Technologický gigant Apple se chystá přinést na trh novou zdravotní službu, která by mohla pomoci uživatelům zlepšit jejich cvičení, spánek a stravovací návyky. Nová funkce s kódovým označením Quartz bude zahrnovat personalizované zdravotní poradenství a asistenci, která využívá umělou inteligenci. O této novince informoval server Bloomberg.

Služba Quartz bude podle zdrojů Bloombergu používat umělou inteligenci a data z Apple Watch k vytváření návrhů a trenérských programů, které budou přizpůsobené konkrétním uživatelům. Pomocí informací získaných z uživatelových aktivit, zdravotních záznamů a dalších zdrojů bude Quartz nabízet doporučení na míru.

Kromě nové služby Quartz pracuje Apple na několika dalších zdravotních iniciativách, které by mohly být přínosem pro majitele zařízení této společnosti. Již brzy například iPady obdrží vlastní verzi aplikace Zdraví jako součást operačního systému iPadOS 17.

Společnost Apple plánuje novou funkci začlenit do aplikace Zdraví na zařízeních s operačním systémem iOS. Funkce Quartz však pravděpodobně nebude oznámena letos a bude na trh uvedena až v příštím roce.