Spoluzakladatel OnePlus Carl Pei dostal za poslední půlrok mediální pokrytí jako málokdo. Na svém Twitteru vybudoval velkou porci očekávání směřujících k vydání prvního produktu jeho nové společnosti Nothing; sluchátek Ear(1).

Ačkoli ty se v recenzích kromě chvály dočkaly i velké porce kritiky, většina recenzentů se tehdy shodla, že se jedná o solidní zařízení za svou cenu, jen možná ne tak speciální, jak ho právě Carl Pei prezentoval.

I takto nevelký úspěch ale evidentně stačí na přípravu dalšího produktu; mobilního telefonu. O něm zatím mnoho nevíme, poběží ale na procesoru Snapdragon od Qualcommu, řadu ale pochopitelně firma nijak neprozradila. Podle spekulací bychom se mohli dočkat i powerbanky.

Teď už ale k novým fotkám. Na těch výše Carl Pei ukazuje chytrý telefon jednomu z výkonných ředitelů na technologické konferenci MWC v Barceloně, která se právě na mobilní technologie specializuje. O tom, že zde bude telefon potenciálním partnerům ukazovat, se spekulovalo už dříve, což únikům přidává na kredibilitě.

Na fotce je s Carlem šéf Qualcommu Cristiano Amon. Ukazuje mu telefon na první pohled s netypickým designem zad, což by u Nothing určitě nebylo podivné. Palec má Pei na kamerovém modulu, který má evidentně čtvercový design, který ale příliš nevystupuje.

Únik se může samozřejmě mýlit, případně je telefon na něm v obale. S největší pravděpodobností je ale právě tohle první pohled na nadcházející telefon od Nothing.