Není to tak dávno, co jsme se společně podívali na dvě kancelářská křesla značky Mercury. Jak už možná víte, tato značka se kromě specializace na prodej různých značek židlí začala zaměřovat více na vlastní produkty. A dovolím si říct, že se jí to daří. Po jednom z našich testů jsem jsme se s Mikym dokonce rozhodli zakoupit Mercury Windy do našich domovů a upřímně, nedáme na ni dopustit. Ale pryč od toho, co bylo a zpátky k tomu, co nám přišlo do redakce teď. Dnes se totiž podíváme na herní židli z nové série MRacer.

Konkrétně jde o MRacer Paladin. Jak jste možná již z názvu pochopili, jedná se o herní typ židle, který si inspiraci bere z různých modelů a spojuje je v jedno. Pokud jste hráči, kteří dávají přednost spíš látkovým židlím, než těm koženým, tak tato židle je pro vás jak… ušitá. Hahaha.

Co už k smíchu rozhodně není, tak je výbava židle. Rozhodně vás nemám v plánu nudit pouhou informací, že se dá na křesle skoro i ležet. Která herní židle to dnes neumí? V čem jde ale Paladin naopak dál, je bederní opora zabudovaná přímo v opěradle. Vysouvání ven, či naopak dovnitř se reguluje pomocí otočného kolečka.

A kdy už jsme u těch koleček, ty jsou vyrobená z pevného plastu. Hodí se tak nejen do vašeho herního doupěte zhýčkaného kobercem, ale i do kanceláří plných různých překážek. Ať už jde o kabely, nebo třeba binec po vašich kolezích, nejedná se o výzvu, která by představovala problém.

Ten nenastane, ani pokud máte rádi svobodu ve výběru vhodné polohy područek. Ty jsou totiž 4D a tedy nastavitelné do výšky, dopředu či dozadu, do boku, ale i úhlově.

Mimochodem, když už jsme u té výšky, musím ocenit, jak nízko se dají područky snížit. Často mi totiž u herních křesel vadí, že je nelze snížit dostatečně nízko a to samé platí o područkách. Mercury naštěstí myslelo i na tohle a ruce mohu mít v přesně pohodlné poloze, tak, jak mi vyhovuje.

Což platí i o skloubení dvou funkcí do jediné páčky. Ano, nastavitelnost výšky a uvolnění zpevňovacího kloubu pro houpání nejsou rozdělené na dvě oddělené páčky. Nejen, že se jedná o úsporné řešení, ale nejsem zrovna ten typ, který by neustále měnil nastavení. Takže v dané situaci, kdy si chci židli upravit, si jen velmi matně vzpomínám, která páčka k čemu slouží, a teď vše najdu vždy na pravém místě. Díky druhá páčko za tvé služby, ale tady už tě nepotřebujeme!

Co ale možná budete potřebovat, bude odpočinek. Krom rozložení křesla do ležícího režimu, které dosahuje daleko většího úhlu, než to u podobných židlí bývá zvykem, si můžete odpočinout na kovovém kříži. Které příjemně chladí chodidla, ale zároveň na něm můžete být i v botech. Pokud se tedy rozhodnete toto pěkné křeslo cpát do pracovních podmínek.

Rozhodně netvrdím, že jsem neviděl hezčí židli, ale když vezmu v potaz, že stojí necelých 5000 Kč, tak je židle MRacer Paladin doslova překrásná. Nemluvě o tom, že se svou váhou nemusím bát na ni jakkoliv dovádět. Nosnost je totiž 120kg a díky tomu je určená jak pro širší okruh lidí, tak i širší hráče.

No a jsme u konce dnešního hardware testu. Tohle bylo již třetí křeslo, které nám společnost Mercury Star poskytla k testování a jsem velmi zvědavý, s čím přijde zase příště. A aby ta otázka na závěr za něco stála, dejte nám třeba vědět, na jaké židli sedíte vy. Tak zase příště, čau!