Z tohohle se posadíte na zadek. Nebo byste měli. Protože jaká existuje lepší kombinace než stabilní kancelářská židle za dostupnou cenu? Co takhle dvě židle za dostupnou cenu? Dnes se totiž díky společnosti Mercury podíváme na jejich dva solidní výrobky. A to konkrétně kancelářské židle Alberta a Alberta 2.

Co vám budeme povídat – jsou to židle. Jejich design nebo alespoň nějaký podobný jste pravděpodobně už viděli stokrát. A odpovídá primárně klasickému kancelářskému prostředí. Nehraje se tu na výstřednost, nýbrž efektivitu. To by vám ale více než cokoliv jiného mělo říct jednu nejdůležitější věc: zkrátka tyto židle fungují. Koukněme se na to ale více detailně.

V případě židle Alberta je podpěrka hlavy na horní straně vytvořená ze syntetické kůže. Takže jde o velmi jednoduchý povrch na čištění. Židle Alberta 2 to vylepšuje o látkové čalounění. Opěradlo pro záda poté tvoří síť. Pružná a krásně prodyšná, ideální na jakékoliv dlouhodobější sezení. Je to koneckonců kancelářská židle, ještě aby ne.

Po stranách najdeme dvě pevné područky. V případě obou židlí jde o kombinaci kovu a plastu. Jinými slovy pevnou konstrukci. Pevné područky nicméně znamenají, že nejsou nastavitelné. To je velká škoda, protože alespoň nastavitelnost nahoru a dolů by tu existovat mohla. Jejich poloha i náklon nám ale dostatečně vyhovoval a trojúhelníkový tvar je dělal velmi robustní.

Ve spodní části židle pak tradičně najdeme šroub na regulování tuhosti houpání a páčku pro nastavení výšky, která rovněž dokáže houpání zcela zamknout. Kolečka jsou pak obdobně plastová, je jich pět a drží na kovovém kříži.

Teď to nejdůležitější – sedák. Začneme se židlí Alberta. Ta má látkový sedák, který krásně dýchá. Díky tloušťce 10 centimetrů se nemusíme bát, že by vás cosi tlačilo i když jste těžšího těla. A ani se nemusíte bát, že by to židle nevydržela díky nosnosti 120 kg.

Tu sdílí i židle Alberta 2. Akorát vyměňuje sedák za ten látkově čalouněný. Samozřejmě a opět je díky mřížkovému potahu hezky prodyšný a příjemný na dlouhodobé sezení.

Obě židle navíc existují hned v několika barevných variantách, a tak se vám nemusí hodit jen do nudných šedých nebo sterilních kanceláří, ale klidně i modernějších prostor a samozřejmě bytů. My sice v redakci máme jenom černé varianty, ale židle najdete i v modré, žluté, růžové, červené či šedé verzi. Ani v jedné barevné verzi ale židle nepůsobí výstředně ani jako nějaká napodobenina sedaček ve sporťáku, takže jsou takové všeobecně univerzální.

Na první pohled tak židle Alberta a Alberta 2 vlastně dech nevyrazí. Jejich design i materiály na nás ale křičí jedno hlavní slovo – solidní. Nijak jinak bychom tyto židle nazvat nemohli. Fungují bez problémů, mají osvědčené materiály i design a za cenu necelých 2 tisíce korun se jedná o obdobně robustní koupi, která vydrží a bude pohodlná. I když není nejvhodnější na celodenní sezení. Ale to bychom upřímně nedoporučovali u žadné židle. U nás se každopádně takové, jakými jsou židle Alberta, nikdy neztratí.