Intel bez peněz. Chytré brýle nebudou

Projekt Vaunt (také známý pod názvem Superlight) měly být nejméně nápadné chytré brýle na trhu. Jednak by z uživatele nedělaly kyborga a jednak by na něj neustále neútočily s nějakou AR projekcí.

Square Off jsou opravdové kouzelnické šachy

Kdo četl či viděl některý z dílů příběhu Harryho Pottera, ví, že kouzelníci žijí podstatně víc hands-free život než mudlové.

Termostaty pro všechny! Nest myslí na charitu

Často je to tak, že ti, kdo by spořivé vychytávky potřebovali nejvíc, si je ani náhodou nemůžou dovolit.

S reproduktory AIUR se domluvíte rukama

Pohyb dlaní směrem k zemi znamená snížit hlasitost, mávnutí doprava vás posune na další song a švihnutí dvou prstů doleva típne příchozí hovor na telefonu...

Vědci vyvinuli robota na šmírování ryb

Jednou jsme páni tvorstva, tak by bylo dobré vědět, co se děje pod mořskou hladinou. Máme ale prostředky na to, se to doopravdy dozvědět?

Doktoři bojují s rakovinou plic gamepadem

Rakovina plic si ročně vyžádá značné číslo obětí, za čímž podle expertů stojí zejména složitost diagnózy i následné léčby - například uzliny v hrudi jsou totiž těžko přístupné.

Robot hrdina! HoneyBot je past na hackery

V dnešní době se robotům svěřuje stále více úkolů, což bohužel také znamená, že útok hackerů má rok od rok větší potenciál pořádně zavařit.

Bez toaleťáku? Target Fetch nakoupí za vás

Společnost Target se v amerických domácnostech chystá zautomatizovat nakupování toaletního papíru, kuchyňských utěrek i tekutého mýdla.

Označkujte si jídlo, ať se nezkazí

Můžete být sebeopatrnější, ale i tak se vám určitě někdy stane, že vyhazujete prošlé potraviny.

Vidí v kouři! FedEx rozdá pilotům chytré brýle

Podle Federální letecké správy (FAA) je kouř jedním z největších nebezpečí pro letecký provoz a způsobuje v průměru jedno nouzové přistání denně.

IKEA a její poprvé: Budou Bluetooth repráčky

Sortiment švédského nábytkářského giganta bude do budoucna jen chytřejší. Už nyní prodává IKEA chytré žárovky, v plném proudu je také spolupráce se společností Sonos.

Bez operace! Zařízení měří žaludeční elektřinu

Nelekejte se! To, že ve vaší trávicí soustavě probíhá elektrická aktivita, je úplně normální a souvisí to s kontrakcemi svalstva.