Na co potřebujeme NVMe disk? - Ukázka Kingston KC3000

Klasická SSD se dnes už rozšířila snad do všech počítačů. Existuje nicméně další druh disků, který nabízí ještě větší rychlosti. K čemu ho však potřebujete, když je už klasické SSD dost rychlé?

Test (skoro) všech HyperX myší! - Jaké se vyhnout?

Měli jsme test HyperX klávesnicí a teď tu máme i test myší. Podíváme se na skoro všechny v nabídce a řekneme vám, kterou si můžete s klidem pořídit, a které se naopak radši vyhnout.

Internet má novou zranitelnost :(

Je tady tak trochu vánoční epizoda Techfeedu, ve které se podíváme na hromadu zajímavých čínských inovací a taky na nejnovější zranitelnost na internetu!

Na AMD Radeon RX 6500 XT se sype smršť negativních recenzí

Nová karta AMD Radeon RX 6500 XT má problémy. V recenzích si nevede zrovna úspěšně a uživatelé se domnívají, že AMD na kartě prostě ušetřilo. Pozitivem je však nízká spotřeba energie.

RTX 3050 je až o 20 % rychlejší než RX 6500 XT

Karty obou velkých rivalů představené na konferenci CES míří k podobné cenovce, kousek AMD je ale podle benchmarků prakticky předurčený k neúspěchu; je totiž výrazně pomalejší.

novější příspěvky z 24. 1. starší

Nintendo reaguje na Pokémon FPS mazáním videí ze hry

Nadšenecký projekt střílečky, ve které hráč loví pokémony, moc nenadchnul Nintendo. Herní gigant dělá vše proto, aby ukázky ze hry zmizely z internetu. Podívejte se na video.

Uživatelé iPhone 13 se potýkají s růžovou obrazovkou a TikTok testuje předplatná

Vítejte u dalšího pondělního Stručně! Někteří majitelé telefonu iPhone 13 se potýkají s chybou, jež zbarví obrazovku na růžovo. TikTok začal testovat předplatná.

Hackerský útok na Minecraft turnaj odřízl od internetu celou zemi

Andorským účastníkům prestižního turnaje v Minecraftu překazily šanci na vítězství problémy s připojením. Později se ukázalo, že šlo o důsledek cíleného útoku. Internet nefungoval v celé zemi.

novější příspěvky z 22. 1. starší

Intel Alchemist se nejspíš vyrovná RTX 3070 Ti

Intel se postupně na poli grafických karet snaží prorazit, jeho první dedikovaná desktopová karta mířená na hráče by mu v tomto úkolu podle úniků mohla dobře posloužit.

novější příspěvky z 21. 1. starší

Spotify je dále největší předplacenou hudební knihovnou

Spotify bylo i v druhém kvartále minulého roku s přehledem největší předplacenou hudební platformou, v poslední době ale stagnuje. Největší růst zaznamenal Amazon a YouTube.

Intel kupuje první vybavení nové generace, aby se znovu dostal do vedení

Intel na poli výroby čipů už kvůli svým některým pomalým přechodům strádá, vzadu ale zůstat nechce. Jako první kupuje ještě pokročilejší stroje pro výrobu ještě menších čipů.

novější příspěvky z 20. 1. starší

AMD maže tvrzení, že 4 GB VRAM nestačí pro hraní her a Instagram zavádí předplatná

Vítejte u čtvrtečního Stručně! AMD smazalo příspěvek, ve kterém tvrdilo, že 4 GB VRAM nejsou ke hraní dostatečné kvůli nové grafické kartě, jež právě 4 GB VRAM má. Instagram naopak zavádí předplatná.

novější příspěvky z 19. 1. starší

Ani Intel, ani AMD. Lenovo 10w pohání Snapdragon

Lenovo představilo nový tablet a notebook. Obě zařízení jsou určena především pro školáky. Nemají zrovna ohromující výkon, ale jsou levná a odolná.

YouTube končí se svým originálním obsahem

YouTube Originals, které se staralo o přípravu originálního obsahu pro platící uživatele, končí. Na Twitteru to řekl Robert Kyncl, jeden z manažerů společnosti.

Nvidia nejspíš RTX 3090 Ti zatím odkládá

Nvidia podle úniků nestíhá plánované termíny spuštění prodejů karty RTX 3090 Ti ohlášené na konferenci CES. Jednat se má o nový strop běžně dostupných desktopových karet.