Nejnovější aktualizace komunikační platformy WhatsApp na verzi 2.23.19.7, která je dostupná prostřednictvím testovacího programu, přináší novinku v podobě filtrů pro chaty. Filtr pro chaty byl zaveden s cílem usnadnit uživatelům správu a organizaci jejich konverzací. Novinku spatřil známý portál WABetaInfo.

V dnešní době, kdy mnoho lidí komunikuje prostřednictvím různých skupinových chatů, může být obtížné udržet si přehled o všech konverzacích. Nový filtr Groups umožňuje uživatelům oddělit skupinové chaty od individuálních konverzací. Ve finále tedy bude pro mnoho uživatelů snazší najít chat, který zrovna hledají.

Odstranění filtru Business a přejmenování filtru Personal na Contacts jsou dalšími změnami, které reflektují snahu WhatsAppu o jednodušší a intuitivnější uživatelské rozhraní. Ostatně, přidání filtrů, jak si je můžete prohlédnout na obrázku výše, je součástí širšího plánu na designovou proměnu, o které jsme vás samostatně informovali zde.

Je důležité si uvědomit, že tyto novinky jsou zatím k dispozici pouze pro omezenou skupinu beta testerů. Nicméně, jakmile WhatsApp dokončí testování a případné úpravy, můžeme očekávat, že tyto funkce budou zpřístupněny všem uživatelům.