStationu, doleva mi vedl AUX kabel do televize a doprava USB kabel pro napájení. Samozřejmě, se vše dá zamaskovat, pokud si někdo vyhraje s kabeláží, oba tyto kabely jsou dostatečně tenké na to, aby se daly schovat. Ale já určitě nejsem typ člověka, kterému by cable management něco říkal, takže mi jeden ze dvou kabelů vždycky někde plandal. Zlatý Bluetooth.

Balení obsahuje soundbar, 3,5mm kabel pro připojení skrze AUX a také USB-C kabel pro připojení nebo napájení samotného zařízení. Celkové hodnocení a pocity jsou velice dobré, a pokud bych zvažoval rozšíření svého počítače o nějaký audio výstup, rozhodně bych se nebál spolehnout se na Creative Sound Blaster GS3, protože mě vzhledem k ceně překvapil jak kvalitou zvuku, tak velice hezkým zpracováním. Absence externí baterie mi osobně vůbec nevadila, protože mé využití je pouze pro PlayStation či počítač, kde jsem v každém případě mohl soundbar vložit pod televizi či monitor a neměl jsem jediný problém jej připojit ke zdroji. A protiskluzové nožičky zajistí, že vám zařízení zůstane na místě. Jsem rád, že jsem si po dlouhé době mohl zkusit bedýnky, a i když jsem si myslel, že je nepotřebuji, našel jsem pro ně příjemné využití a má hlava i sluchátka si mohly pro jednou odpočinout.