V nedávné aktualizaci svého programu Effect Creator Rewards představil TikTok řadu inovací. V detailním blogovém příspěvku společnost stojící za populární platformou odhaluje několik klíčových změn, z nichž mezi nejvýznamnější patří snížení kritérií pro účast v programu a revizi systému výplat.

Když byl program poprvé uveden v květnu, vyhradil TikTok na odměny tvůrcům filtrů a efektů působivých 6 milionů dolarů. Před jeho zavedením mnoho tvůrců přispívalo svými filtry, minihrami a dalším obsahem prakticky bez finančního ohodnocení, ačkoliv jejich díla byla pro platformu zásadní.

Předtím měli tvůrci za úkol dosáhnout minimálně půl milionu použití svých filtrů. Avšak nově je tento cíl mnohem dostupnější, jelikož stačí mít na TikToku publikováno pět filtrů, z nichž alespoň tři byly použity v 1 000 videích, což otevírá dveře i těm tvůrcům s menším dosahem.

Dobrou zprávou je, že program se nyní šíří i do dalších zemí. Tvůrci z Brazílie, Austrálie, Kanady, Finska, Indonésie, Irska, Japonska, Koreje, Malajsie, Nizozemska, Filipín, Polska, Spojených arabských emirátů a Vietnamu mají nyní možnost se do tohoto programu zapojit. Kdy se ale možnost rozšíří celosvětově, není jasné.

Zároveň TikTok avizuje změnu v modelu výplat. Namísto jednotné částky pro všechny tvůrce bude odměna variabilní a bude odrážet faktory jako region výroby videa.